آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۲۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۷
سازمان توسعه تجارت ایران، خوزستان را بعنوان استان معین در 3 بخش فولاد، خرما و ماهیان گرمابی معرفی نمود.
به گزارش فیدوس: نوراله حسن زاده، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در سومین نشست تخصصی میز صادراتی فولاد خوزستان در محل سازمان صنعت معدن و تجارت استان بیان داشت: استان خوزستان از سوی سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان استان معین در 3 موضوع تخصصی فولاد، خرما و ماهیان گرمابی معرفی شده است.

وی با بیان اینکه هر استان با توجه به ظرفیت ها و شرایط موجود به عنوان معین میزهای تخصصی صادراتی انتخاب شده تصریح کرد: خوزستان با توجه به دارا بودن ظرفیت در این 3 بخش به عنوان استان معین انتخاب شد و میزهای تخصصی در این 3 موضوع در خوزستان برگزار خواهد شد.

حسن زاده با بیان اینکه اصرار و تاکید مسئولان کشوری همواره بر مساله تولید و صادرات است اذعان داشت: لازم است پیشنهادات در این میزهای تخصصی جمع آوری و در کارگروه تخصصی ملی مطرح گردد تا مسائل و مشکلات بررسی، و موانع موجود در پیش روی صادرات و تولید رفع شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با تاکید بر اینکه حمایت از تولید در سالی که به نام تولید و اشتغال نام گذاری شده جایگاه ویژه ای دارد افزود: با وجود مشکلات اخیر که به دلیل مشکلات گرانی و بیکاری است باید جدی تر برای حل مشکلات تولید و اشتغال ورود کرد.

بهمن تجلی زاده، مدیر فروش شرکت فولاد خوزستان در این نشست مسائل و موانع توسعه صادراتی صنعت فولاد خوزستان را تشریح کرد و برقراری امکان صدور ویزای ورود برای مشتریان خارجی در فرودگاه اهواز را از موارد موثر بر صادرات فولاد دانست.

وی، مشوق های مالی و بانکی و معافیت ها برای صادرکنندگان را بر میزان صادرات فولاد موثر عنوان کرد.

تجلی زاده، حذف یا کاهش مالیات آلایندگی و فروش محصولات صادراتی، اعطای تسهیلات مالی در خرید و انتقال تکنولوژِی جدید فولاد سازی، توسعه خطوط بانکی بین المللی با بانک های اروپایی برای افزایش معاملات یورویی، بهبود وضعیت تعرفه واردات کالاهای فولادی، درج قیمت واقعی فروش صادراتی در پروانه های گمرکی، افزایش امکانات و تجهیزات و نیز ارتقای اسکله های اختصاصی از دیگر مسایلی عنوان کرد که با بررسی و طرح آن ها در میز تخصصی شاهد ارتقا و رفع موانع پیش روی توسعه صادرات کالاهای فولادی خوزستان هستیم.

مدیر فروش شرکت فولاد خوزستان اذعان کرد: اگر دولت امکانات و تجهیزات را در اسکله ها فراهم کند و همچنین اسکله های اختصاصی برای واحدهای بزرگ تر ایجاد کند واحدهای کوچک تر نیز می توانند راح تر از اسکله های عمومی استفاده کنند.

وی اظهار داشت: در 9 ماه امسال یک میلیون و 926 هزار تن صادرات از شرکت فولاد خوزستان انجام شده است.

به گفته مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان هدف گذاری صادراتی امسال فولاد خوزستان 2 میلیون و 200 هزار تن است.
منبع: آبادان نیوز
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END