آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۶۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۹
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی را در جلسه علنی نوبت عصر امروز قرائت کرد.
به گزارش فیدوس: یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی را در جلسه علنی نوبت عصر امروز قرائت کرد.

 متن این تذکرات به شرح زیر است:

مختار نماینده آبادان به وزیر نفت: عدم اجرای ماده ۴۷ برنامه توسعه ششم در حمایت از بومی‌گرایی و اشتغال در فاز دوم، چرا وزیر نفت درصدد انتقال دانشگاه صنعت نفت آبادان به وزارت علوم و تحقیقات می‌باشد.

امیرآبادی نماینده قم به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در پرداخت کامل پاداش و عیدی معلمان حق‌التدریس استان قم

علیجانی نماینده تهران به وزیر کشور: جلوگیری از توقف وسیله نقلیه رانندگان وانت و ماشین‌های دیگر تحت عنوان دودزا بودن، به رییس‌جمهور: انجام اقدامات عاجل برای حل معضل آلودگی هوا

حسینی و زرآبادی به همراه هشت نفر از نمایندگان به وزیر کشور: ضرورت مدیریت صحیح جمع‌آوری و انتقال پسماندها به مرکز تجمیع زباله‌ها تا اندکی از مشکلات مردم روستاهای شهرهایی نظیر محمودآباد مرتفع گردد، به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت نظارت بر شهریه مدارس غیرانتفاعی و غیردولتی، ضرورت زیر پوشش قرار دادن کلیه کودکان لازم‌التعلیم با تاکید بر دختران بازمانده از تحصیل در مناطق محروم روستایی

سیدمصطفی ذوالقدر نماینده میناب به رییس‌جمهور: احداث سازمان مکران در شهرستان میناب، به وزیر راه و شهرسازی: احداث راه‌آهن ساحلی سواحل مکران.

قاضی‌پور و محجوب به وزیر آموزش و پرورش: پرداخت اضافه کاری و معوقه فرهنگیان

کیانپور نماینده درود به رییس‌جمهور: تعیین تکلیف سپرده‌گذاران صندوق آینده‌سازان در استان لرستان با توجه به عدم پاسخگویی مسئولان ذیربط

بختیار نماینده گلپایگان به وزیر راه و شهرسازی: عدم مدیریت وزیر در رابطه با سانحه هوایی اخیر و سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج و همچنین تغییرات مکرر در نظام مهندسی ساختمان

فیضی نماینده اردبیل به وزیر جهاد کشاورزی: ۶۰ نفر از کارکنان غله اردبیل سه ماه است حقوق دریافت نکردند

پورابراهیمی نماینده کرمان به وزیر جهاد کشاورزی: دلیل عدم برنامه‌ریزی برای تامین منابع مالی جهت قنوات کشاورزی استان کرمان، به وزیر فرهنگ و ارشاد: دلیل وجود سوء مدیریت در کاروان‌های زیارتی عتبات چیست.

نقوی‌حسینی نماینده ورامین به وزیر نیرو: تامین هر چه سریعتر حقابه مردم قرچک و ورامین و پیشوا از سد ماملو

صادقی و خانم سعیدی و ذوالقدر و اولادقباد نمایندگان تهران به وزیر اطلاعات: چرا دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس خانم مرادی صربستانی را به خاطر گرایشات مذهبی پدرش تحت فشار قرار دادید و ادامه تحصیل او را مشروط به دادن تعهد کردید.

صادقی و ذوالقدر و سعیدی و اولادقباد به وزیر علوم و تحقیقات: چرا وزارت علوم برخی از دانشجویان را پس از ثبت‌نام با گذشت یک ترم تحصیلی تحت فشار قرار می‌دهد.

کوچکی‌نژاد نماینده رشت به وزیر نفت: چرا منازل مسکونی شهری گازرسانی انجام نمی‌گیرد.

