آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۵۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
رئیس جمهور پس از تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل اظهار کرد:
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور پس از تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل عنوان کرد: زمانی که مردم امیدی به رهایی از ظلم نداشتند شاه به جای همه ملت باید فکر می‌کرد و فرمان می‌داد و همه آنها که به عنوان مقام عالی رتبه کشوری و لشکری بودند جز نوکری و جان نثاری و مطیع اوامر شاه بودن کاری نداشتند.

به گزارش فیدوس: رئیس‌جمهور تاکید کرد: کسی نمی‌تواند ملت ایران را از بیان ابراز نظر و نقد و اعتراض بازدارد گوش همه مسئولان باید در برابر مطالبات و خواست مردم شنوا باشد.
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور پس از تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل عنوان کرد: زمانی که مردم امیدی به رهایی از ظلم نداشتند شاه به جای همه ملت باید فکر می‌کرد و فرمان می‌داد و همه آنها که به عنوان مقام عالی رتبه کشوری و لشکری بودند جز نوکری و جان نثاری و مطیع اوامر شاه بودن کاری نداشتند.

وی افزود: امام به دست مردم حکومت مردم‌سالار را در این سرزمین مستقر کرد و مردم‌سالاری در پناه اسلامیت بنا نهاده شد. می‌توان اساس آنچه امام برای ما به یادگار آورد را جمهوریت و اسلامیت دانست. ملت ما هرگز از این دو اصل بر نمی‌گردد آنها که تصور می‌کنند قدرت استکباری در اختیار دارند و شورای امنیت سازمان ملل را فرامی‌خوانند باید به خوبی درک کنند ملت ایران هرگز از یادگار امام و جمهوریت و اسلامیت برنمی‌گردد. بازگشت به عقب از محالات است.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: مردم روزهای سیاه و تاریک را پشت سر گذاشتند. هیچ کسی از نور به ظلمت گذشته بر‌نمی‌گردد. امام به ما یاد داد بقای حکومت و سرزندگی آن با نظر مردم و رای مردم است. این مردم هستند که حاکمیت ملی را به دست آوردند و آن را حفظ می‌کنند و جمهوری اسلامی را برای همیشه پاس می‌دارند.

 روحانی با بیان اینکه در این سرزمین برای ما سه اصل اساس است، گفت: اسلام، ملت ایران و کشور ایران اصول اساسی ما هستند. همه چیز باید حول این سه در چرخش باشد تا زمانی که مردم عاشق فرهنگ اسلام هستند و به ایران عشق می‌ورزند و وحدت ملی را پاس می‌دارند.

 وی خاطرنشان کرد: هیچ قدرتی نمی‌تواند مسیر ملت را عوض کند. راه اصلی مردم‌سالاری انتخابات است. مردم از طریق انتخابات و پای صندوق رای اعلام نظر می‌کنند. جمهوری اسلامی تاکنون ۱۲ انتخابات ریاست‌جمهوری و ۱۰ انتخابات مجلس و ۵ انتخابات شوراها و ۵ انتخابات خبرگان و چندین همه پرسی را پشت سر گذاشته و به خوبی می‌داند سرنوشتش با قواعد مردم‌سالاری پای صندوق آرا تعیین می‌شود.

روحانی تاکید کرد: مردم سالاری فقط انتخابات نیست. حضور و مشارکت دائمی مردم و تعاون و یاری مردم به یکدیگر و اعتراض و نقد حق مردم است. کسی نمی‌تواند ملت ایران را از بیان ابراز نظر و نقد و اعتراض بازدارد گوش همه مسئولان باید در برابر مطالبات و خواست مردم شنوا باشد.

رییس جمهور گفت: آن رژیمی که فکر می‌کرد سلطنت مادام العمر است و سلطنت ابدی است به این دلیل همه چیز را از دست داد که صدای نقد و نصیحت و صدای مصلحان و ناصحان و علما بزرگان و فرهیختگان را نشنید و صدای اعتراض مردم را هم نشنید و تنها یک صدا شنید که آن صدای انقلاب مردم بود.

حسن روحانی افزود: برای یک حکومت، صدای انقلاب مردم را شنیدن خیلی دیر است. یک حکومت باید صدای خواست مردم و مطالبه و انتقاد و اعتراض مردم را به خوبی بشنود.

رییس شورای امنیت ملی گفت: ما در کنار این مقبره منور هستیم و در کنار این مرد بزرگ هستیم که اینجا آرمیده است. مردی که جرات ایستادگی و نقد و اعتراض را یاد داد. او به ما یاد داد که در برابر استکبار بایستیم. او به ما یاد داد که صندوق آرا را نباید رها کنیم. او به ما یاد داد که به فکر مستضعفان باشیم. او به ما اخلاق و معنویت را یاد داد و به ما یاد داد که در برابر مستضعفان بایستیم.

رییس‌جمهور اظهار کرد: دولت برای خواست مردم بیش از همیشه آماده است که مجری نظرات مردم برای پیشرفت کشور عزیز ایران باشد.

حسن روحانی بیان داشت: ما بار دیگر در حرم مطهر امام با او پیمان می‌بندیم که آرمان او را رها نکنیم. به همه کسانی که در اینجا به خاک خفته‌اند، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و حاج احمد خمینی که جسمشان به زیر خاک و روحشان به آسمان‌ها رفته است و به شهیدان و ملت ایران متعهد هستیم که راه آنها را ادامه دهیم.

رییس شورای امنیت ملی تصریح کرد: مردم ما بار دیگر در ۲۲ بهمن امسال نشان خواهند داد که به انقلاب و نظام و رهبری وفادار خواهند بود. ما این ایام را به رهبر انقلاب و به یادگار امام سید حسن خمینی و مردم و همه خدمتگزاران این کشور تبریک می‌گوییم و از خدا می‌خواهیم که پاسدار خاک و خون شهیدانمان باشیم.

منبع: ایلنا
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END