آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۹۹۲۹
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
لایحه جدید مناطق آزاد در راه ورود به صحن علنی مجلس
دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد گفت: یکی از مسایل مهمی که برای تصمیم گیری مسئولانی که به نحوی در تصمیم گیری و تصویب مقررات و قوانین دخالت دارند شناخت از فعالیتی است که در مورد آنها بحث شده و مورد بررسی قرار می گیرد.
به گزارش فیدوس: دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: در آینده نزدیک کمیسیون اقتصادی لایحه جدید مناطق آزاد را به صحن علنی مجلس می برد.
مرتضی بانک در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون  اقتصادی مجلس شورای اسلامی و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مسایل مهمی که برای تصمیم گیری مسئولانی که به نحوی در تصمیم گیری و تصویب مقررات و قوانین دخالت دارند شناخت از فعالیتی است که در مورد آنها بحث شده  و مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: یکی ازموضوعات مهم در کشور ما بحث مناطق آزاد است ، مدت ها است که این مناطق طبق قانون تشکیل شده است و طبیعی است که بحث مهمی از تصمیمات توسط  نمایندگان مجلس  و در آن نهاد  تصمیم گیری می شود، در همین راستا اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از فعالیت های مناطق آزاد در حوزه اقتصاد شناخت میدانی پیدا کرده و از مشکلات مناطق آزاد باخبر شوند باعث می شود که دید کلی نسبت به این مناطق داشته باشند.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد ادامه داد: بازید از مناطق آزاد را کمیسیون اقتصادی مجلس  که بیشترین مسئولیت را در حوزه اقتصاد و موضوعات متفاوت بر عهده دارند انجام داد.

وی با اشاره به اینکه لایحه جدید مناطق آزاد در مجلس مورد بررسی قرار می گیرد افزود: این بازدیدها به خصوص در حوزه لایحه جدید که قرار است در مجلس مورد بررسی قرار گیرد باعث می شود شناخت بیشتری از فعالیت مناطق صورت گیرد.

بانک خاطرنشان کرد: به همین منظور با هماهنگی که انجام شد با نظر رئیس کمیسیون  و اعضای کمیسون اقتصادی  و نماینده مردم جلفا در مجلس قرار شد که این نوع بازدیدها جزو بازدید دوره ای باشد  و در این فرصت تقریبا همه  اعضای کمیسیون  آمده و از مجموعه  اقداماتی  که در حال انجام بوده و فعالیت دارند بازدید میدانی داشته باشند.

لایحه جدید مناطق آزاد در در مجلس مورد بررسی قرار می گیرد

بانک اظهار داشت: در بازدیده های دوره ای طبیعی است که از واحدهای صنعتی، کشاورزی و بخش گردشگری از مکانیزم فعالیت و پیشرفت کارها و مشکلات آنها شناخت دقیق تری حاصل می شود.

وی با اشاره به بازدیدهایی که صورت گرفته بود اظهارداشت: امروز اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از 5 واحد تولیدی بازدید حضوری داشتند  و به نظر می رسد که فعالیت های نسبتا موفقی در حوزه های صنعتی ، کشاورزی و تولیدی شناخت  پیدا  کرده  و اعضای کمیسیون اقتصادی از مشکلات مربوط به این واحدها نیز آشنا شدند .

بانک بازدید دوره ای اعضای کمیسیون  اقتصادی مجلس از مناطق آزاد را برای تصمیم گیری در مورد مناطق آزاد جدید بسیار تاثیر گذار دانست و گفت: این بازدیدها برای تصمیم گیری در بحث مناطق آزاد جدید داشتن نگاه مناسب از وضعیت فعالیت های صورت گرفته بسیار موثر است.

وی تصریح کرد: هم اکنون نیز لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفته و کارشناسی های مشترک  خوبی بین مناطق آزاد ، کمیسیون اقتصادی و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در حال انجام است و پیشرفت خوبی نیز داشته ایم.

بانک خاطرنشان کرد: بسیاری از ابهاماتی  که در ابتدای لایحه در مجلس و توسط نمایندگان مطرح شده بود در حال رفع شدن است به نظر می رسد که بخش زیادی از  موضوعات مطرح شده  به جاهای خوبی رسیده است که  این موضوعات و بحث ها شامل محدوده ها، مناطق منفصل، و نداشتن معارض  است که در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شده است و به توافقاتی رسیده ایم که فکر می کنم در آینده نزدیک کمیسیون اقتصادی  آن را به صحن علنی مجلس می برد و مشکلات خیلی کمتر شده است.
Histats.com START (standard) Histats.com END