آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۶۲۳۹
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
رئیس نجات غریق جویبار از پیدا شدن قایق بدون سرنشین صیادان جویباری در عمق ۱۰ متری دریا خبر داد.
به گزارش فیدوس: علی اکبریان اظهار کرد: ساعت سه عصر امروز (سه‌شنبه) قایق صیادان در عمق ۱۰ متری دریا در پله ششم توسط غواصان پیدا شد.

وی افزود: علت غرق شدن قایق پیچیده شدن تور ماهی‌گیری که صیادان برای صید پهن کرده بودند، به دور موتور  بوده و با موج‌های بلند آن منطقه قایق غرق شد ولی بدنه قایق کاملا سالم است.

رئیس نجات غریق جویبار بیان کرد: غواصانی که به عمق دریا رفته‌اند، از داخل قایق سه دست لباس صیادی پیدا کرده و به ساحل آورده‌اند اما اثری از صیادان نبود.

اکبریان گفت: پیش‌بینی ما بر این است که صیادان زمانی که قایق را در حال غرق دیدند، لباس خود را در آورده و به دریا زدند و سرمای آب و مسافت طولانی بازگشت به ساحل آن‌ها را با مشکل روبرو کرده است.

وی خاطرنشان کرد: دریای مواج، مکان غرق شدن قایق در پله ششم که نسبت به جاهای دیگر موج‌های بلندتری دارد، مسافت طولانی و سرمای آب احتمال مرگ این صیادان را پررنگ‌تر می کند.

سه ماهیگیر جویباری ساعت هفت شب یک‌شنبه از منطقه گلدشت برای ماهیگیری به دریا رفته بودند که تاکنون بازنگشته‌اند و جست‌وجو برای پیدا کردن این سه صیاد مفقود شده ادامه دارد. هلال احمر مازندران نیز با بالگرد و پهپاد در جست‌وجوی این صیادان بوده که عصر امروز قایق بدون سرنشین این ماهیگیران پیدا شد.
Histats.com START (standard) Histats.com END