آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۶۸۱
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
آتشفشان لالیگا؛ خون و فریاد و افتخار
در شبی که رونالدو برای درخشیدن و گلزنی، با لباس قرمز غرق خون به خانه رفت، لئو مسی هم در نیمه شب نمایش همیشگی خود را تکرار کرد. عصر دیروز کهکشانی ها موفق شدند لاکرونیای نگون بخت را با 7 گل بدرقه کرده و بعد از مدت ها برابر هواداران خود به یک پیروزی بزرگ دست یابند.

به گزارش فیدوس: در شبی که رونالدو برای درخشیدن و گلزنی، با لباس قرمز غرق خون به خانه رفت، لئو مسی هم در نیمه شب نمایش همیشگی خود را تکرار کرد. عصر دیروز کهکشانی ها موفق شدند لاکرونیای نگون بخت را با 7 گل بدرقه کرده و بعد از مدت ها برابر هواداران خود به یک پیروزی بزرگ دست یابند.

کابوس 3 شکست متوالی خانگی برای اولین بار در تاریخ لالیگا، با دریافت گل در دقایق ابتدایی به شدت حاضران در برنابئو را آزار می داد اما قوهای سپید با درخشش در همان نیمه اول، پیروز به رختکن رفته و در نیمه دوم نیز تیمی مانند روزهای شیرین فصل قبل شدند.

اما در این میان چهره کریستیانو رونالدو مانند همیشه نبود. ضربه سر فوق العاده او در نیمه اول توسط روبن مهار شد و در نیمه دوم نیز بی دقتی و بدشانسی، اجازه نداد پای رونالدو تا اواخر بازی به گلزنی باز شود.

 

اما در نهایت پاس فوق العاده کاسمیرو، به روند مدت ها گل نزدن CR7 پایان داد و در ادامه، رونالدو با یک ضربه سر شجاعانه و فوق العاده، گل دوم خود را نیز به ثمر رساند.

ضربه محکم نوک پای مدافع لاکرونیا باعث شد ستاره پرتغالی با صورتی خونین زمین را ترک کند اما رونالدو آنقدر برونگرا است که در پس چهره غرق به خون او نیز بتوان ابراز رضایت از دبل برابر لاکرونیا و بازگشت به جاده گلزنی را مشاهده کرد.
 
اما در نیمه شب و هنگامیکه به نظر می رسید والورده راه حل مناسبی برای باز کردن دفاع بتیس سختکوش و سرسخت پیدا نمی کند، جادوی لئو مسی و درخشش فوق العاده او در نیمه دوم باعث شد تا بلوگرانا در نهایت با برتری قاطعانه 0-5 به سمت خانه رهسپار شود.

 

دبل و گل های تماشایی لئو مسی در نیمه دوم نشان داد که رقابت شدید میان او و رونالدو همچنین در لالیگا ادامه خواهد داشت. حالا لیونل مسی تبدیل به اولین بازیکن تاریخ لالیگا شده که در هر 10 فصل اخیر موفق به زدن حداقل 25 گل شده است و با ادامه روند دیروز، می توان انتظار داشت رونالدو نیز به این کارنامه درخشان به زودی دست یابد.

 

علیرغم فاصله تقریبا غیرقابل ممکن بارسا و رئال مادرید در لالیگا، جنگ رونالدو و مسی به نظر هنوز رو به اتمام نیست و بازی های دیروز؛ سکانسی ماندگار از نمایش رقابت جاودانه CR7 و لئو مسی خواهد بود.

 
Histats.com START (standard) Histats.com END