آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
استاندار خوزستان گفت: فاینانس مالی تصفیه خانه غرب اهواز به اتمام رسید و امیدواریم عملیات اجرایی احداث تصفیه خانه غرب اهواز در سال ۹۷ شروع شود.
به گزارش فیدوس: استاندار خوزستان گفت: فاینانس مالی تصفیه خانه غرب اهواز به اتمام رسید و امیدواریم عملیات اجرایی احداث تصفیه خانه غرب اهواز در سال ۹۷ شروع شود.
 غلامرضا شریعتی عصر امروز در آئین کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی طرح های ساماندهی فاضلاب شهرستان کارون اظهار کرد: رییس جمهور اسفند ماه سال گذشته دستور بهبود و نوسازی شبکه آب شرب و فاضلاب خوزستان را صادر کرد و بعد از آن هم مصوبه ۱۵ فروردین ماه را برای حل پنج مشکل اصلی خوزستان داشتیم که آب و فاضلاب یکی از مشکلات اصلی استان بوده است.

وی افزود: دولت با وجود تمام مضایق و سختی هایی که داشته اعتبار لازم را تامین کرده و بیش از آنچه اکنون در شهرها کار می شود در حوزه تامین آب شرب سالم و بهداشتی در طرح آبرسانی غدیر در حال انجام است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: بیش از ۴۵ کیلومتر لوله کشی در این طرح انجام شده و  تا پایان سال ۷۵  کیلومتر دیگر هم کار می شود.

شریعتی اضافه کرد: در حوزه فاضلاب هم همین امروز در طرح‌هایی که در کارون کلنگ آن را به زمین زدیم بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبارات برای ساخت و احداث شبکه جمع آوری فاضلاب بخش های اسلام آباد شرقی، درویشیه و شهرک گل ها صرف شده است.

وی بیان کرد: طرح های بعدی به تدریج در درویشیه غربی، کوی مشعلی، اسلام آباد غربی، و زرگان در شهرهای اهواز و کارون اجرا می شود.

استاندار خوزستان ادامه داد:  از ۶۰۰ میلیارد ریالی که از محل اعتبارات ملی به ساماندهی و نوسازی شبکه فاضلاب اهواز اختصاص یافته ۳۵۰ میلیارد ریال برای ساخت شبکه فاضلاب شهرستان کارون  هزینه شده است.

شریعتی عنوان کرد: بقیه اعتبارات در اهواز هزینه می شود و طرح های ساماندهی و احداث شبکه فاضلاب  اسلام آباد غربی از محل اعتبارات نفت هزینه می شوند که به زودی شروع می شود.

وی در پایان بیان کرد : اکنون در مرحله خرید لوله هستیم و پیمانکار بعد از این کار خود را آغاز می کند و فاینانس مالی تصفیه خانه غرب اهواز با سختی به اتمام رسید و امیدواریم عملیات اجرایی احداث  تصفیه خانه غرب اهواز در سال ۹۷ شروع شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END