آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۶۱۷۶
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
اجساد برخی از مسافران دیده شده است
لاشه هواپیمای تهران - یاسوج که صبح یکشنبه در ارتفاعات دنا سقوط کرده بود در سومین روز عملیات جستجو توسط بالگردها پیدا شد.

به گزرش فیدوس: هواپیمای «ای تی آر ۷۲ – ۶۰۰ » متعلق به هواپیمایی آسمان ساعت هشت صبح یکشنبه از فرودگاه مهرآباد تهران به سمت فرودگاه یاسوج «تیک آف» کرد و در حدود ساعت ۸ و ۵۰ دقیقه هواپیما از صفحه رادار ناپدید شد.

مطابق اطلاعات اولیه اعلام‌شده از سوی مسئولان هواپیمایی آسمان هواپیما در ۱۴ مایلی شهر یاسوج و در نزدیکی روستای «بیده» به کوه دنا برخورد کرده است. مطابق آخرین اطلاعیه شرکت هواپیمایی آسمان یکی از مسافران پرواز تهران - یاسوج، از پرواز جامانده و تعداد مسافران هواپیمای سقوط کرده ۶۵ نفر بوده است.

پس از شنیدن خبر سقوط هواپیما گروه‌های امدادی به منطقه احتمالی اعزام شدند اما نامشخص بودن نقطه سقوط جستجوها را بی‌ثمر کرده است. جلسه ستاد بحران استان‌ها نیز در منطقه دنا کوه سمیرم بدون هیچ مصوبه‌ای پایان یافت و جستجوها نیز تنها بر اساس گفته‌های شاهدان محلی انجام می‌شود.

عملیات جستجو در منطقه پادنای سمیرم در حال پیگیری است. این منطقه در جوار رشته‌کوه بلند دنا قرارگرفته است و با جغرافیای کوهستانی خود، استان‌های اصفهان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد را به هم متصل می‌کند.خانواده های مسافرین این هواپیما، با اما و اگرهای فراوانی روز خود را به شب می رسانند و چشم انتظارند که شاید خبری و یا نشانه ای از عزیزانشان بیابند. با گذشت سه روز از این حادثه محل دقیق حادثه مشخص نیست و امدادگران در مسیرهای مختلف به جستجو می پردازند. خبرگزاری مهر طی دور روز گذشته اخبار این حادثه را پیگیری کرده است.

آخرین اخبار از این سانحه هوایی را در زیر می‌خوانید.

۱۰:۲۹ اجساد برخی از مسافران در منطقه سقوط دیده می شود

مدیرکل صدا و سیمای یاسوج گفت: طبق اطلاعاتی که در یافت شده است هم اکنون بالگردها در منطقه سقوط هواپیما حضور دارند و لاشه هواپیما و تعدادی از اجساد مسافران در منطقه دیده می شود.

۱۰:۲۴ تصاویر دقیق از نقطه سقوط و شرایط لاشه تصویر برداری شده است

سخنگوی سپاه گفت: صبح امروز دو فروند بالگرد نیروی هوا فضا به مختصات پهباد های شناسایی اعزام و نقطه جغرافیایی دقیق سقوط را پیدا کردند.

در حال حاضر در تلاش برای هلی برد بالگردها به منطقه هستیم.

۱۱: ۱۰ لاشه هواپیمای تهران - یاسوج پیدا شد

بالگردهای نیروی هوافضایی سپاه صبح امروز لاشه هواپیمای آسمان را در ارتفاعات کوه دنا پیدا کردند.

۹:۰۳  تصاویر هوایی از دنا به صورت آنلاین مورد پایش قرار می گیرد

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان با اشاره به اینکه همه تیم های امدادی در منطقه دنا همچنان مستقر هستند، اظهار داشت: شب گذشته عکس های هوایی از سوی نیروهای هوافضا و هواپیمائی کشوری مورد بررسی ویژه قرار گرفت و مختصات جدید در اختیار تیم های جست و جو قرار گرفت.

