آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۳۸۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۶
پدرخوانده‌هاو عمله‌هایشان چرا عصبانی هستند
آبادان و خرمشهر به آینده درخشانی که آرزوی آن را در سر می‌پرورانیم نزدیک شده‌ایم. هرچند بسیاری به دلایل مختلف تمایل ندارند این آینده نو محقق گردد.

داریوش معمار-در این جهان همه نیروها به سمت آینده در حرکت هستند و یک مخالفت درونی برای بازگشت به گذشته وجود دارد، آشکارتر بگوییم تسلط بر جهان در گرو آینده نگری است. اما در گذشته هم نکاتی وجود دارد که به قول فلاسفه و حکما چراغ راه آینده هستند. روشن شدن نگاه مردم آبادان و خرمشهر در خصوص آینده و فرصت آن این روزها باعث عصبانیت پدرخوانده‌های فاسد منطقه و عمله‌های ایشان شده است که نانشان در گرو ناآگاهی و فقر و نداری مردم است.

روشن شدن نگاه مردم آبادان و خرمشهر در خصوص آینده و فرصت آن این روزها باعث عصبانیت پدرخوانده‌های فاسد منطقه و عمله‌های ایشان شده است

آبادان و خرمشهر این روزها با نام واحد اروند که رودخانه‌ای است بزرگ و پر خروش و نمادی مقاومت و استواری است، در مسیر آینده قرار دارند. ما به آینده درخشانی که آرزوی آن را در سر می‌پرورانیم نزدیک شده‌ایم. هرچند بسیاری به دلایل مختلف تمایل ندارند این آینده نو محقق گردد.

آبادان و خرمشهر در گذشته چه بوده است

ما شهرهای هفتاد  و دو ملت و قومیت بوده‌ایم؛ چه خرمشهر که سابقه هزار سال و شاید بیشتر دارد در تجارت و بازرگانی و تردد ملیت‌ها و اقوام و پذیرش و زندگی با ایشان و چه آبادان که اساس تولدش به عنوان یکی از مدرن‌ترین شهرهای ایران همراهی و احترام و زندگی اقوام و ملیت‌های مختلف در کنار هم بوده است. اساس رشد و توسعه و شهرت آبادان و خرمشهر مربوط به این تمایز مهم و اثر گذار می‌باشد که در هیچ نقطه‌ دیگری از ایران به لحاظ تنوع و گسترده‌ای و سابقه مثبت نه مقابلی دارد و نه مثالی.

خرمشهر که سابقه هزار سال و شاید بیشتر دارد در تجارت و بازرگانی و تردد ملیت‌ها و اقوام و پذیرش و زندگی با ایشان

آبادان و خرمشهر در آینده چه خواهند بود

آینده آیادان و خرمشهر، آینده مهاجران و ملت‌های تازه‌ای است که برای زندگی و تجارت و استفاده از فرصت‌ها از نقاط مختلف ایران مجدداً به این شهرهای رفت و آمد کرده و جمعیت تازه آن را تشکیل خواهند داد. رفت و آمدی که ساکنان فعلی را در فرصت‌های نوپدید خود بهره‌مند کرده و ساکنان جدید را متوجه ثروت بی‌انتها و طبیعی و ذاتی این منطقه می‌کند همانطور که در صد سال گذشته تمام کسانی که در این منطقه رفت و آمد کرده‌اند، معترف به آن بوده‌ند.

ساکنان فعلی را در فرصت‌های نوپدید خود بهره‌مند کرده و ساکنان جدید را متوجه ثروت بی‌انتها و طبیعی و ذاتی این منطقه می‌کند

برای قرار گرفتن در مسیر آینده به چه چیزی نیاز داریم

برای آنکه در مسیر آینده قرار بگیریم نیاز به کسانی داریم که برای آینده خود در آبادان و خرمشهر برنامه داشته باشند. ما نیاز به رونق در کسب و کار و تجارتی داریم که افراد را برای نسل‌ها در این دو شهر مقیم می‌سازد و این منطقه را از حالت اقامت‌گاه و کمپ موقت و چندساله خارج می‌کند. برای تحقق این موضوع نیاز به سرمایه و امیدواری و استفاده از ظرفیت ذاتی اروند یعنی تجارت و رفت و آمد وسیع و بدون مشکل در این منطقه داریم موضوعی که خرمشهر و آبادان را در مسیر آینده‌ای درخشان قرار می‌دهد.

