آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۲۶۱۹
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
دو خواهر پس از مرگ پدر و برادرشان در حادثه آتش سوزی از عروسشان که عامل تحریک کردن برادرشان در این آتش سوزی مرگبار شده شکایت کردند.

به گزارش فیدوس: دو خواهر پس از مرگ پدر و برادرشان در حادثه آتش سوزی از عروسشان که عامل تحریک کردن برادرشان در این آتش سوزی مرگبار شده شکایت کردند.
اسفند‌سال گذشته بود که مأموران کلانتری‌151 یافت‌آباد از آتش‌سوزی خانه قدیمی دو طبقه‌ای در حوالی یافت‌آباد با خبر و راهی محل شدند. مأموران در محل حادثه Incident متوجه شدند در این آتش‌سوزی صاحبخانه که مرد سالخورده‌ای به نام قدرت همراه پسر 40‌ساله‌اش سلمان به شدت سوخته و به بیمارستان منتقل شده‌اند. 
همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه به مأموران خبر رسید مرد سالخورده همان روز حادثه و پسر میانسالش یک روز بعد بر اثر شدت سوختگی در بیمارستان جان باخته‌اند. 
در حالی که بررسی‌های میدانی حکایت از این داشت این آتش‌سوزی عمدی بوده است مأموران دریافتند مرد 40‌ساله که در طبقه پایین خانه پدری‌اش مستأجر بوده از مدتی قبل با پدرش اختلاف داشته است. بنابراین مأموران احتمال دادند که مرد میانسال به صورت عمدی خانه پدری‌اش را آتش زده که در جریان آن خودش و پدرش جانشان را از دست داده‌اند. در چنین شرایطی مأموران به دستور قاضی دادسرای یافت‌آباد تحقیقات خود را برای روشن شدن علت این حادثه ادامه دادند تا اینکه مشخص شد روز حادثه سلمان موضوع آتش‌سوزی عمدی را به مرد بنگاه‌داری اطلاع داده است. بدین ترتیب با مشخص شدن عمدی بودن آتش‌سوزی پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد و تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به دستور بازپرس ویژه قتل Murderدادسرای امور جنایی تهران تحقیقات خود را درباره این حادثه آغاز کردند. 
صبح دیروز دو دختر مرد سالخورده به دادسرای امور جنایی تهران آمدند و از عروسشان به اتهام قتل پدرشان شکایت کردند. شاکیان مدعی بودند که عروسشان روز حادثه برادرشان را برای آتش‌سوزی عمدی تحریک کرده است. 
یکی از شاکیان گفت: برادرم همراه زن و فرزندش در طبقه پایین خانه پدری‌مان زندگی می‌کردند تا اینکه مدتی قبل پدرمان تصمیم گرفت خانه‌اش را بفروشد. وقتی برادرم متوجه شد با فروش خانه مخالفت کرد و حتی به بنگاه‌دار هم گفته بود که برای خانه مشتری نیاورد. برادرم خیلی تلاش کرد پدرم را از فروش خانه منصرف کند، اما فایده‌ای نداشت و پدرم تصمیم خودش را گرفته بود به همین دلیل اختلافات آنها بیشتر شد و چند باری هم با هم مشاجره کرده بودند. پدرم اصرار داشت او هر چه زودتر خانه‌اش را تخلیه کند، اما برادرم گفته بود در صورتی خانه را تخلیه می‌کند که 15‌میلیون تومان به او بدهد. 
روز حادثه پدر و برادرم هر دو تنها در خانه بودند که به ما خبر دادند خانه آتش گرفته و هر دوی آنها دچار سوختگی شده‌اند. پس از اینکه پدر و برادرم هر دو فوت کردند مرد بنگاه‌دار راز آتش‌سوزی را برای ما فاش کرد. او گفت که روز حادثه برادرم با او تماس گرفته و گفته‌بود با بنزین خانه و پدر و خودش را آتش زده است که مرد بنگاه دار بلافاصله به خانه پدری‌ام می‌رود و با صحنه آتش‌سوزی روبه‌رو می‌شود و به پلیس و آتش‌نشانی اطلاع می‌دهد. 
وی ادامه داد: قبل از آتش‌سوزی همیشه عروسمان برادرم را تحریک می‌کرد که با پدرم درگیر شود و برادرم نیز به تحریک او درگیر می‌شد و الان هم متوجه شدیم که روز حادثه عروسمان، شوهرش را تحریک به آتش‌سوزی کرده بود و به همین دلیل از عروسمان به اتهام قتل پدرم شکایت داریم. 
با طرح این شکایت قاضی پرونده دستور داد همزمان با ادامه تحقیقات از عروس خانواده هم تحقیق شود.


منبع : رکنا
Histats.com START (standard) Histats.com END