آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۱۱۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۹
قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ایجاد منطقه آزاد اروند در خرمشهر و آبادان جزئی از اولین خواسته‌های مردم این دو شهر در برهه‌ای از زمان بود.
قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ایجاد منطقه آزاد اروند در خرمشهر و آبادان جزئی از اولین خواسته‌های مردم این دو شهر در برهه‌ای از زمان بود.

عبدالله کعبی قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد اروند در بین دو خطبه نماز جمعه خرمشهر آبادان ؛گفت:ایجاد منطقه آزاد اروند در خرمشهر و آبادان جزئی از اولین خواسته‌های مردم این دو شهر در برهه‌ای از زمان بود. در مرحله اول بخش کوچکی از آبادان و خرمشهر منطقه آزاد بود و بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، آبادان و خرمشهر تحت پوشش منطقه آزاد قرار گرفت.

وی افزود: لازمه تحقق اهداف منطقه آزاد  در این دو شهر محصور کردن منطقه بود که در نهایت این اتفاق رخ داد، قانون ورود کالای همراه مسافر نیز به مرحله عملیاتی رسید.

قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد اروند گفت: موضوع دیگر بحث ورود اتباع خارجی بود که در تمام مناطق آزاد جاری است، این کار در منطقه آزاد اروند بعد از هماهنگی با مسئولان نظامی و اجرایی کشور انجام شد .

کعبی افزود:100میلیارد تومان را به تقویت زیرساخت‌های منطقه اختصاص دادیم که افزایش پل‌های خرمشهر، ترمیم و بهسازی ساحل، آسفالت مناطق مختلف و اتصال راه‌آهن خرمشهر به راه‌آهن بین‌المللی است ازجمله اهداف این حوزه است.

وی گفت: همچنین برای پارک‌ها و فضای سبز ۲۲۰ میلیارد و برای بیمارستان، ولی عصر ۶۰ میلیارد تومان هزینه در نظر گرفته شد. در سال ۹۶ بالای یک‌میلیون دلار صادرات داشتیم که نسبت به سال قبلش افزایش داشته است.

قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد اروند افزود: ۱۹۰  میلیارد تومان برای فاضلاب خرمشهر تأمین اعتبار شده و برای اولین بار تصفیه‌خانه فاضلاب در این شهر انجام می‌شود.

کعبی گفت:در مجموعه منطقه آزاد اروند و بعد از انتخاب هیئت‌مدیره جدید تغییراتی زیادی در عملکرد سازمان صورت گرفت. از مشکلات مطلع هستیم و کار ما نیز بی‌نقص نیست ولی برای بهبود زندگی و معیشت مردم تلاش می‌کنیم.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
Histats.com START (standard) Histats.com END