آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۰۹۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹
وزیر خارجه آلمان در گفتگویی بار دیگر بر لزوم حفظ توافق هسته ای غرب با ایران به رغم خروج آمریکا از آن تاکید کرد.
به گزارش فیدوس: وزیر خارجه آلمان در گفتگویی بار دیگر بر لزوم حفظ توافق هسته ای غرب با ایران به رغم خروج آمریکا از آن تاکید کرد.

 «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان در گفتگو با شبکه تلویزیونی زد داف درباره توافق هسته ای با ایران اظهار داشت: ما بر این باور هستیم که نه تنها ما بلکه ایرانی ها نیز خواهان تداوم توافق هسته ای هستند. 

وی در ادامه با اشاره به خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران گفت: طرفین باقی مانده در توافق هسته ای ایران علیرغم خروج آمریکا باید برای تداوم و باقی ماندن آن تلاش کنند. 

وزیر خارجه آلمان همچنین افزود: ایران به چشم انداز اقتصادی نیاز دارد و به همین منظور سعی به تعامل و گفتگو با شرکای خود در توافق هسته ای دارد، این امر طبیعی است، اما مطمئن و قطعی نیست. 

ماس با تاکید بر حفظ توافق هسته ای با ایران خاطر نشان کرد: ثبات و امنیت در خاورمیانه منوط به حفظ توافق هسته ای ایران است. خروج احتمالی ما از توافق هسته ای عواقب نامعلومی را بدنبال خواهد داشت.

این دیپلمات آلمانی همچنین اظهار داشت: اگر ما در خصوص توافق هسته ای ایران مقابل آمریکا یا روسیه و چین قرار بگیریم به اروپایی تنها تبدیل می شویم، در حالی که ما نیاز به اروپایی مقتدر و قوی داریم.
برچسب ها: آلمان ، برجام ، فیدوس
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END