آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۶۵۲
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳
دولت آبادی در اکران خصوصی فیلم «پل خواب» اظهار کرد:
محمود دولت‌آبادی در مراسمی که به اکران خصوصی فیلم «پل خواب» ساخته اکتای براهنی، فرزند رضا براهنی اختصاص داشت، خطاب به جوانان ایران گفت‌: به همه جوانان توصیه می‌کنم که سماجت کنند و انرژی خود را متمرکز نگه دارند و دست از سماجت برای کار و خلاقیت برندارند‌.
به گزارش فیدوس: محمود دولت‌آبادی در مراسمی که به اکران خصوصی فیلم «پل خواب» ساخته اکتای براهنی، فرزند رضا براهنی اختصاص داشت، خطاب به جوانان ایران گفت‌: به همه جوانان توصیه می‌کنم که سماجت کنند و انرژی خود را متمرکز نگه دارند و دست از سماجت برای کار و خلاقیت برندارند‌. 
محمود دولت‌آبادی در اکران خصوصی فیلم سینمایی «پل خواب» به کارگردانی اکتای براهنی با اشاره به وضعیت امروز ادبیات گفت‌: «اگر زمانی می‌شنیدیم که رضا براهنی شعری چاپ کرده است، می‌دویدیم تا آن شعر را زود‌تر بخوانیم یا اگر می‌گفتند هوشنگ گلشیری و بهرام صادقی جایی قرار است داستانی بخواند، ما می‌دویدیم تا به داستان‌خوانی او برسیم‌.»
او ادامه داد‌: «رضا براهنی در فضای مطبوعاتی و ادبیاتی ما یک انرژی عجیب بود و توانایی غریبی داشت‌. حضور براهنی در جامعه ادبی ما مترادف با زنده نگه داشتن جامعه ادبی بود و ما گاهی فکر می‌کردیم که این براهنی چقدر انرژی دارد که در نقد ادبی و شعر و رمان همزمان فعال است‌.»
دولت‌آبادی ادامه داد‌: «امروز آقایان باید یک لحظه با خودشان فکر کنند با ادبیات ۵۰ ساله و نویسندگان ما چه کردند؟»
دولت‌آبادی با اشاره به حادثه دردناک غرق شدن کشتی سانچی گفت‌: «من امروز غصه می‌خورم فقط‌. زیرا همانگونه که مادرم می‌گفت؛ من هم معتقدم غمخواره را غم کم نیست، بارخواره را بار‌. حالا این موضوع را تقسیم کردند به یک دو درصدی و یک 98 درصدی‌.» او خطاب به اکتا براهنی ادامه داد‌: «امیدوارم آن انرژی و نیرویی که رضا براهنی داشت به فرزندانش منتقل شده و این انرژی به بار بنشیند‌. امیدوارم سماجت رضا براهنی در فرزندان وی نیز باشد‌. امروز هم به همه جوانان توصیه می‌کنم که سماجت کنند و انرژی خود را متمرکز نگه دارند و دست از سماجت برای کار و خلاقیت برندارند و من اگرچه خیلی غمگینم اما وقتی به جوانان نگاه می‌کنم، امیدوار می‌شوم و از دیدن آنها شاد می‌شوم‌.» اکران شب گذشته فیلم پل خواب به رضا براهنی تقدیم شد‌. گفتنی است چندی پیش اکتای براهنی در یادداشتی خبر از شدت گرفتن بیماری آلزایمر پدرش داده بود‌.
منبع: ایلنا
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END