آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۷۳۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶
داغ شدن گمانه‌زنی‌ها در انتخابات آتی مجلس آبادان و خرمشهر
اخبار رسیده حکایت از آن دارد که در انتخابات مجلس آتی معادلات سیاسی در اروند تغییر جدی خواهد داشت. آنطور که در محافل عالی سیاسی کشور طرح شده است در انتخابات آتی دایره تنگ تایید صلاحیت ها گشوده خواهد شد.

اخبار رسیده حکایت از آن دارد که در انتخابات مجلس آتی معادلات سیاسی در اروند تغییر جدی خواهد داشت.

آنطور که در محافل عالی سیاسی کشور طرح شده است در انتخابات آتی دایره تنگ تایید صلاحیت ها گشوده خواهد شد.

در آبادان و خرمشهر این موضوع به معنای حضور مجدد چهره هایی است که در دوره های گذشته به دلایل سیاسی با وجود احتمال بالای آوردن رای موفق به حضور در کورس رقابت نشدند.

اتفاقی که می‌تواند انتخابات آتی را از پرشورترین انتخابات سال‌های اخیر کند.

در آبادان از میان نمایندگان ادوار طبق گفته‌ها حضور مجدد محمدسعید انصاری، دکتر دهدشتی و دکتر سعدون زاده قطعی است. همچنین صحبت هایی در خصوص حضور دکتر مقتدایی در این رقابت سیاسی وجود دارد. همچنین عبدالله کعبی نیز به عنوان مدعی جدی نامش مطرح است چرا که امید فراوانی در خصوص تایید صلاحیتش وجود دارد.

اما در این میان صحبت حضور شیرازی شهردار سابق آبادان و یکی از چهره های مذهبی شهرستان و حضور مجدد دکتر اقبالی نیز مطرح می باشد. در میان جوان ترها گفته می شود به احتمال قوی از بدنه پزشکی منطقه نیز شخصی معرفی می‌شود.

اما در خرمشهر نیز مدعیان فراوان هستند، نماینده خرمشهر در این دوره باید با مدعیان جدی رقابت کرده و خود را آماده برای شرایطی کند که هم نمایندگان قبلی خرمشهر و هم چهره هایی جدید از بدنه گمرک و بدنه تجار این شهر با او وارد رقابت جدی شوند.

در خصوص ماندن و رفتن نمایندگان فعلی آبادان و خرمشهر نیز عملا رایزنی‌ها آغاز شده است و به نظر می آید در آبادان در بهترین حالت تنها یک نماینده از جمع سه نفره امکان تمدید ماموریتش باشد و در خرمشهر نیز طبق تحلیل ها رای مردم امکان دارد در این دوره پدیده ای را به حوزه سیاسی اروند معرفی  نماید.

Histats.com START (standard) Histats.com END