آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۳۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
پژوهش محققان مشخص کرد؛
تحقیقات گروهی از محققان روی علت محبوبیت بیش از حد بعضی از موسیقی‌ها نشان داد که به‌طور کلی قطعه‌های غیرعادی احتمال بیشتری در جذب مخاطب دارند.
به گزارش فیدوس: تحقیقات گروهی از محققان روی علت محبوبیت بیش از حد بعضی از موسیقی‌ها نشان داد که به‌طور کلی قطعه‌های غیرعادی احتمال بیشتری در جذب مخاطب دارند.
 کارشناسان صنعت موسیقی معتقدند که پیش‌بینی شهرت یک قطعه تقریبا غیرممکن است، اما چند دلیل وجود دارد که در محبوبیت موسیقی تاثیر بسزایی دارند. تحقیقات اولیه در مورد عوامل موثر در موسیقی نشان می‌دهد که صرفا رعایت اصل تفاوت در یک ژانر در افزایش شهرت یا محبوبیت یک اثر کاملا موثر است.محققان در ادامه تحقیقات دریافتند که عوامل متفاوت به‌کار رفته در یک ژانر معمولی، عامل اصلی محبوبیت یک اثر تلقی می‌شود. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که در حالت کلی موسیقی‌های غیرعادی یا بی‌قاعده با رعایت اصل تفاوت، احتمال بیشتری در محبوب شدن نزد مخاطبان دارند. در این مطالعه همچنین مشخص شد که تفاوت متن یک موسیقی عامل مهمی در محبوب شدن آن است؛ هرچند که این رابطه در مورد موسیقی‌های غیر از پاپ که متن، جایگاه بالایی دارد نیز حائز اهمیت است. محققان در پایان به یک جمع‌بندی کلی رسیدند که نشان می‌دهد یک قطعه موسیقی باید آنقدر آشنا باشد تا حس آشناپنداری مخاطب را در چند لحظه تحریک کند و همان موسیقی باید آنقدر غیرعادی باشد که احساس شور و شعف را در شنونده ایجاد کند.
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END