آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۸۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۸
عضو پایداری: به طور جدی فتیله جبهه پایداری پایین کشیده شده است
مدت هاست که پایداری از دوران اوج تأثیرگذاری سیاسی اش فاصله گرفته و بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 96 آشکارا گوشه نشینی پیشه کرده است. سیدمحمدجواد ابطحی از اعضای جبهه پایداری ضمن تأیید این اتفاق می گوید: فرهنگ سازی جان مایه اصلی بنیانگذاری و شکل دهی پایداری بود و حالا این تشکل سیاسی به همان تفکر رجعت کرده است.

به گزارش فیدوس: سیدمحمدجواد ابطحی گفت: پایداری به طور جدی فتیله خودش را پایین کشیده است. وقت هم می‌خواهد، در واقع دوستان پایداری ما باید وقت گذار باشند اما این طور نیست.
مدت هاست که پایداری از دوران اوج تأثیرگذاری سیاسی اش فاصله گرفته و بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 96 آشکارا گوشه نشینی پیشه کرده است. سیدمحمدجواد ابطحی از اعضای جبهه پایداری ضمن تأیید این اتفاق می گوید: فرهنگ سازی جان مایه اصلی بنیانگذاری و شکل دهی پایداری بود و حالا این تشکل سیاسی به همان تفکر رجعت کرده است.

مشروح گفتگو با محمدجواد ابطحی را در ادامه بخوانید.

****

از پایداری خبری در حوزه سیاسی نیست، انگار به سمت یک نوع سکوت سیاسی حرکت کردند و ...

پایداری به طور جدی فتیله خودش را پایین کشیده است. وقت هم می خواهد، در واقع دوستان پایداری ما باید وقت گذار باشند اما این طور نیست. اگرچه سیاست کلی پایداری از اول هم همین بود. معتقدم پایداری زود وارد عرصه سیاست شد. پایداری معتقد به فرهنگ سازی بود.

اما خیلی با پروپگاندا و تبلیغات شدید و زیادی حداقل تا سال 92 در عرصه سیاسی کشور حضور داشت.

بله، همین طور بود.

عضو پایداری: پایداری به طور جدی فتیله خود را پایین کشید/ پایداری‌ها عطای سیاست را به لقایش بخشیدند و روی فرهنگ‌سازی متمرکز شدند/ بعضی دوستان ما برای جبران بدهکاری تبلیغات انتخابات مجلس مجبور به فروش خانه‌های‌شان شدند/ بندگان خدا واقعا وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند

پایداری بعد از سال 92 حضور کمرنگی در عرصه سیاسی داشت اما از وقتی جمنا آمد انگار کلا عرصه سیاسی را بوسید و کنار گذاشت؟

نبوسیدند، آن طور نیست که حالا همه آنها عرصه سیاسی را بوسیده و کنار رفته باشند، اخباری از فعالیت آنها دارم ولی همان طور که یاد شد به طور جدی وارد صحنه نمی شوند. بالاخره با وضعیتی که در مجلس دهم، شوراهای پنجم و ریاست جمهوری دوازدهم شاهد بودیم، نظرها به آن طرف رفت که تفکر اصلی که باعث بنیانگذاری و شکل دهی پایداری بود باید دنبال شود. یعنی پایداری باید در اقشار مختلف جامعه همچون دانشجویان، کارگران و اصناف فرهنگ سازی کند. حتی بعضی اعضا فعلا عطای سیاست را به لقایش بخشیدند و باید دید چه می شود.

یعنی اعضای پایداری بیشتر روی حوزه فرهنگی متمرکز شده است؟

بله، روی فرهنگ متمرکز شدند.

پایداری برای انتخابات مجلس سال 98 و انتخابات ریاست جمهوری 1400 برنامه دارد؟

هنوز چیزی اعلام نکردند ولی بعید می دانم که پایداری ها بخواهند مقابل دیگر اصولگرایان بایستند و برای خودشان برنامه خاص جداگانه ای داشته باشند چون تجربه این مشی نشان داد که به نتیجه نمی رسند. بر همین اساس پایداری فقط برای ادای تکلیف در زمان انتخابات می گوید «فلان نامزد اصلح است»، بعد کنار می رود و فعالیت آنچنانی نخواهد داشت. می دانم بعضی دوستان ما از دوران قبل تبلیغات نیز بدهکاری دارند و هزینه هایی که انجام دادند تأمین نشده و مجبور شدند خانه های شان را بفروشند تا آن هزینه ها را بپردازند.

یعنی اعضای جبهه پایداری خانه های شان را فروختند تا هزینه تبلیغات انتخابات مجلس دهم را پر کنند؟

بله، برای برخی هاشان همین طور شده است. برخی هاشان خرجی کردند و هزینه های سراسری بود، مثل شاخه های اصلاح طلبی نبود که ابتدا از نامزدها پول کلانی می گرفتند تا نام آنها را در لیست بگذارند. پایداری ها این کار را انجام نمی دادند و براساس آرمان ها حرکت کردند. بالاخره هر انتخاباتی ناچارا هزینه هایی برای تبلیغات می خواهد.

یعنی آنهایی که نتوانستند وارد انتخابات مجلس دهم شوند، اینقدر فشار هزینه های تبلیغات انتخاباتی برای شان وارد شد که خانه های شان را فروختند؟

بله، بعضی های شان را می شناسم و با آنها ارتباط دارم که بندگان خدا وضعیت اقتصادی مناسبی واقعا ندارند. بالاخره جنگ را پول انجام می دهد. به همین جهت است که خیلی ها به منافع اقتصادی چنگ می اندازند که تأمین شود تا از کسب منافع اقتصادی برای کسب قدرت سیاسی استفاده کنند و بلاعکس هم است. که البته کسب قدرت سیاسی برای کسب منافع اقتصادی خطرناک تر است.
منبع: نامه نیوز
Histats.com START (standard) Histats.com END