آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۳۵۳۸
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
حذف مدافع عنوان قهرمانی توسط نماینده آسیا/ سوئد و مکزیک صعود کردند
در ادامه مسابقات دور سوم مرحله گروهی جام جهانی روسیه دو دیدار به طور همزمان از گروه ششم برگزار شد و آلمان به مصاف کره رفت و مکزیک و سوئد نیز با هم روبرو شدند.

به گزارش فیدوس: تیم ملی فوتبال آلمان با شکست برابر کره جنوبی از دور مسابقات جام جهانی کنار رفت.
در ادامه مسابقات دور سوم مرحله گروهی جام جهانی روسیه دو دیدار به طور همزمان از گروه ششم برگزار شد و آلمان به مصاف کره رفت و مکزیک و سوئد نیز با هم روبرو شدند.

وضعیت پیچیده این گروه به شکلی بود که همه تیم ها شانس صعود داشتند اما در نهایت اتفاقی بزرگ رخ داد و آلمان باتمام ستاره هایش به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در قعر جدول قرار گرفت و حذف شد.

مکزیک که با 6 امتیاز شانس اول صعود بود در بازی با سوئد با سه گل مغلوب شد و در صورت پیروزی آلمان برابر کره با حذف مواجه می شد اما آلمان ها هم با دو گل بازی را به کره واگذار کردند تا سوئد و مکزیک به مرحله بعد راه یابند.

آلمان با ترکیب مانوئل نویر، ماتس هوملس، نیکلاس سوله، جاشوا کیمیچ، یوناس هکتور(78- جولین برانت)، سامی خدیرا(58- ماریو گومز)، تونی کروس، لئون گورتزکا(63- توماس مولر)، مارکو رویس، مسوت اوزیل و تیمو ورنر به میدان رفت. 

برای نماینده آسیا نیز جو هیوون وو، یون یانگ سون، کیم یونگ وون، لی یونگ، هانگ چول، جانگ وو یونگ، جانگ هیون سو، لی جائه سونگ، مون سئونگ مین(68- جو سه یونگ)، کو جا چئول(56- هوانگ هی چان) و سون هئونگ مین بازی کردند.

هر دو تیم با تغییراتی زیاد نسبت به بازی های قبلی به میدان رفتند و همانطور که قابل پیش بینی بود آلمان بازی را در اختیار گرفت و بارها موقعیت سازی کرد اما تا دقیقه 90 موفق به باز کردن دروازه کره نشد.

در دقیقه 90 کره روی یک ضدحمله توانست توسط کیم یونگ وون به گل برسد. داور ابتدا آفساید اعلام کرد اما در بازبینی مشخص شد که پاس آخر توسط کروس به مهاجم کره رسیده و داور رای به گل نماینده آسیا داد.

اولین شوک بزرگ جام؛ حذف مدافع عنوان قهرمانی توسط نماینده آسیا/ سوئد و مکزیک صعود کردند

بعد از این گل آلمان کاملا جلو کشید و حتی نویر هم دروازه را راه کرد و به عنوان هافبک چپ بازی کرد و همین امر باعث شد کره در دقیقه 96 با یک ضد حمله دیگر دروازه خالی آلمان را توسط سون هیونگ مین باز کند تا کار تمام شود و قهرمان دوره قبل با شکست برابر نماینده آسیا از صعود به مرحله حذفی باز بماند.

سوئد نیز در بازی همزمان با گل های آگوستینسن 50، یوهانسن 62(پنالتی) و آلوارز73(گل به خودی) مکزیک را در هم کوبیدند تا با تفاضل گل بهتر به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی بروند و مکزیک نیز به لطف شکست آلمان جواز حضور در مرحله بعد را به دست آورد.
Histats.com START (standard) Histats.com END