آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۲۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
مصطفی قلی خسروی با بیان این مطلب که «اگر قیمت خانه افزایش یابد قدرت خرید ملک کاهش میابد»، گفت: در همه جای دنیا وقتی کالا و محصولی گران میشود مردم از خریدن آن صرف نظر میکنند تا تعادل قیمتی دوباره برقرار شود

به گزارش فیدوس: مصطفی قلی خسروی با بیان این مطلب که «اگر قیمت خانه افزایش یابد قدرت خرید ملک کاهش میابد»، گفت: در همه جای دنیا وقتی کالا و محصولی گران میشود مردم از خریدن آن صرف نظر میکنند تا تعادل قیمتی دوباره برقرار شود اما متاسفانه در ایران برعکس است و وقتی کالایی گران میشود مردم با شدت بیشتری به سمت خرید آن هجوم میاورند!
رئیس صنف مشاورین املاک تهران در مصاحبه ای از رفتار مردم و سرمایه گذاران در قبال وضعیت خرید مسکن گله کرد و توصیه کرد با تفکر و تامل بیشتری در این حوزه سرمایه گذاری کنند تا در آینده پشیمانی حاصل نشود.

مصطفی قلی خسروی با بیان این مطلب که «اگر قیمت خانه افزایش یابد قدرت خرید ملک کاهش میابد»، گفت: در همه جای دنیا وقتی کالا و محصولی گران میشود مردم از خریدن آن صرف نظر میکنند تا تعادل قیمتی دوباره برقرار شود اما متاسفانه در ایران برعکس است و وقتی کالایی گران میشود مردم با شدت بیشتری به سمت خرید آن هجوم میاورند! البته صحبت‌های من به این معنی نیست که هیچ کس در وضعیت فعلی به سمت خرید و فروش خانه نرود بلکه منظور من بخش سرمایه گذاری مسکن است. یعنی اگر افراد واقعا به دنبال رفع نیاز خود هستند، خرید خانه هیچ اشکالی ندارد اما اگر با هدف سرمایه گذاری وارد این حوزه میشوند بهتر است هوشیار باشند. چندین سال پیش نیز مشابه چنین وضعی پیش آمد و برخی مردم با تمام دار و ندار خود برای خرید خانه هجوم آورند اما بعد از مدتی قضیه برعکس شد و دیدیم چندین نفر از هموطنانمان از شوک وارد شده سکته کردند!

خسروی در ادامه به تعادل سازی قیمت مسکن پرداخت و ضمن اشاره به بازگشت قیمت ها به قیمت های سابق اظهار داشت: بازار مسکن میتواند متاثر از بازار ارز و سکه و بورس باشد و تنش های موجود در این بازارها بازار مسکن را دچار اختلالاتی میکند. اما مشاورین املاک ما تلاش میکنند قیمت مسکن افزایش پیدا نکند و مردم هم باید برای تحقق این مسئله همکاری کنند. البته افزایش قیمت مسکن به نسبت نرخ تورم اجتناب ناپذیر است و بحث ما بر روی افزایش بیش از مقدار تورم است.

رئیس صنف مشاورین املاک در ادامه به بحث اجاره و رهن خانه و کمک های دولتی پرداخت و گفت: در خصوص اجاره خانه نیز باید عرضه و تقاضا را در تعادل نگه داریم زیرا در سالهای گذشته به دلیل نرخ ازدواج و افزایش مهاجرت دچار مشکل شده است. کمک های دولتی نیز در این زمینه حائز اهمیت اند. در تمام کشورهای دنیا برای متعادل سازی قیمت ملک اقدام به ساخت و اجاره مسکن برای خانه اولی‌ها میکنند و ما هم مسلما باید در این زمینه برنامه ای داشته باشیم.

خسروی در انتها توصیه ای در خصوص توجه به امنیت معاملات مسکن در وب سایت‌های اینترنتی نیز داشت: با توجه به نزدیک شدن فصل تابستان و افزایش معاملات مسکن، لازم است مردم دقت لازم را به وب سایت‌های اینترنتی داشته باشند و علاوه برحصول اطمینان از معتبر بودن وبسایت، حتما به مشاورین املاک نیز مراجعه نمایند.
Histats.com START (standard) Histats.com END