آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۹۲۸۰
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
پیروز ارجمند، نوازنده و آهنگ‌ساز در برنامه «ساعت ۲۵» به بررسی رابطه تلویزیون و موسیقی در ایام نوروز و تیتراژ سریال‌های نوروزی پرداخت و از بلاتکلیفی سیما در مواجهه با موسیقی انتقاد کرد.
به گزارش فیدوس: پیروز ارجمند درباره سیاست‌های سازمان صداوسیما گفت: «تابه کی سازمان قصد دارد ساز را در سیما نشان ندهد، آیا با نشان دادن اسلحه مردم اسلحه به دست می‌گیرند یا با نشان دادن مواد مخدر مردم معتاد می‌شوند؟ من فکر می‌کنم سازمان باید استراتژی راهبردی درباره موسیقی داشته باشد و بگوید امروز استراتژی ما درباره موسیقی به این صورت است و پنج سال آینده در چه جایگاهی قرار داریم و این میان نظر مردم و خواست آنها چیست و آیا مردم با نشان دادن ساز موافق هستند یا مخالفند که به جرات می‌توانم بگویم ۹۸ درصد موافق هستند. رسانه در دل مردم و برای مردم است و هیچ‌گاه هیچ مدیری در سازمان نگفته است که چرا نشان دادن ساز در سیما منع دارد و به نظر من این مساله محدودیتی نباید داشته باشد؛ زیرا ساز میراث معنوی ماست و در یونسکو ثبت شده است و ما می‌خواهیم بخشی از میراث فرهنگی خود را نشان دهیم.»

ارجمند افزود: «اتفاق جالبی که امسال در یکی از سریال‌ها افتاد این بود که ما صدای خواننده ترک ابراهیم تاتلیس را در یکی از سریال‌ها شنیدیم. این خواننده خوبی است اما فکر کردم که چرا استاد شجریان در سیما نمی‌خواند؟ ابراهیم تاتلیس قابل احترام، اما چرا به این طرف توجه نمی‌کنیم. چرا به خوانندگان جوان فرصت نمی‌دهیم ما تعداد زیادی خواننده خوب داریم و موسیقی محلی ما موسیقی غنی و سرشاری است و مردم لذت می‌برند. چرا به ظرفیت‌های موجود کم‌توجهی می‌کنیم. چرا وقتی دور روی خواننده‌ای می‌افتد در همه شبکه‌ها تنها موسیقی او پخش می‌شود. ما خوانندگان زیادی در حوزه‌های مختلف داریم و ظرفیت باید بین اینها تقسیم شده تا عدالت اجرا شود.»
Histats.com START (standard) Histats.com END