آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶
رییس شورای شهر آبادان گفت: شهرداری آبادان 2 هزار و 500 نفر حقوق بگیر دارد که تعداد حقوق بگیران این اداره 2 برابر چارت سازمانی است و این مهم باعث هدر رفت اعتبارات این شهرداری شده است.
به گزارش فیدوس: حسن کمری روز سه شنبه در نشست خبری با بیان اینکه به طور متوسط ماهانه 90میلیارد ریال حقوق به این کارکنان پرداخت می شود اظهارکرد: اگر بودجه مناسبی به شهرداری تزریق شود 400 نفر از کارکنان شهرداری با پرداخت بدهی به سازمان تامین اجتماعی بازنشسته می شوند و در این صورت می توان تا حدود زیادی مانع هدر رفتن بودجه شهرداری شویم.
وی افزود:با روند افزایش شاغلان در شهرداری آبادان در چند سال اخیر، آمار شاغلان به مرز سه هزار نفر با پرداخت حقوق 150 میلیارد ریالی در ماه خواهد رسید.
کمری گفت:شهرداری برای چابک سازی خود الزام دارد چارت سازمانی را بر مبنای استانداردهای تعریف شده در وزارت کشور و شایسته سالاری تهیه کند، زیرا اگر خروجی کارکرد شهرداری آبادان با این شیوه که 80 درصد کارکنان کت و شلوار پوش باشند و فقط 20 درصد به صورت فیزیکی به مردم خدمت کنند شهر را بیش از این با چالش روبه رو خواهد کرد.
وی افزود: در این شرایط اگر 10میلیارد ریال هم به سیستم شهرداری آبادان تزریق شود، هیچ مشکلی از مشکلات آبادان حل نخواهد شد.

**اختصاص 600 میلیارد ریال به آسفالت و زیر ساخت شهری در آبادان
رییس شورای اسلامی شهر آبادان وضعیت آسفالت این شهر را نامطلوب دانست و افزود:به دلیل تعطیلی کارخانه آسفالت شهرآبادان و نبود آسفالت، در یک سال اخیر هیچ اقدامی برای بهبود خیابان ها انجام نگرفت و خیلی از مناطق به ویژه در حواشی شهر با مشکل روبه رو بودند.
کمری گفت:اکنون با انعقاد تفاهم نامه بین سازمان منطقه آزاد اروند و شهرداری آبادان 600 میلیارد ریال بودجه برای تامین آسفالت به این شهر اختصاص داده شد.
وی افزود:طبق این تفاهم نامه تمام معابر و خیابان های مناطق ذوالفقاری، فاز4 امیرآباد، شطیط، علوانیه، کوی ولیعصر و فیه بهسازی و آسفالت خواهد شد.
وی اظهار کرد:برای راه اندازی مجدد کارخانه آسفالت نیاز به سه میلیارد ریال بودجه است که با راه اندازی مجدد آن و در صورت تامین مالی شهرداری می توان در چند ماه آینده مشکل آسفالت معابر این شهر را برطرف کرد.

** ممنوعیت کشتار مرغ در شهر
رییس شورای اسلامی شهر آبادان با اشاره به ممنوعیت کشتار مرغ روز در بازارهای شهر گفت: طبق دستورالعمل اداره دامپزشکی کشتار هرگونه مرغ در بازارهای شهر ممنوع است ولی در بازار آبادان این مورد رعایت نشده است.
کمری ادامه داد: شهرداری آبادان اقدام به ساخت بازار شهید ارغنده برای عرضه مرغ کرده و در 2 هفته آینده فاز دوم آن به پایان می رسد تا در اختیار فروشندگان مرغ قرار گیرد.

**ساماندهی دست فروشان
وری با اشاره به ساماندهی دست فروشان درسطح شهر آبادان گفت:دستفروشی به ویژه توسط صاحبان خودروهای دوره گرد در آبادان روز به روز افزایش می یابد که سبب گره ترافیکی و همچنین رعایت نکردن موارد بهداشتی در سطح شهر شده است. 
وی افزود:با توجه به شرایط اقتصادی و کمبود اشتغال در آبادان،نمی توان دستفروشان را شغل کاذب دارند، پیش از ساماندهی جمع آوری کنیم.
رییس شورای اسلامی شهر آبادان اظهار کرد:در سطح شهر چندین بازار تره بار و ماهی فروشی وجود دارد اما در کمال تعجب باز هم شاهد دوره گردها در شهر هستیم که تعدادی از آنها نیز غیر بومی هستند.
وی افزود:با راه اندازی بازارچه های محلی می توانیم مانع حضور دستفروشان در شهر باشیم هر چند که دستفروشان باید شناسنامه دار شوند. 
کمری ادامه داد: از جمله تاثیرات منفی دست فروشان که به شکل های مختلف در شهر نمود پیدا می کند مشکلات اقتصادی ،تخریب نما و زیبایی شهر، نبود آرامش برای شهروندان، ایجاد ترافیک، مزاحمت برای پیاده ها و تشدید بی اعتمادی است. 
رییس شورای شهر آبادان گفت:برای ساماندهی و جمع آوری دستفروشان به ویژه خودروهای دوره گرد باید شورای تامین با شهرداری همکاری کنند. 
کمری در ادامه سرانه فضای سبز در آبادان را 2 متر اعلام کرد و افزود: اعلام 16 متر سرانه فضای سبز شهر آبادان کذب است ضمن اینکه در بحث روشنایی معابر نیز با مشکل روبه رو هستیم.
Histats.com START (standard) Histats.com END