آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۰۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
مدیر عامل منطقه آزاد اروند مطرح کرد:
اسماعیل زمانی، مدیر عامل منطقه آزاد اروند در نشست رئیس شورای شهر تهران با مدیران و مسئولان آبادان در سالن جلسات منطقه آزاد اروند اظهار کرد: انتظار ما از دستگاه‌های ملی بزرگ و کلان‌شهرها از جمله شهرداری تهران کمک‌های فنی، اجرایی، فکری و نظارتی برای توسعه و عمران‌ آبادان و خرمشهر است.
مدیر عامل منطقه آزاد اروند گفت : انتظار ما از دستگاه‌های ملی بزرگ و کلان‌شهرها از جمله شهرداری تهران کمک‌های فنی، اجرایی، فکری و نظارتی برای توسعه و عمران‌ آبادان و خرمشهر است.

 اسماعیل زمانی در نشست رئیس شورای شهر تهران با مدیران و مسئولان آبادان در سالن جلسات منطقه آزاد اروند اظهار کرد: شهرهای آبادان و خرمشهر دروازه ورود صنعت و مدرنیته به کشور بوده اند.

وی افزود: جنگ باعث نابودی شهرها و افزایش مهاجرت مردم و نخبگان شد در بازسازی این دو شهر موفق نبوده ایم علت آن هم این است که بازسازی اقتصادی برای این شهرها انجام نشد.

مدیرعامل منطقه آزاد اروند بیان کرد: در این شهرها رنگ کهنگی و فرسودگی باقی ماند. نتوانستیم بعد بازسازی شهر، بازسازی  اقتصادی خوبی در جهت توسعه آن داشته باشیم و کارآفرینان به جهت نبود زمینه‌های اقتصادی به شهر بازنگشتند.

وی افزود: این شهرها درگذشته به دلیل موقعیت‌ها و درآمدهای ترانزیتی و گمرکی به عنوان معین شهرداری تهران بوده‌اند و درآمد مازاد خود را برای اجرای پروژه‌ها در اختیار شهرداری تهران قرار می‌دادند.

زمانی عنوان کرد: یکی از مزیت‌های منطقه آزاد اروند  این است که می‌تواند زمینه توسعه اجتماعی و اقتصادی را برای شهر فراهم آورد.

مدیرعامل منطقه آزاد اروند گفت: طبق گزارش اصناف 30 در صد بازار متأثر از حضور اتباع خارجی است  و در حوزه سلامت و آموزش‌وپرورش زیرساخت‌ها به‌خوبی در حال اجرا است. 

وی افزود: ازلحاظ زیرساخت‌ها هنوز به حد مطلوب نرسیده‌ایم ولی این دو شهر ازلحاظ امکانات جغرافیای گردشگری  فرصت‌های  بسیار خوبی دارند، بازسازی سواحل، احداث چند پل بر رودخانه بهمن‌شیر در آینده نزدیک انجام خواهد گرفت.

مدیرعامل منطقه آزاد اروند اظهار کرد: توقعی که از سایر شهرها داریم این است که از مزیت‌های منطقه آزاد در جهت سرمایه‌گذاری استفاده کنند.

زمانی گفت: انتظار ما از دستگاه‌های ملی بزرگ و کلان‌شهرها از جمله  شهرداری تهران کمک‌های فنی، اجرایی، فکری و نظارتی برای توسعه و عمران‌ آبادان و خرمشهر است.
منبع: فارس
Histats.com START (standard) Histats.com END