۴۸: ۸ پرواز اف ۱۴ در کوهستان دنا برای پیدا کردن لاشه هواپیما

صبح امروز هواپیمای اف ۱۴ نیز برای رصد وضعیت هواپیمای سقوط کرده به پرواز در آمده است. با ورود تکاوران ارتش به منطقه پادنا عملیات تجسس با کمک آنها تداوم یافته است و به گفته محمد یاوری، مدیر روابط عمومی ارتش در منطقه اصفهان، فرماندهان ارتش در منطقه حضور دارند و عملیات را به صورت میدانی در دنا مدیریت می کنند.

۸:۴۳ عکسبرداری هوایی توسط هوانیروز درنقاط مختلف دنا آغاز شد

مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: عکسبرداری هوایی از منطقه دنا در نقاط مختلف توسط هوانیروز و سایر نهادها آغاز شد.

۴۰: ۸ امیدها در روز سوم جستجو افزایش پیدا کرد/احتمال مشاهده لاشه تا ظهرشواهد و قرائن در منطقه پادنا و نحوه عملیات جست و جو نشان می دهد، در روز سوم امید ها برای پیدا کردن لاشه هواپیمای تهران - یاسوج قوت گرفته است.

۸:۱۷ ۳۰ پهباد و ۷ بالگرد آماده اعزام برای جستجوی لاشه هواپیما

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: با بدست آمدن مختصات جدید امروز ۳۰ پهباد و ۷ بالگرد آماده اعزام است.

۰۷: ۸جستجو در ارتفاعات نیازمند اعزام بالگردهای قدرتمندتر به منطقه است

عضو شورای شهر یاسوج گفت: در راستای جستجوی هوایی برای پیدا کردن لاشه هواپیما باید باید از بالگردهای قدرتمندتری استفاده کرد.

۸:۰۶ استقراریک مرکز مدیریت بحران درشهر سی سخت/جستجواز طریق گردنه بیژن

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از استقرار یک مرکز مدیریت بحران با حضور نیروهای امدادی، انتظامی و اورژانس در شهر سی سخت خبر داد.

۷:۵۰ شرایط جوی مساعد برای یافتن هواپیما

سازمان اورژانس کشور اعلام کرد : با توجه به کاهش توده های ابر در ارتفاعات و افزایش میزان دید احتمال یافتن لاشه هواپیما قوت گرفته است.

۲۳:۴۰ برودت هوا و شرایط جوی مانع ادامه جستجوی شبانه شده است

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به پایان جستجوی شبانه اورژانس در ارتفاعات دنا گفت برودت هوا و شرایط جوی مانع ادامه جستجو شده است . بالگردهای سازمان اورژانس کشور امشب در دامنه کوه‌های مورد نظر در حوالی روستای کهنگان مستقر شدند و به محض طلوع خورشید پروازها صورت می گیرد.

۲۰:۵۰ تیم اورژانس با یک راه بلد عازم«شهید» شد/حضور پررنگ تر ارتش و سپاهبه دنبال تداوم عملیات جست و جوی لاشه هواپیما از ساعتی قبل تیم اورژانس به همراه یک راه بلد با خودروی آفرود به منطقه صعب العبور روستای شهید اعزام شد.

۲۰:۱۳ جلسه استاندار اصفهان با فرمانده هوانیروز ارتش

استاندار اصفهان امروز برای هماهنگی بیشتر به منظور اعزام بالگرد به منطقه حادثه، با فرمانده هوانیروز ارتش جلسه داشت.

۲۰:۱۲ سردار رمضان شریف: پهپادهای سپاه در منطقه سقوط هواپیما هستند

سخنگوی سپاه با اشاره به فعال بودن پهپاد سپاه در منطقه سقوط هواپیمای ATR گفت: شرایط نامساعد جوی کشف محل دقیق سقوط هواپیما را برای پهپادها دشوار کرده است.

۲۰:۰۰ تکاوران تیپ ۶۵ نوهد به منطقه سقوط هواپیما اعزام شدند

بنا به درخواست ستاد بحران و دستور فرمانده نزاجا قرارگاه جستجو و تفحص در گروه ۲۲شهرضا با حضور امیر سرتیپ نعمتی جانشین نزاجا تشکیل شد. تکاوران تیپ ۶۵ نوهد جهت صعود به ارتفاعات به منطقه سقوط هواپیما اعزام شدند.
Histats.com START (standard) Histats.com END