ملکی نماینده مشکین‌شهر و کاتب نماینده گرمسار به وزیر صنعت، معدن و تجارت: علیرغم درخواست کتبی ۷۱ نفر از نمایندگان و سوال اینجانب و تقاضای تحقیق و تفحص از ایمیدرو و تعهد رییس هیات عامل ایمیدرو مبنی بر عدم واگذاری، خلاف تعهد انجام شده است.

ابوترابی نماینده نجف‌آباد و اکبرزاده به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت رسیدگی به اقدام ناشایست سازمان هواشناسی مبنی بر اعلام بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در پرتال سازمان هواشناسی

دلیگانی نماینده شاهین‌شهر و ابوترابی به رییس‌جمهور: چرا رییس بنیاد شهید که معاون جنابعالی است در رفع مشکل ایثارگران بی‌تفاوت است.

نادری نماینده اورامانات به رییس‌جمهور: بستن مرزها در حوزه اورامانات مشکلات عدیده‌ای برای جوانان به وجود آورده است.

نقوی حسینی نماینده ورامین به وزیر آموزش و پرورش: پرداخت مطالبات و حق‌الزحمه نیروهای حق‌التدریس آموزش و پرورش

قاضی‌پور نماینده ارومیه به وزیر کشور: در خصوص عدم آمادگی شهرداری تهران در مواجهه با بحران آب مانند برف و آلودگی هوا

وقفچی نماینده زنجان به وزیر آموزش و پرورش: عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان با وجود تذکرات متعدد

نوروزی نماینده رباط کریم به وزیر آموزش و پرورش: چرا به مفاد بند شش ماده ۸۸ قانون برنامه ششم در بحث فرهنگی جمهوری اسلامی ایران عمل نمی‌کنید، به وزیر کشور: علت عدم عمل به تبصره ماده ۸۸ قانون برنامه ششم چیست.

کوسه غراوی به وزیر کشاورزی: با گذشت یک سال از خسارت کشاورزان گندمکار و زیتون‌کار هنوز هیچ مبلغی از صندوق کشاورزی استان گلستان مخصوصا به شهرستان‌های حوزه انتخابیه‌ام پرداخت نگردیده است.

مقدسی نماینده اراک به وزیر اقتصاد و دارایی: چرا سازمان خصوصی سازی علیرغم مصوبات مکرر ستاد مربوطه و تاکیدات وزیر صنعت، معدن و تجارت نسبت به تعیین تکلیف شرکت کوی عراق اقدامی نمی‌نماید.

کاظمی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: چرا یارانه حداکثر توانبخشی روزانه و شبانه‌روزی پرداخت نشده است که سبب مشکلاتی برای این افراد شده است.

بختیاری نماینده بافق به وزیر نیرو: انتقال آب از کرمان برای کشاورزان و عشایر به وجود آمده است. خواهشمندم تیم بازرسی خود را جهت بررسی اعزام کنید.

خجسته نماینده همدان و رنجبرزاده به وزیر صنعت، معدن و تجارت: اعمال کردن حق و حقوق مشتریان شرکت اطلس خودرو و با گذشت یک سال از زمان قرارداد وادار کردن مشتریان به اخذ مبلغ بیشتر و امضای شرط الحاقیه.

محمودزاده نماینده مهاباد و مرادی به وزیر آموزش و پرورش: به چه دلیل علیرغم سوال بیش از ۳۰ نفر از نمایندگان مجلس از وزیر محترم در رابطه با تدریس زبان مادری در مدارس این مساله مهم و اساسی هنوز رسیدگی نشده است، به وزیر علوم و تحقیقات: به چه دلیل علیرغم قول رییس‌جمهور و سوال بیش از ۳۰ نماینده در رابطه با تدریس زبان مادری در دانشگاه‌ها در کنار زبان فارسی هنوز اجرایی نشده است.

مرادی نماینده مریوان به وزیر جهاد کشاورزی: تاخیر در تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی.

حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به وزیر نفت: صنایع تولید پوشاک منطقه برخوار استان اصفهان به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت مواد اولیه با عدم تامین پلی‌استر توسط شرکت‌های پتروشیمی در شرف ورشکستگی هستند، چرا مفاد بخشنامه ۱۳۳۳ که بر اساس آن کارمندانی که به دلیل میل کارفرما بازنشسته می‌شوند تا قبل از سن ۶۰ سالگی با کارفرماست و بعد از آن به صندوق بازنشستگی نفت ارجاع می‌شود، این را اجرا نمی‌نمایید. به رییس‌جمهور: تورم لجام‌گیسخته ماه‌های اخیر مردم را در تامین نیازهای معیشتی مستاصل کرده است.

فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد به وزیر بهداشت و درمان: پیگیری دلایل تعلل در احداث بیمارستان امام خمینی اسلام‌آباد

وقفچی نماینده زنجان به وزیر آموزش و پرورش: دلایل عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان چیست، به رییس‌جمهور: عدم توجه به آثار باستانی شهرستان زنجان و طارم در جهت جلوگیری و تخریب این بناها اقدام شود، به وزیر نیرو: تعیین تکلیف احداث سد مشمپا جهت تامین آب شرب شهرستان زنجان و بیش از ۲۳۰ روستا.

قاضی‌پور و محجوب و رنجبرزاده و امیرآبادی به وزیر کشور: تدبیر در حفظ جان افراد انتظامی و بسیجیان عزیز، به رییس‌جمهور: موضوع مشکل عدم پرداخت و بی‌انضباطی در پرداخت به کارگران چیست.

قاضی‌پور و محجوب به وزیر صنعت، معدن و تجارت: تسریع در اختصاص سهمیه داخلی محصولات آلومینیوم اراک، به وزیر اقتصاد و کار: تسریع در تعیین تکلیف پرداخت معوقات شرکت آذراب.

سعیدی نماینده تبریز به رییس‌جمهور: لزوم رعایت ادب در سخنرانی‌ها و در برخورد با منتقدین.

حسن‌پور نماینده سیرجان به وزیر راه و شهرسازی: اعزام هیات فوری جهت رسیدگی به وضع نابسامان ۴۰۰ نفر از کارکنان شرکت CBG و بیکار شدن آنها، به وزیر دادگستری: اعزام هیاتی جهت بررسی علل افزایش زندانیان در استان کرمان، به وزیر نیرو: اعزام هیات فوری جهت بررسی مشکلات عدیده آب در شهرستان سیرجان و بردسیر

تاج‌الدین و فولادگر نمایندگان اصفهان به وزیر نیرو: ارجاع مصوبات کمیته آب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص حوزه آبریز زاینده‌رود، به وزیر جهاد کشاورزی: ارجاع مصوبات کمیته آب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

قرجه طیار نماینده گنبدکاووس به وزیر کشور: برخورد با اقدامات غیرقانونی مامورین انتظامی با کسبه بازارچه مرزی اینچه برون در شهرستان گنبد کاووس، به وزیر صنعت، معدن و تجارت: تجدیدنظر در صدور مجوز استخراج ید در شهرستان گنبدکاووس

تجری نماینده سرپل ذهاب به رییس‌جمهور: علت عدم برگزاری کمیسیون پزشکی در شهرستان قصر شیرین بنابر دستور ریاست بنیاد شهید، به وزیر مسکن و شهرسازی: تعداد زیاد جایگاه دریافت عوارض خودرو در بزرگراه ساوه ـ همدان در مسیر کرمانشاه و لزوم کاهش تعرفه دریافتی در کم کردن جایگاه‌ها، به وزیر تعاون: علت تاخیر در عدم احداث درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان سرپل ذهاب، به رییس‌جمهور: علت بی‌توجهی وزارت علوم به دانشگاه‌ها و پرسنل آنها در مناطق زلزله زده، تسریع در اجرایی کردن پروژه‌های ریلی کرمانشاه به خسروی، به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در پرداخت فوق‌العاده نوار مرزی فرهنگیان شهرستان‌ قصر شیرین و گیلانغرب، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: علت عدم حضور مسئولین سازمان اوقاف و خیریه کشور در مناطق زلزله زده، به رییس‌جمهور: اعتبار لازم در بودجه سنواتی در جهت تامین حداقل معیشت گروه‌های عنوان شده در بند «پ» ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه، بهره‌مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر مطابق قوانین برای رزمندگان با حداقل حضور داوطلبانه شش ماه در جبهه.

