آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۵۰۱۲
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴
اردلان عطارپور، نویسنده، در پی ایست قلبی درگذشت.
به گزارش فیدوس: بر اساس خبر رسیده از مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مرحوم اردلان عطارپور از نویسندگان ادبیات و نشریات کشور بود که آثاری همچون هفت‌خط ز جام حافظ، اقتدا به کفر، توهم توطئه، درخت عقیم و... را از خود به یادگار گذاشته است.

او صبح امروز (یکشنبه، ۸ بهمن ۹۶) در سن ۶۰ سالگی به علت سکته قلبی جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.

اُرد عطارپور، تهیه‌کننده و مستندساز، در وصف برادر مرحومش چنین می‌گوید: اردلان عطارپور نویسنده فرهیخته و خلاق ساعت ۵ صبح یکشنبه ۸ بهمن به علت ایست قلبی درگذشت. برفی که او چشم‌انتظار باریدنش بود تا نمی به خاک خشک کشور ما بزند، بارید اما همین برف مانع حضور بهنگام آمبولانس اورژانس شد. اردلان پیش از رسیدن به بیمارستان، قلبش از حرکت ایستاد و چشم‌هایش را برای همیشه بست؛ چشمی که همواره در جست‌وجوی عدالت و زیبایی‌ها بود و قلبی دوستدار محرومان...

او ساده زندگی کرد و ساده رفت و در فاصله این سادگی‌ها، خواند و نوشت و با بزرگواری ناملایمات زندگی را نادیده گرفت.

سال‌های زیادی در مطبوعات قلم زد و کتاب‌های بسیاری هم تالیف کرد. حاصل کارش مجموعه‌ای از کتاب‌ها با مضامین مختلف است؛ توهم توطئه، هفت‌خط ز جام حافظ، پیامبر کفرگو، مو لای درز فلسفه، درخت عقیم، اقتدا به کفر، مثل همیشه نیست؛ و همکاری مشترک در تصحیح نسخه‌ای از شاهنامه و... .

اردلان با روزنامه‌ها، مجلات و نشریاتی چون همشهری، کتاب ماه، گلستان قرآن، چیستا، اکنون، حوادث، دنیای اقتصاد، جهان صنعت و... هم همکاری داشت.

آخرین کتابش «مدرنیته یعنی خوردن از میوه ممنوعه» نام دارد که یک روز قبل از مرگش، آن را تمام کرده و به ناشر سپرده بود.

از اردلان عطارپور آثار دیگری هم در انتظار نشر است.

یادش گرامی و روانش شاد.

بر اساس اعلام خانواده عطارپور، مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد اردلان عطارپور به احتمال زیاد پس‌فردا به سوی قطعه نام‌آوران بهشت زهرا (س) برگزار خواهد شد.

در پایان این خبر آمده است: مدیرعامل، معاونان، مدیران و کارکنان مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این مصیبت را به جناب آقای اُرد عطارپور و خانواده محترم‌شان تسلیت می‌گویند. روحش شاد و قرین رحمت الهی باد.
Histats.com START (standard) Histats.com END