آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۳۲۲۰
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۳
هند به دنبال احیای مکانیزم تجارت با روپیه برای پرداخت در ازای نفت ایران
یک منبع دولتی هند خبر داد که این کشور از ترس این‌که تحت فشار تحریم‌های آمریکا، کانال‌های پرداخت به تهران بسته شود، به دنبال احیای مکانیزم تجارت با روپیه، برای پرداخت در ازای نفت ایران است.

به گزارش فیدوس: یک منبع دولتی هند خبر داد که این کشور از ترس این‌که تحت فشار تحریم‌های آمریکا، کانال‌های پرداخت به تهران بسته شود، به دنبال احیای مکانیزم تجارت با روپیه، برای پرداخت در ازای نفت ایران است.
به گزارش نامه نیوز، روز جمعه یک منبع دولتی هند خبر داد که این کشور از ترس این‌که تحت فشار تحریم‌های آمریکا، کانال‌های پرداخت به تهران بسته شود، به دنبال احیای مکانیزم تجارت با روپیه، برای پرداخت در ازای نفت ایران است.

رییس‌جمهور ترامپ در اوایل ماه می اعلام کرد که آمریکا از توافق بین‌المللی هسته‌ای با ایران خارج می‌شود و تحریم‌های اقتصادی جدیدی را بر علیه ایران وضع کرد.

برخی از این تحریم‌ها پس از یک دوره کاهش آسیب‌پذیری ۹۰ روزه، اجرایی می‌شوند که این دوره در ۶ آگوست به اتمام می‌رسد. بقیه تحریم‌ها که بر بخش سوخت این کشور اثر خواهند کرد، پس از یک دوره ۱۸۰ روزه اجرایی خواهند شد که این دوره در ۴ نوامبر به پایان می‌رسد.
برچسب ها: هند ، روپیه ، نفت ، تحریم ، تحریم
Histats.com START (standard) Histats.com END