آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۷۸۲
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۷
بودجه برای دوباره نفس کشیدن خوزستانی‌ها حذف شد+ انتشار اسناد
به گزارش فیدوس از روزهای پایانی هفته گذشته بحران در خوزستان به خصوص شهرهای جنوبی این استان آغاز شد، بحران حجوم ریزگرد‌هات که دیگر چندسالی است با وجود همه قول‌ها و وعده‌ها مهمان دائم خانه‌های مردم خوزستان است. اما نکته مهمی که برای مردم استان خوزستان به خصوص شهرهای جنوب خوزستان این روزها آزار دهنده بود نوع این موضع‌گیری‌های ضد و نقیض بود.
به گزارش فیدوس از روزهای پایانی هفته گذشته بحران در خوزستان به خصوص شهرهای جنوبی این استان آغاز شد، بحران هجوم ریزگرد‌ها که دیگر چندسالی است با وجود همه قول‌ها و وعده‌ها مهمان دائم خانه‌های مردم خوزستان است. گرد و خاک جمعه مردم را کاملاً خانه نشین کرد و شنبه و یکشنبه نیز وضع با همان شدت ادامه یافت، در روز شنبه خبری منتشر شد مبنی بر اینکه بودجه‌ریزگردها حذف شده است و این خبر باعث شگفتی و ناراحتی مردم خوزستان شد، نخستین واکنش را جلیل مختار نماینده مردم آبادان با تذکر به نمایندگان دولت در مجلس نشان داد، او نسبت به حذف این بودجه در شرایط بحرانی خوزستان اعتراض کرد، در این میان نماینده دیگر آبادان عامر کعبی خبر داد که بودجه ریزگردها حذف نشده است و این خبر درست نیست و در ادامه شرفی نماینده دیگر مردم آبادان دو پهلو گفت و اشاره کرد که بودجه ریزگردها نیاز به دستور و مصوبه رهبری دارد. سایر نمایندگان خوزستان اما واکنش‌شان صرفاً در حد گفتگوهای کوتاه و نهایتاً به اعلام خبر عدم استقبال از دکتر کلانتری رئیس سازمان محیط زیست و وزیر کشاورزی شد که برای پیگیری وضعیت ریزگردها به خوزستان سفر کردند، مختصر شد.
اما نکته مهمی که برای مردم استان خوزستان به خصوص شهرهای جنوب خوزستان این روزها آزار دهنده بود نوع این موضع‌گیری‌های ضد و نقیض بود. اما آنچه در نهایت امر مشخص شد این بود که در کمیسیون تلفیق بودجه همانطور که جلیل مختار اعلام کرده و به دولتی‌ها تذکر داده بود بودجه ریزگردها برای خوزستان حذف شده است، با این حساب مشخص است اعلام عامر کعبی در این خصوص درست نبوده و خلاف واقع است، حال اینکه با چه انگیزه‌ای این موضوع بیان شده به خود ایشان باز می‌گردد که قاعدتاً خود ایشان برای افکار عمومی در خصوص آن توضیح خواهند داد.
در این میان نوع اعلام نظر دکتر شرفی با اینکه خود ایشان در کمیسیون تلفیقش بودجه حاضر بوده‌اند بسیار جالب بود، او به جای اینکه خبر حذف این ردیف بودجه را تایید کرده و در خصوص آن به مردم بگوید،موضوع را تلاش کردند که با طرح نیاز به گرفتن مصوبه رهبری عملاً به شکل دیگری بیان کنند. اما موضوع مصوبه رهبری چیست.
آنطور که دکتر نوبخت در این خصوص به مسئولین توضیح داده‌اند با حذف بودجه ریزگردها در مجلس، دولت از محل گرفتن دستور رهبری روز گذشته مبلغ 150 میلیون دلار بودجه جذب کرده است که 100 میلیون دلار آن جهت مشکل ریزگرد در کل مناطق جنوبی و جنوب شرق کشور و مبلغ 50 میلیون دلار آن جهت حل مشکلات زیرساختی برق در منطقه هزینه خواهد شد.
حال باید همانطور که شب گذشته از رئیس جمهور پرسیده شد، پرسید چرا و به چه دلیل بودجه ریزگردها از بودجه دولت برای سال آینده حذف شد و باید از نمایندگان خوزستان و به خصوص شهرهای آبادان و خرمشهر پرسید چرا بجز جلیل مختار هیچ کدام به این موضوع مهم اعتراض نکردند و سپس این سئوال را مطرح کرد که این نمایندگان آیا می‌توانند نظارت جدی کنند که بودجه مصوبه رهبری به طور خاص در محل تعیین شده برای آن و برای مشکل ریزگردها و برق در خوزستان هزینه شود!؟
اسناد و مدارک مربوط به حذف این بودجه در ادامه این مطلب منتشر می‌شوند


"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END