آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۷۰۰۷
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۲
توضیح در مورد جشنواره خرید طلائی اروند و برنامه‌های پاییز و عید
داریوش معمار- عاشق و ارادت‌مند مردم آبادان و خرمشهر هستم. این عشق زمینه تلاش برای کمک به رونق بازار بوده، لازم بود در آستانه عید توضیحاتی در مورد جشنواره خرید طلائی بدهم ...

داریوش معمار- حالا که در آستانه عید نوروز هستیم و عملاً موضوع برگزاری جشنواره خرید نوروزی منتفی شده است، بد نیست به چند نکته جهت اطلاع عموم شهروندان عزیز آبادانی و خرمشهری اشاره کنم:

-نخست اینکه رئیس جشنواره خرید طلائی اروند آقای دکتر ترک‌زاده معاونت سابق سرمایه‌گذاری این سازمان بوده‌اند و اینجانب صرفاً به عنوان دبیر جشنواره با پیشنهاد بازار از سوی مدیر عامل منصوب شده‌ام.

-روال مصوب‌ شدن برنامه‌های جشنواره این بوده که با پیشنهاد اینجانب و تائید رئیس جشنواره و هیئت مدیره سازمان برنامه‌ها مصوب شده و سپس با نظارت آقای رستمی معاونت اداری و مالی تحت یک قرارداد این برنامه‌ها با اصناف آبادان و خرمشهر به صورت قرارداد منعقد شده است.

-روال تغییر برنامه‌ها هم این بوده که برنامه‌ها با تائید رئیس جشنواره و نظر اینجانب تغییر کرده و همه فاکتورهای ارسالی با بررسی و امضاء رئیس جشنواره در مرحله نخست و تائید اینجانب و آقای نشان به عنوان نماینده سازمان به معاونت اداری مالی ارسال شده و آنجا با تائید معاونت اداری مالی جهت مدیر عامل ارسال شده و سپس با صدور چک به حساب مشترک اتاق‌‌های اصناف آبادان و خرمشهر واریز شده و پس از بررسی کامل اتاق‌ها در وجه صادر کنندگان و متولیان برگزاری برنامه‌ها با دریافت کامل مستندات و نظارت کامل در یک یا چند نوبت واریز شده است.

- اسناد مطرح شده در فضای مجازی مجموعه‌ای است که بعضی پیش از تغییر برنامه‌ها ارائه شده و پس از بررسی به دلیل کسر بودجه بعضی حذف و بعضی دیگر  نیز به دلیل مشکلات در صدور با درخواست رسمی اصلاح شده و یا کسر و اضافه شده‌اند. اما هیچ تغییر پرداخت یا پرداختی بیرون تفاهم نامه‌ و بدون اطلاع مسئولین مربوطه و بدون طی شدن مراحل مالی انجام نشده است.

-در دو مورد اینجانب به عنوان دبیر جشنواره در خصوص نحوه انجام کار مقاومت کرده و خواهان تغییر بوده‌ام. نخست قرار بود قرارداد برگزاری برنامه‌ها به مبلغ دو میلیارد با صندوق تعاونی کارکنان سازمان منطقه آزاد اروند منعقد شود که ضمن اعمال کسورات قانونی بیمه و غیره می‌بایست حداقل مبلغ 12 تا 20 درصد به عنوان حق‌العمل انجام کار از کل مبلغ قرارداد به آن مجموعه پرداخت می‌شد یعنی مبلغی در حدود 240 تا 400 میلیون تومان که در صورت کسر مبالغ قانوی این مبلغ به حدود 600 تا 650 میلیون تومان از مبلغ 2 میلیارد می‌رسید.

- اینجانب نخست با مخالفت با دادن قرارداد به شرکت تعاونی کارکنان منطقه آزاد اروند درخواست کردم قرارداد با اتاق‌های اصناف منعقد شود تا حد ممکن آن انتفاع حذف گردد و همچنین درخواست کردم مبلغ 1 درصد عوارض سازمان از این مبالغ کسر نگردد. دلیل این نظر هم این بود که بازار به عنوان نهاد حقوقی اقتصادی از نظرم بهترین متولی انجام کار بود.

- از همان روز نخست طرح مسئله سه دسته در تلاش برای حاشیه سازی و عدم انجام کار بودند. نخست دلالان معمول در سازمان و منطقه که فکر می‌کردند این کار باید به واسطه ایشان انجام شود و حداقل تقاضایشان هم برای انتفاع بیش از 600 تا 800 میلیون تومان بود که عدم تامین نظر ایشان موجی از جعل اسناد و تحریف مسائل را رقم زد. اما گروه دوم از حاشیه سازان بخشی از عوامل تبلیغاتی و رسانه‌ای محلی بودند که فکر می‌کردند باید سهم بزرگی از این مبالغ به ایشان به هر ترتیب تعلق بگیرد و ایشان نیز به انواع مختلف در طول جشنواره و روزهای پس از آن با فرض گرفتن باج برای جشنواره عید که گفته شده بود مفصل‌تر است تلاش در تحریف واقعیت کردند. اما گروه سوم جریان‌های سیاسی بودند که درون سازمان و بیرون سازمان فکر می‌‎کردند تقویت شدن بازار و متولی بودن بازار باعث تقویت موقعیت یکی از نمایندگان مجلس در آبادان شده و به همین دلیل ابتدا با تهدید و سپس فشار از طریق عمله‌های محلی و خرج کردن پول تلاش کردند جشنواره دومی برگزار نشود و جشنواره اول موفق نباشد.