چه اتفاقی در خرمشهر و آبادان افتاده که ما باید به آن امیدوار باشیم

از نه ماه پیش به این سو دو اتفاق مهم در اروند رخ داد  که می‌توان گفت عملاً همه ظرفیت‌های قانونی را به نفع توسعه این منطقه و در راستای منافع ملی و منطقه‌ای فعال کرده است. با استقرار گمرک در خروجی منطقه آزاد اروند، آبادان و خرمشهر به عنوان:

-پر جمعیت ترین و وسیع‌ترین منطقه آزاد با مرز زمینی و دریایی در کشور

-با سابقه‌ترین منطقه تجاری و صنعتی ایران

-برخوردار از بالاترین ظرفیت جذب گردشگر خارجی در تمام ایران به لحاظ شرایط ویژه کشورهای همسایه و ظرفیت‌های تجاری و تفریحی

یکی از مهمترین موقعیت‌های ایران برای توسعه تجارت خورد به حساب می‌آیند که امروز مدل توسعه اقتصادی در بسیاری از نقاط دنیا است که هیچ‌کدام از این ظرفیت‌های ذاتی را نداشته‌اند اما توانسته‌اند جهش‌های بزرگی را تجربه کنند.

اما اتفاق بسیار مهم دیگری که در این زمان رخ داده برداشته شدن ویزا برای تردد همه اتباع خارجی در سراسر دنیا است

اما اتفاق بسیار مهم دیگری که در این زمان رخ داده برداشته شدن ویزا برای تردد همه اتباع خارجی در سراسر دنیا است که سرآغاز انقلاب اقتصادی بزرگ و ایجاد یک هاب وسیع مذاکره و کسب و کار آزاد با ظرفیت تردد حداقل 10 میلیون نفر در سال میباشد.

آیا در آبادان و خرمشهر زیرساخت بهره‌برداری از فرصت‌ها وجود دارد

بدون تردید شهرهایی که تجربه‌ای بزرگ در حوزه تجاری و صنعتی برای مهاجر پذیری دارند و اساس پایه شکل‌گیری‌شان بر جذب مهاجران بوده است، مناطقی که برای توسعه نه به سرمایه‌گذاری بخش دولتی که دشمن توسعه پایدار است که به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمایت قانونی بخش دولتی نیاز دارند، مهمترین زیرساخت‌ها را برای استفاده از این فرصت در اختیار دارند.

برای توسعه تجارت خورد و گردشگر اول هتل‌ها و مراکز و بازارها ساخته نمی‌شوند اول رفت و آمدها و ظرفیت‌ها شکل گرفته و سپس بخش خصوصی فرصت‌ها و زیرساخته‌های لازم را توسعه می‌دهد، بخش خصوصی این ظرفیت را فراهم می‌سازد که خاک بدون کیمیا مبدل به طلا شده و آینده ساخته شود. در این میان سرمایه‌گذاری و تجارت و بازار پاشنه مهم این گردش به سمت آینده است.

بخش خصوصی این ظرفیت را فراهم می‌سازد که خاک بدون کیمیا مبدل به طلا شده و آینده ساخته شود.

دشمنان مردم

در بخش دوم این مطلب که به زودی منتشر خواهد شد به موانع فردی، گروهی و سازمانی بر سر راه استفاده از این ظرفیت و چگونگی حرکت دادن مردم توسط این جریان در مسیر عکس توسعه و رونق به طور مستند و تشریحی توضیح خواهیم داد.

دشمنان آبادان و خرمشهر در میان افراد مطلع مغرض، فرصت طلبانه بی‌مایه و بی‌هویت و عمله‌ها و سربازان نا آگاه در این مقطه زمانی تلاش دارند بذر بی‌اطلاعی و نا امیدی را میان مردم پراکنده کرده و تنها بار خود را ببندد

دشمنان آبادان و خرمشهر در میان افراد مطلع مغرض، فرصت طلبانه بی‌مایه و بی‌هویت و عمله‌ها و سربازان نا آگاه در این مقطه زمانی تلاش دارند بذر بی‌اطلاعی و نا امیدی را میان مردم پراکنده کرده و تنها بار خود را ببندد و راه را برای توسعه آبادان و خرمشهر سخت و ناممکن سازند.

 

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حمید محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
0
0
بنده ۳ سال پیش از تهران به ابادان محاجرت کردم پدر و مادرم از جنگ زدگان خرمشهر بودند که مثل خیلی ها به تهران امدند ،در ابادان کسب و کار خود را اغاز نمودم و به زودی پدر و مادر و برادرم هم به خرمشهر باز میگردد تنها راه اباد سازی ابادان و خرمشهر بخش خصوصی و خود ما مردمیم ،برگردید به دیارتون و خودتون ابادش کنید منتظر دولت و مسئولان که با سیاسی بازی در ۳۰ سال هنوز یک پارک و شهربازی درست وحسابیم برای این دوشهر درست نکردن .
Histats.com START (standard) Histats.com END