آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۲۶۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
پس از بازدید از ظرفیت های اقتصادی و صنعتی مطرح شد؛
سیدعلی موسوی معاون اقتصادی وسرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند از اعلام آمادگی سرمایه گذاران کویتی و سوری برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند خبر داد و گفت: سرمایه گذاران سوری و کویتی به تازگی ضمن بازدید از ظرفیت های اقتصادی و صنعتی منطقه آزاد اروند آمادگی خود را جهت حضور و سرمایه گذاری در منطقه اعلام کردند.
به گزارش فیدوس: معاون اقتصادی وسرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند از اعلام آمادگی سرمایه گذاران کویتی و سوری برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند خبر داد.

سیدعلی موسوی افزود: سرمایه گذاران سوری و کویتی به تازگی ضمن بازدید از ظرفیت های اقتصادی و صنعتی منطقه آزاد اروند آمادگی خود را جهت حضور و سرمایه گذاری در منطقه اعلام کردند.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند افزود:شرکت National Cleaning Co. شرکتی بین المللی و فعال در زمینه مواد دور ریزنفتی است. این شرکت کویتی سوری ضمن بازدید از توانمندی ها و ظرفیت های صنعتی تولیدی و تجاری منطقه، به منظور ایجاد مرکز پسماند و فرآوری مواد دور ریز نفتی اعلام آمادگی کرد.

 موسوی ، میزان سرمایه گذاری این شرکت را در فاز اول بیش از 20 میلیون دلار برآورد کرد و افزود: این شرکت سابقه فعالیت در کشورهای خاورمیانه را دارد و در خصوص سرمایه گذاری در بخش های مختلف نفتی دارای کارنامه درخشانی است.

وی همچنین در خصوص انگیزه سرمایه گذاری اینگونه شرکت ها در منطقه آزاد اروند خاطرنشان کرد: منطقه آزاد اروند به دلیل موقعیت ژئوفیزیکی خود و فعالیت در بخش های مختلف ساحلی و فراساحلی نفتی از قبیل پالایشگاه، تاسیسات فراساحلی، مورد توجه سرمایه گذاران در این حوزه است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری افزود:حضور سرمایه گذاران خارجی حوزه نفت و انرژی و صنایع وابسته در منطقه آزاد اروند باعث تقویت بدنه اقتصادی و صنعتی منطقه خواهد شد و این سازمان در تلاش است از کلیه فعالان اقتصادی در تمامی زمینه های سرمایه گذاری چه در بخش صنعتی و در بخش های مختلف تجاری، گردشگری دعوت به عمل آورد تا ضمن بازدید از توانایی های و ظرفیت های این منطقه که شاخص بالفعل آن محسوب می شود، در تقویت شاخص های بالقوه آن و کشف ظرفیت های نهفته منطقه همگام با اهداف این سازمان گام بردارند.

شایان ذکر است تاکنون دهها شرکت از کشورهای چین ، ترکیه ، عراق ، کویت ، امارات متحده عربی ، عمان ، پاکستان و هندوستان در منطقه آزاد اروند سرمایه گذاری کرده اند.

منطقه آزاد اروند در بهمن ماه 1384 در محدوده ای به وسعت 17هزار هکتار در محدوده شهرهای بندری خرمشهر ، آبادان  ، جزیره مینو و بخشی از ساحل واروندرود فعالیت اقتصادی و تجاری خود را شروع کرد ولی در سال 1392 محدوده این منطقه به بیش از 34هزار هکتار افزایش یافت.
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END