- با وجود همه این مسائل جشنواره اول ضمن آنکه خالی از نواقص نبود توسط بازار برای بازار برگزار شد. مسائل اجرایی و مالی جشنواره در بیش از 6000 گیگ تصویر و عکس مستند شد و بسیاری از کسانی که در بخش‌های مختلف با جشنواره همکاری کردند بسیار کمتر از آنچه باید به ایشان حق‌الزحمه داده می‌شد دریافت کرده و فداکارانه کار کردند. مشابه این جشنواره با حجمی نصف حجم کاری جشنواره فعلی در منطقه آزاد کیش با بیش از 5 میلیارد تومان به انجام رسیده است و در دیگر مناطق نیز میان هزینه برگزاری جشنواره‌های نزدیک به یکماهه حداقل رقمی بین 3 تا 5 میلیارد است.

-مخالفان توانمند شدن بازارهای آبادان و خرمشهر و بازاریان آبادان و خرمشهر در هر صورت باید متوجه باشند که قدرت اقتصاد خرد و بازار آینده آبادان و خرمشهر را می‌سازد.

-در پایان جادارد اشاره کنم برای مثال آقای احمد بن رشیدی پیمانکار بخش اطلاع رسانی که قرارداد نهایی او رقمی حدود 145 میلیون تومان بوده است پس از جشنواره و بررسی مالی رقمی نزدیک به 175 میلیون تومان مشخصا با در نظر گرفتن حداقل بالاسری 10 درصدی هزینه کرده است که با این حساب متضرر شده و این موضوع بابت تلاش بیشتر مجموعه خارج از برنامه برای اطلاع رسانی در بحث ورود اتباع خارجه و حواشی آن بوده است. یا آقای مجید عیدان به جای ده شب هر شب یک نقطه 5 شب هر شب چهار نقطه با بهترین منوه تجهیزات آتش بازی را انجام داده یعنی  20 نوبت و یک نوبت هم آتش بازی مفصل در شب اختتامیه انجام داده که به گواهی ناظران و اسناد نامبرده حقیقتاً سود مالی نداشته است و همین آتش‌بازی‌ها بخش مهمی از انرژی مثبت شبهای جشنواره بوده است و همینطور در بحث برگزاری جشنواره اکران فیلم‌های روز سینما با توضیح چند هزار بلیط برای اکران رایگان فیلم‌های سینمایی در طول جشنواره ایشان رقم بسیار ناچیزی دریافت کردند به نسبت عرف این کار و بابت دعوت از عوامل فیلم‌های اکران شده پولی دریافت نکردند. یا در موضوع کارناوال ما‌شین‌ها و موتورها برای کارناوال 70 خودرو و نزدیک چهل موتور در ده شب مبلغ اعلام شده حتی به اندازه پول بنزین این ماشین‌ها نبوده و در بحث فضای مجازی ملی و استانی که نزدیک به 300 کانال و بیش از صد صفحه اینستگرام و تلگرام ملی و استانی از یک سو تبلیغ کرده و چند دهه صفحه و کانال محلی توسط ستاد خبری برنامه تبلیغ کرده‌اند نزدیک به 300 گیگ اسکیرین شات و مستندات ارائه شده که ارزش کار نزدیک به سه برابر مبلغ اعلام شده بوده است در کنار ارسال 25میلیون پیامک همراه اول و ایرانسل با موضوع اعلام جشنواره در سراسر ایران.

- در انتها جا دارد از آقایان توانایی و مرادی روئسای بازارهای آبادان و خرمشهر و هیئت رئیسه این بازارها به خصوص هیئت رئیسه فعال بازار آبادان و خرمشهر که حضور جدی در عرصه انجام این کار سخت و طاقت‌فرسا داشتند نهایت تشکر و قدردانی را از طرف مدیر عامل منطقه آزاد اروند و نهاد‌های مسئول و دبیرخانه جشنواره داشته باشم.

- درپایان هم باید اشاره کنم بعضی افراد از جشنواره خرید طلایی اروند به دلیل شرایط پیش آمده و اعلام به ایشان برای افزایش حجم کار در حین کار مطالباتی دارند که قرار بود چند ماه پیش به ایشان با عنوانی پرداخت شود. این عده نیز انشالله با مساعدت مدیرعامل منطقه آزاد اروند این مطالبات را که کمتر از 40 میلیون تومان است به زودی دریافت خواهندکرد.

 

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
0
0
سلام
نمى دانم چرا:
-بجاى پرداختن به نقاط مثبت و منفى و كسب تجربه جهت آينده ، كل گذشته را زير سوال ميبريم و از قيد آينده نيز مى گذربم.
و چراهاى ديگر
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
0
0
ضمن عرض خسته نباشید به دست اندرکاران جشنواره اول ازاقای زمانی خواهش میکنیم جشنواره دوم راهم با نام بهار اجراکنند وتحت تاثیربدخواهان اروند قرار نگیرند. اگراین مهم اجرا بشود درشبهای قبل عید بازارهای اروند تکان خوبی میخورد که روی اقتصاد کل منطقه تاثیرمثبت دارد
ابادانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
0
0
اقای معمارسلام.این حاشیها همه جاهست.نمیگم عادیه ومهم نیست اما به هرحال نباید تسلیم شد
پرسشگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
0
0
چرا آقای بن رشید پیمانکار اطلاع رسانی شد؟!!! نحوه انتخاب و دلیل انتخاب این فرد چه بود؟!!! لطفا شفاف توضیح دهید
Histats.com START (standard) Histats.com END