آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۹۲۶۱
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۷
بانک مرکزی طی اطلاعیه ایی کلیات وضعیت تأمین ارز برای واردات کالا و خدمات از خارج کشور به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی را اعلام کرد.

به گزارش فیدوس: بانک مرکزی طی اطلاعیه ایی کلیات وضعیت تأمین ارز برای واردات کالا و خدمات از خارج کشور به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی را اعلام کرد.
 بانک مرکزی در اطلاعیه ایی اعلام کرد: در راستای اجرای تصویب­ نامه شماره 4353/ت/55300 مورخ 22/1/1397 هیأت  وزیران مبنی بر تعیین سیاست های جدید ارزی بدین وسیله کلیات تأمین ارز برای واردات کالا و خدمات از خارج کشور به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی را به شرح زیر به اطلاع عموم می ­رساند:

واردات کالا و خدمت از خارج از کشور به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی مشمول بخش اول مجموعه مقررات ارزی است.

رفع تعهد ارزی وارد کنندگان کالا و خدمت به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی منوط به ارائه پروانه ترخیص قطعی کالا و یا اصل صورت حساب ­های قطعی انجام کار و ارائه تأییدیه کارفرما (در موارد خدماتی) است.

چنانچه سررسید اعتبارات اسنادی / بروات اسنادی مدت دار که به مقصد مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی گشایش /ثبت شده ­اند بعد از تاریخ 21/1/1397 باشد، تأمین ارز آنها پس از انجام ثبت خدمت در بانک عامل امکان ­پذیر خواهد بود.

جزئیات و ضوابط مربوط به تأمین ارز برای واردات کالاها و خدمات خدمات از خارج از کشور به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی، طی بخشنامه به بانک­ های عامل ابلاغ شده است.
Histats.com START (standard) Histats.com END