نقوی حسینی نماینده ورامین به وزیر نفت: دریافت غیرقانونی هزینه خدمات مستمر به جای دریافت غیرقانونی آبونمان در فیش‌های گاز

نوروزی نماینده رباط کریم به رییس‌جمهور: علت عدم پرداخت عوارض از فرودگاه امام خمینی به شهر رباط کریم چیست، به وزیر راه: به چه دلیل هیات عالی مسکن و شهرسازی بخش زیادی از شهرستان‌های رباط کریم را بدون رعایت قانون و اخذ نظر مسئولان محلی ملحق نموده است، چرا به بند «ج» قانون برنامه توسعه ششم عمل نمی‌شود.

شریف‌پور نماینده ماکو و رنجبرزاده به وزیر جهاد کشاورزی: با توجه به فرا رسیدن سال مالی چرا اقتصاد کشاورزان خصوصا در بخش دیم که دارای بیمه کشاورزی هستند پرداخت نمی‌شود.

فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد به رییس‌جمهور: دستور پرداخت و خرید چغندرقند کشاورزان اسلام‌آباد غرب.

پوربافرانی به رییس‌جمهور: کاهش هزینه‌های تشکیل پرونده‌های اخذ وام‌های قرض‌الحسنه کارمندی در برخی بانک‌ها.

حاجی دلیگانی و نقوی حسینی به وزیر کشور: لازم است از تردد اتوبوس‌هایی که بار بیش از حد مجاز ۱۶۰۰ کیلو حمل می‌کنند، ممانعت شود.

نادری نماینده اورامانات به رییس‌جمهور: دلیل انسداد مرزهای حوزه اورامانات چیست.

ملکشاهی نماینده کوهدشت به وزیر صنعت و معدن: نظارت بر ثبت‌نام اتومبیل توسط شرکت‌ها و بنگاه‌های مختلف و پیگیری موضوع ایده‌آل خودرو که ده‌ها نفر را سرگردان کرده است.

زاهدی نماینده کرمان به وزیر کار: وضعیت درمان کارکنان شاغل کارخانه ذوب‌آهن کرمان وخیم و بحرانی است.

تربتی‌نژاد نماینده گرگان به وزیر صنعت و معدن: چرا درآمدهای ناشی از درآمد در اختیار سازمان تعزیرات و اتاق اصناف قرار نمی‌گیرد.

اکبری نماینده شیراز به رییس‌جمهور: مسئول ارسال امواج مخرب پارازیت در شیراز کدام دستگاه است.

محمودزاده به اتفاق ۱۹ نفر از نمایندگان به رییس‌جمهور: چرا به وعده‌ها و شعارهای انتخاباتی‌تان عمل نکرده و نمی‌کنید.

فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب به وزیر اطلاعات: اموال تملیکی و کالاهای قاچاق ضبط شده در کشور چه سرنوشتی پیدا کردند.

کوسه غراوی نماینده مینودشت به وزیر کشاورزی: توزیع ناعادلانه و کمبود کود شیمیایی کشاورزان شرق استان گلستان، عدم پایبندی دولت به پرداخت به موقع یارانه کشاورزان بذر گندم و جو چیست.

مرادی نماینده مریوان به وزیر صنعت و معدن: دلیل عدم تخفیف سود بازرگانی مرز مریوان چیست.

نقوی حسینی نماینده ورامین به رییس‌جمهور: علت عدم اقدامات لازم جهت تکمیل پروژه متروی تهران به ورامین چیست.

دلیگانی نماینده شاهین شهر به رییس‌جمهور: به وضعیت پروژه‌های راه رسیدگی کنید، چرا که با عدم تخصیص کامل بودجه پروژه‌های عمرانی متوقف شده و مردم با مشکل مواجه شدند. اتلاف میلیاردها تومان سرمایه مردم در موسسه مالی باعث تضعیف پول ملی و افزایش نرخ ارز شده است و دلیل بر ناکارآمدی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.

