آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۹۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: آلایندگی های ناشی از صنعت یکی از مواردی است که سلامت مردم خوزستان را به خطر انداخته است.
به گزارش فیدوس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: آلایندگی های ناشی از صنعت یکی از مواردی است که سلامت مردم خوزستان را به خطر انداخته است.
 ایرج نظری پیش از ظهر امروز در شورای سلامت استان خوزستان اظهار کرد: طی سال گذشته در بخشی از مناطق که مشکلات آب داشتند، مسائل آنها حل شد.در شورای سلامت خوزستان به اندازه کافی در مورد آب صحبت شده و مسئولان به این نتیجه رسیدند که باید به صورت جدی وارد این حوزه شده و مشکلات آن را حل کرد.

وی با اشاره به اینکه هفته اول اردیبهشت ماه هفته سلامت است و باید در راستای ارتقای کیفی سلامت تلاش کرد، افزود: از شهرداری برای تبلیغات میدانی و از صدا و سیما نیز برای تبلیغات و آموزش همگانی تقاضای همکاری داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: امسال شعار بهداشت جهانی «پوشش همگانی سلامت برای همه و همه جا» است.

نظری با اشاره به اینکه کاهش قطعی برق در مراکز درمانی و به حداقل رساندن این مشکل نیاز به مشارکت همگانی سایر دستگاه های ذیربط دارد، گفت: در سال جاری مسائل مربوط به غذا باید در این کارگروه به صورت جدی ارائه و مورد بررسی قرار بگیرد؛ حساسیت مشکلات و معضلات آب و فاضلاب استان ایجاد شده ولی باید بخش غذا را به صورت ویژه در سال جاری ببینیم.

وی ادامه داد: بخش آلایندگی های ناشی از صنعت یکی دیگر از موضوعات است چون قطعا سلامت مردم را به خطر می اندازند. مسائل این حوزه نیز باید پررنگ تر و در شورای سلامت استان مورد بررسی قررا بگیرد.
Histats.com START (standard) Histats.com END