آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۸۷۵۷
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
رای منفی شورای شهر تهران به استعفا
در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران ، نمایندگان مردم به استعفای شهردار رای منفی دادند تا نجفی همچنان سکان شهرداری تهران را در دست داشته باشد. در این جلسه 20 تن از اعضای حضور داشتند و تنها غایب جلسه حسن خلیل آبادی بود.

به گزارش فیدوس:در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران ، نمایندگان مردم به استعفای شهردار رای منفی دادند تا نجفی همچنان سکان شهرداری تهران را در دست داشته باشد.

 در این جلسه 20 تن از اعضای حضور داشتند و تنها غایب جلسه حسن خلیل آبادی بود.

این جلسه با حضور گسترده عکاسان و خبرنگاران و معاونان شهرداری تهران برگزار شد.

نجفی درساعت 9:20 در صحن شورا حضور یافت و پس از سخنان محسن هاشمی، متن استعفای خود را قرائت و در سخنانی به تشریح چرایی آن پرداخت. سپس موافقین و مخالفین استعفا صحبت کردند.

در ادامه برگه‌های رای گیری میان اعضا توزیع شد که برخی از اعضا بر رای گیری علنی تاکید داشتند که به گفته امینی رای گیری باید با برگه و پنهانی باشد.اما برخی از اعضای برگه های خود را به سمت رسانه گرفته تا رای خود نشان دادند.

در ادامه از مجموع 20 رای ماخوذه، 16 عضو به استعفا رای مخالف دادند تا بدین صورت نجفی همچنان به عنوان شهردار تهران به فعالیت خود ادامه دارد.

گفتنی است، محمد علی نجفی در تاریخ پنجم شهریور ماه به عنوان شهردار تهران انتخاب شد، اما پس از شش ماه در 22 اسفند ماه سال گذشته به علت آنچه بیماری و برخی فشارها عنوان شد، استعفای خود را تقدیم رییس شورای شهر کرد، استعفایی که امروز نمایندگان مردم تهران آن را نپذیرفتند تا بنا به گفته محسن هاشمی، شهردار با روحیه جدید به فعالیت خود ادامه دهد.

مشروح جلسه امروز شورای شهر تهران که با موضوع بررسی استعفای محمد علی نجفی  شهردار تهران برگزار شد، در پی می آید:

محسن هاشمی رییس شورای شهر  تهران در سخنانی با بیان اینکه از شهردار تهران تشکر می‌کنم که از ایام نوروز با وجود استعفا، شهر را با جدیت اداره کردند، اظهار کرد: وی اولین بخشنامه خود را نیز در پاسخ به رهنمودهای رهبری و حمایت از کالای ایرانی ابلاغ کردند که از این پس در شهرداری از کالای ایرانی حمایت می شود.وی با بیان اینکه حمایت از تولید داخل از نظر رونق اقتصادی ، اشتغال و ... بسیار مهم است و در روند بهبود وضعیت مردم موثر است گفت: امروزه در دنیا بحث تولید خدمات نیز مطرح است که یکی از وظایف شهرداری خدمت به مردم است که  آرزو می کنم به اهداف خود برسیم.

وی با بیان اینکه بررسی استعفای شهرداری تهران که یک ماه قبل به شورا داده شده امروز در دستور بررسی قرار دارد گفت: همه نکات و تحلیل‌هایی که در رسانه‌ها در این مدت انجام شده محترم است اما باید دو نکته را بیان کنم چرا که  انصاف رعایت نشده است که یکی از آنها بحث دلخوری نجفی از شورا و عدم حمایت شورا از نجفی بود که این تلقی اشتباه ایجاد می ‌کند.

وی با بیان اینکه شورای شهر از همان روز  اول تا کنون از نجفی حمایت کرده و شهردار نیز بارها در جلسات به این موضوع اذعان داشته است، گفت:‌ نکته دوم بحث به بن بست رسیدن مدیریت شهری است که این تصور نیز نادرست است چرا که شورا در رأس امور شهر ق

Histats.com START (standard) Histats.com END