نقوی حسینی و حاجی دلیگانی به وزیر امور خارجه: علت دعوت از وزیر امور خارجه فرانسه با توجه به مواضع خصمانه فرانسه نسبت به جمهوری اسلامی ایران چیست.

نوروزی نماینده رباط کریم به وزیر راه و شهرسازی: علت عدم پیگیری در تکمیل جاده پادگان به شهرک رباط کریم چیست.

فلاحت‌پیشه و شهاب نادری به وزیر آموزش و پرورش: دستور پرداخت فوق‌العاده فرهنگیان مناطق زلزله زده استان کرمانشاه و تسریع در پرداخت معوقات و پاداش پایان خدمت بازنشستگان استان

فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب به وزیر راه و شهرسازی: عمل به تعهدات داده شده به رانندگان در خصوص بیمه و سختی کار و ایجاد شرایط مساعد در سراسر کشور

خجسته نماینده همدان به وزیر اقتصاد: لزوم ارائه راهکارهای مناسب جهت تکمیل بازار سکه، به وزیر بهداشت و درمان و وزیر اقتصاد: در خصوص افزایش قیمت برخی از داروها و کمبود برخی از تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران دیابتی و علت عدم ثبات در بازار دلار در کشور چیست، به وزیر صنعت و معدن: افزایش چند درصدی قیمت آهن ‌آلات.

نوروزی نماینده رباط کریم به وزیر نیرو: علت عدم رسیدگی به تصرف بخش زیادی از شهرستان‌ رباط کریم بدون تصویب هیات دولت چیست، به وزیر تعاون: چرا کلینیک شبانه روزی تامین اجتماعی شهرستان بهارستان در شهر نسیم شهر یک شیفته اداره می‌شود، به وزیر بهداشت و درمان: علت تاخیر در افتتاح کلینیک شهرستان رباط کریم چیست.

ادیانی نماینده قائمشهر به وزیر بهداشت: لزوم تدوین آیین‌نامه اجرای بند «ب» ماده ۸۲ با توجه به ماموریت تجهیز داروهای خارج از فهرست رسمی داروهای ایران در شش ماه اول اجرای قانون برنامه ششم توسعه، به وزیر آموزش و پرورش: لزوم تخصیص اعتباری معادل سهم واریزی اعضا برای صندوق ذخیره فرهنگیان جهت تقویت این صندوق، به وزیر تعاون: تسریع در تدوین آیین‌نامه جهت اجرای ماده ۸۱ در راستای ارتقای رفاه

قاضی‌پور و محجوب به رییس‌جمهور: رسیدگی فوری به مشکل مرغداران که حدود ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار مرغ آنها به جهت شیوع آنفلوانزای مرغی از بین رفته‌اند.

قاضی‌پور نماینده ارومیه به رییس‌جمهور: تسریع در پرداخت حقوق کارگران زحمتکش شهرداری‌ها که چند ماه است حقوق نگرفتند.

محجوب و رنجبرزاده به وزیر نیرو: لزوم تسریع در اجرایی شدن ماده ۴۷ قانون برنامه ششم توسعه، لزوم تسریع در ارائه برنامه طرح جامع انرژی کشور به اسناد ماده ۴۵ قانون برنامه ششم.

ابطحی نماینده خمینی شهر و قاضی‌پور به وزیر امور خارجه: ضرورت اقدام قاطع و کاهش سطح روابط دیپلماتیک با کشور فرانسه، تجدیدنظر در قراردادهای اقتصادی با آن کشور به جهت موضع‌گیری‌های خصمانه دولت فرانسه و حمایت از گروهک تروریستی منافقین.

قاضی‌پور نماینده ارومیه به رییس‌جمهور: علت عدم تکمیل آزادراه قزوین ـ رشت که چهار سال است بلاتکلیف مانده است.
Histats.com START (standard) Histats.com END