آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۲۵۵
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
منصور کتانباف در دیدار با غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز با ابراز خرسندی از این دیدار اظهار داشت: وجود دانشگاه شهید چمران برای استان خوزستان در ابعاد مختلف علمی، نقش آن در دفاع مقدس و غیره مایه ی افتخار است. باید به داشته های خود افتخار کنیم و از تخریب آن پرهیز کنیم.
به گزارش فیدوس: منصور کتانباف در دیدار با غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز با ابراز خرسندی از این دیدار اظهار داشت: وجود دانشگاه شهید چمران برای استان خوزستان در ابعاد مختلف علمی، نقش آن در دفاع مقدس و غیره مایه ی افتخار است. باید به داشته های خود افتخار کنیم و از تخریب آن پرهیز کنیم.

شهردار اهواز، با بیان اینکه خوزستان و اهواز به اندازه ی اهمیت شان دیده نشده اند، اظهار داشت: مطلبی که بارها خطاب به مسئولین گفته ام این است که نقش اهواز و خوزستان را در حیات و توسعه ی کشور ببینند و به همان میزان حق قانونی این استان اختصاص یابد.در دنیا شهری را نمی شناسم که مانند اهواز روزانه بیش از یک میلیون و دویست هزار بشکه نفت تولید کند، اما سوال اساسی اینجاست که عواید این کلانشهر از این حجم بالای تولید نفت کجاست حداقل 700میلیارد تومان سهم آلایندگی شهر اهواز بابت این موضوع است که در حال حاضر با دشواریها و چانه زنی فراوان، حداکثر 30میلیارد تومان به شهرداری اهواز پرداخت می شود.

وی شهرداری را نهاد عمومی و غیردولتی خواند و اذعان داشت: به جز سهم بسیار اندکی از برخی پروژه های کلان عمرانی، صددرصد هزینه های شهرداری از عوارض قانونی تامین می شود. لذا ما به عنوان شهروندان یا ساکنین این شهر (که اینها دو مقوله متفاوت است) هزینه های اهواز را تامین می کنیم.

کتانباف با بیان این مطلب که شهرداری اهواز در میان کلانشهر ها کمترین درآمد با فاصله ی زیاد را دارد افزود: همیشه از مدیران دولتی-استانی خواسته ام که در اخذ اعتبارات برای مجموعه ی خود حتماً سهم آلایندگی شهرداری اهواز را پررنگ ببینند و بگیرند تا این اعتبارات به شهر بیاید و صرف عمران و آبادانی اهواز شود. سهمی که صرف نگهداشت و توسعه فضای زندگی همه ی ساکنین این شهر  می شود.

شهردار اهواز خاطرنشان کرد: شهر اهواز به دلایل متعددی دارای مشکلات زیادی در ادوار گذشته بوده و هست. این شهر به جز وسعت و جمعیت هیچ یک از شاخصه های یک کلانشهر را ندارد. عدم اخذ صحیح عوارض قانونی، ساخت و سازهای غیرمجاز و بدون پروانه، تصرفات غیرقانونی و غیره و عدم برخورد قانونی با متخلفین از جمله این مشکلات است که از ادوار قبل به ارث رسیده است. درآمدها و هزینه ها اصلا همخوانی ندارد.

در بسیاری از مناطق بدون کوچکترین درآمدی، ماهیانه هزینه های گزافی را صرفاً برای خدمات شهری و نگهداشت منطقه هزینه می کنیم. محلات کم برخورداری که از کوچکترین خدمات شهری محروم هستند. اما با تمام این معضلات، مصمم هستیم به لطف خدا و اتحاد قصد داریم خدمت کنیم و تغییرات ایجاد کنیم.

در ادامه شهردار اهواز با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به فضاهای آموزشی در ابعاد مختلف اظهار داشت: به معاونت حمل و نقل و ترافیک ابلاغ شده که در محدوده ی 30 متر قبل و بعد از آن کلیه فضاهای آموزشی اعم از مدارس، دانشگاهها و ...نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی، علائم ترافیکی، خط کشی، سرعتکاههای استاندارد و سایر موارد ایمنی و ترافیکی انجام شود. ضمن آنکه با تعامل می توانیم مشکلات دانشگاه شهید چمران را نیز برطرف سازیم.

در این دیدار دکتر خواجه رییس دانشگاه شهید چمران نیز با ابراز خرسندی از این دیدار، مجموعه ی دانشگاههای شهید چمران و جندی شاپور را یک مجموعه بزرگ علمی با جمعیتی حدود25-26 هزار نفر شامل دانشجویان، اساتید و کادر اداری خواند که همه ی آنها مایل به مشارکت در توسعه ی کلانشهر اهواز و جبران عقب افتادگی ها هستند.
Histats.com START (standard) Histats.com END