آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۲۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
مرد 41 ساله معروف به «زالوی کثیف» که به اتهام قتل و آزار«ندا»، دختر شش ساله افغانستانی در مشهد دستگیر شده بود، پس از برگزاری چندین جلسه محاکمه در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی به قصاص نفس در ملاء عام محکوم شد
مرد 41 ساله معروف به «زالوی کثیف» که به اتهام قتل و آزار«ندا»، دختر شش ساله افغانستانی در مشهد دستگیر شده بود، پس از برگزاری چندین جلسه محاکمه در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی به قصاص نفس در ملاء عام محکوم شد

شب هفتم فروردین گذشته، اهالی شهرک شهید رجایی مشهد با دیدن جسد دختری خردسال که درون کیسه قرار داشت، بلافاصله ماجرا را به پلیس Police 110 اطلاع دادند. دقایقی بعد، خبر کشف جسد دختر بچه در شهرک پیچید و بدین ترتیب ماموران انتظامی با تایید درستی خبر، موضوع را به قاضی Judge ویژه قتل Murder عمد اعلام کردند.

عقربه های ساعت به نیمه شب نزدیک می شد که قاضی احمدی نژاد به همراه عوامل بررسی صحنه جرم Crime و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به محل کشف جسد رسیدند و بلافاصله تحقیقات درباره چگونگی وقوع جنایت Crime آغاز شد. در این هنگام مرد کارگری وحشت زده خودش را به محل حادثه Incident رساند و با دیدن پیکر بی جان فرزندش دچار شوک شد.

مرد چاه کن که به دستور مقام قضایی به سوی دیگر خیابان انتقال یافته بود، گریه کنان گفت: چندین ساعت قبل و در حالی که هنوز هوا روشن بود دخترم را برای خرید نان بیرون فرستادم اما او دیگر به منزل بازنگشت، ما که نگران بودیم همه محله را زیر پا گذاشتیم ولی با آن که نانوای محله از گرفتن نان توسط دخترم خبر می داد ما هیچ اثری از او نیافتیم تا این که از وجود جسد دختری در خیابان شهید غلامی 8 مطلع شدم و به محل آمدم.

 پس از 48 ساعت تحقیقات میدانی و بررسی های شبانه روزی کارآگاهان و بازپرس ویژه قتل عمد، بالاخره سرنخ هایی به دست آمد که نشان می داد رد پای مرد میوه فروش همان محله در ماجرای این جنایت دیده می شود چرا که دخترک به طرز هولناکی خفه شده بود و جسدش درون کیسه حمل سیب زمینی قرار داشت.

چند ساعت بعد با صدور دستورات ویژه قضایی و هدایت سرهنگ حمید رزمخواه (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) کارآگاهان موفق شدند مرد 41 ساله ای به نام «ع-الف» را دستگیر کنند. این متهم که نتوانست با دیدن شواهد موجود موضوع را انکار کند در همان بازجویی های تخصصی اولیه لب به اعتراف گشود و راز این جنایت هولناک را با انگیزه آزار دخترک افغانستانی فاش کرد. بنابراین گزارش، پس از تحقیقات گسترده و بازسازی صحنه قتل که در حضور بازپرس شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد انجام شد، کیفرخواست این پرونده در حالی به اتهام قتل عمدی و انجام عمل منافی عفت از سوی دادسرای مشهد صادر شد که دادستان مرکز خراسان رضوی از همان دقایق اولیه کشف جسد، دستورات ویژه ای را برای رسیدگی سریع به پرونده با بسیج همه امکانات پلیسی و قضایی صادر کرد.

با ارجاع این پرونده حساس به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی و صدور دستوری از سوی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی برای رسیدگی ویژه و خارج از نوبت به این پرونده، متهم در چند جلسه پای میز محاکمه ایستاد و به سوالات تخصصی و فنی قاضی مصطفی بنده (رئیس دادگاه) و قاضی محمد شجاع پور فدکی (مستشار دادگاه) پاسخ داد.

گزارش اختصاصی خراسان حاکی است، با پایان یافتن جلسات محاکمه و آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافع وی، رای دادگاه درباره این پرونده جنایی صادر شد.

بنابر رای صادره از سوی قضات شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی، متهم با استناد به درخواست قصاص از سوی اولیای دم و مواد قانونی به قصاص نفس و 99 ضربه شلاق Whip محکوم شده است.

با توجه به پیشنهاد نماینده دادستان عمومی و انقلاب مشهد و جریحه دار شدن احساسات مردم و نحوه ارتکاب جرم، دادگاه رای به اجرای حکم قصاص متهم به صورت علنی و ترجیحا در محل وقوع جرم داد. شایان ذکر است رای مذکور در دادگاه بدوی صادر شده و قابل تجدید نظرخواهی در دیوان عالی کشور است.

«جواد امینی» (وکیل اولیای دم) نیز در گفت و گویی اختصاصی به خراسان گفت: رای دادگاه بدوی درباره محکومیت به قصاص نفس متهم واجرای علنی آن به وکلای دو طرف پرونده ابلاغ شده اما هنوز مهلت قانونی متهم و وکیل مدافع وی برای اعتراض یا اعتراض نکردن به رای صادره از سوی دادگاه، به پایان نرسیده

است.

جواد امینی افزود: جلسات دادگاه در فضایی آرام و با حضور وکلای مدافع برگزار شد و دادگاه نیز رای قاطع و قانونی خود را صادر کرد. وکیل مدافع اولیای دم در عین حال اضافه کرد: اطلاعی ندارم که متهم یا وکیل وی به رای صادره اعتراض کرده اند یا خیر!

اما این حق قانونی متهم است و ما منتظر پایان مهلت قانونی پس از ابلاغ رای هستیم.
Histats.com START (standard) Histats.com END