آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۹۶۲۶
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۴
تیراندازی در نزدیکی کاخ پادشاه عربستان سعودی/ملک سلمان به پناهگاه منتقل شد
برخی کاربران و فعالان قطری در صفحه توئیتر خود اعلام کردند که در نزدیکی کاخ شاه سعودی در ریاض تیراندازی شده است. برخی منابع دلیل تیراندازی را ورود یک پهپاد به حریم قصر عنوان کرده‌ و برخی از احتمال کودتا صحبت می‌کنند.
به گزارش فیدوس: برخی کاربران و فعالان قطری در صفحه توئیتر خود اعلام کردند که در نزدیکی کاخ شاه سعودی در ریاض تیراندازی شده است.

فعالان سعودی در توییتر هم با راه انداختن هشتگ «تیراندازی در محله الخزامی» شهر ریاض فیلم‌هایی از حادثه تیراندازی در نزدیک کاخ ملک سلمان را نیز منتشر کردند.

برخی منابع دلیل تیراندازی را ورود یک پهپاد به حریم قصر عنوان کرده‌ و برخی از احتمال کودتا صحبت می‌کنند.

ملک سلمان به پناهگاه منتقل شد

براساس برخی گزارش های تایید نشده، ملک سلمان به پناهگاهی امن در نزدیکی پایگاه نیروی هوایی منتقل شده است.

گفته می‌شود پادشاه سعودی با یک کامیون از کاخ فراری داده شده است. 

برخی گزارش ها حکایت از پرواز جت های ارتش سعودی در سطح پایین بر فراز اسمان ریاض دارد.

کودتا شده است؟

مارقریتا استانکاتی خبرنگار وال استریت ژورنال در دبی نوشت: کوتایی در کار نیست. ظاهرا یک پهباد (اسباب بازی) به کاخ ملک سلمان نزدیک شده بود و به همین دلیل ساقط شد
 
عمر خلیفه روزنامه نگار مصری نوشت: حامیان بن سلمان می گویند در ریاض خبری از درگیری نیست، اما ویدیوها همگی نشان از تیراندازی های شدیدی در پایتخت سعودی دارد


همچنین خبرنگار عراقی نوشت: بزودی همه چیز روشن می شود برخی گزارش ها می گویند که تیراندازی ها بابت یک پهباد بوده است. اما این میزان از تیراندازی برای یک پهباد، با عقل جور در نمی آید.

عوض الفیاض خبرنگار «ام بی سی» سعودی هم نوشت که یک پهباد اسباب بازی به منطقه ممنوعی و نزدیکی به ایست بازرسی نزدیک شده بود و ماموران مجبور به ساقط کردن آن بودند.

همچنین پلیس ریاض از تیراندازی به یک پهپاد خبر داده است.سخنگوی پلیس منطقه ریاض هم گفت نیروهای امنیتی با تیراندازی به سمت این پهپاد کوچک، آن را ازبین بردند .

Histats.com START (standard) Histats.com END