آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۲۵۴۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
پراکندگی محل مسابقات مشکل ساز شد؛
رحیمی درباره اینکه جاکارتا چقدر آماده میزبانی از بازی های آسیایی ۲۰۱۸ است، بیان کرد: آنها تلاش خود را می کنند و امیدوارم در این مدت باقی مانده تا بازیها مشکلات برطرف شود. هنوز پراکندگی محل مسابقات مختلف وجود دارد. جاکارتا با وجود اینکه امکانات بهتری دارد اما شهر شلوغی است و ترافیک سنگینی دارد.
به گزارش فیدوس: رییس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی کمیته ملی المپیک گفت: پراکندگی چهارشهری که بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در آن برگزار می‌شود، کار را برای کاروان های بزرگ سخت خواهد کرد.

رحیمی درباره اینکه جاکارتا چقدر آماده میزبانی از بازی های آسیایی ۲۰۱۸ است، بیان کرد: آنها تلاش خود را می کنند و امیدوارم در این مدت باقی مانده تا بازیها مشکلات برطرف شود. هنوز پراکندگی محل مسابقات مختلف وجود دارد. جاکارتا با وجود اینکه امکانات بهتری دارد اما شهر شلوغی است و ترافیک سنگینی دارد. مسئولان برگزار ی بازی ها امیدوارهستند در آن فصل که بازی ها برگزار می شود، مردم به مسافرت بروند تا جمعیت کمتر شود.

او ادامه داد: پالمبانگ شهر دیگر اندونزی که آن هم محل برگزاری برخی رشته های بازی های آسیایی است، امکانات ضعیف تری نسبت به جاکارتا دارد . در بحث زیر ساخت همان امکانات قدیمی را تعمیر و بازسازی کرده اند. در پالمبانگ نمی‌توان گفت دهکده وجود دارد بلکه حالت مجتمع است و البته خیلی هم استاندارد بالایی ندارد.

رحیمی با اشاره برگزاری برخی رشته‌ها در حومه، گفت: برخی رشته های دیگر در دو شهر دیگر برگزار می شود که ۳۰۰ کیلومتر با جاکارتا فاصله دارند که در آن شهرها دهکده ورزشکاران وجود ندارد و ورزشکاران در هتل اسکان داده می شوند. این شرایط برای کشورهایی که کاروان های بزرگی دارند سخت است و اگر همه ورزشکاران در یک دهکده بودند، کنترل آنها برای سرپرست کاروان ها راحت تر بود.

او افزود: در بررسی های اولیه که انجام دادیم در هر چهار شهر ورزشکاران داریم و حتی مدال آوران هم هستند. بنابراین نمی‌توانیم در این شهرها که دور هستند، ورزشکار نداشته باشیم. نکته دیگری که مشاهده کردیم، در برخلاف دوره های قبل بازی ها آسیایی، مسئولان برگزاری برای انجام کارها از افراد محلی استفاده کرده‌اند و کار را به خارجی ها ندادند و حالا اینکه افراد خودشان چقدر تجربه دارند را نمی‌دانم.

رحیمی در مورد نهایی شدن رشته‌ها نیز تاکید کرد: امیدوارم رشته ها واقعا نهایی شده باشد البته شورای المپیک آسیا ( OCA ) اعلام کرد نهایی شده است. با این حال درتعداد اوزان و ماده‌های برخی رشته ها هنوز اختلاف نظرهایی باقی مانده که خود برگزار کننده بازی‌ها هم عنوان کرد تا ۱۰ روز آینده این اختلاف نظر ها حل می شود.  هم چنین  دو کتابچه فنی یکی برای سرپرست های  کاروان‌ها  و دیگری برای سرپرست فنی خاص همان رشته دادند، که برخی موارد در این دو کتابچه هم تفاوت داشت و قرار شد این مسئله هم حل شود.

رییس مرکز نظارت بر تیم های ملی در پاسخ به این پرسش که چه زمانی ثبت نام اولیه انجام می شود، تصریح کرد: ما ثبت نام اولیه با حداکثر نفرات تا ۲ هفته دیگر انجام می دهیم و ثبت  نام ما قبل نهایی هم  اردیبهشت انجام خواهد شد.


اصغر رحیمی به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک در نشست سرپرست های کشورهای شرکت کننده در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ شرکت کرد. این نشست سه روز بود و در این مدت علاوه برنهایی شدن رشته ها، سرپرست ها نیز بازدیدی از امکاناتی که اندونزی برای برگزاری بازی ها در نظر گرفته است، انجام دادند.
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END