آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۲۳۲۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۷
کسی حق ندارد با آینده مردم خرمشهر و آبادان بازی کند
به گزارش خبرنگار فیدوس براساس شنیده ها، پس از اعلام خبر لغو روادید در منطقه آزاد اروند و ورود اتباع خارجی در روزهای ابتدایی، برخی فرماندهان نیروی انتظامی استان و مدیران گمرک جمهوری اسلامی ایران با ابراز نگرانی از استقبال به عمل آمده نگرانی خود را بابت نحوه نظارت بر این روند اعلام کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار فیدوس براساس شنیده ها، پس از اعلام خبر لغو روادید در منطقه آزاد اروند و ورود اتباع خارجی در روزهای ابتدایی، برخی فرماندهان نیروی انتظامی استان و مدیران گمرک جمهوری اسلامی ایران با ابراز نگرانی از استقبال به عمل آمده نگرانی خود را بابت نحوه نظارت بر این روند اعلام کرده‌اند. 
 این در حالی است که گمرک برای استقرار در گیت ها و بازرسی های معمول که جزو شرح وظایف آن است حقوق پرسنل و حراست خود را به مبلغ ماهیانه یک میلیارد و نیم از منطقه آزاد اروند دریافت می کند.
همچنین نیروی انتظامی ماهانه 25 میلیون برای حراست از حصارهای و گیت‌ها از منطقه آزاد اروند هزینه دریافت می کند.
ما در اینکه مردم چقدر بهانه های این دو ارگان را می پذیرند و اینکه چقدر مردم این شهر باید تاوان برخی رفتارهای غیرمسئولانه را بپردازند فعلا سکوت می‌کنیم اما سوال اصلی ما از منتقدان لغو روادید که مهمترین اتفاق سال‌های اخیر منطقه بوده این است که وقتی فرماندهان ارشد نیروی انتظامی و هنگ مرزی در تهران در خصوص این اتفاق توافق کرده اند چگونه برخی مسئولان استانی تلاش دارند به امید ایجاد شده در میان مردم بی توجه باشند.
بی گمان خواسته تمامی مردم آبادان و خرمشهر از مسئولان ارشد کشوری و به ویژه مدیران منطقه آزاد اروند این است در دفاع از این حق طبیعی و تاثیرگذار در سرنوشت مردم منطقه مقتدرانه رفتار کرده و نگذارند برخی افراد به بهانه‌های واهی، آینده روشن و رونق پیش روی مردم را از آنها بگیرند. 
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
0
0
لغو روادید فقط باعث رفت و آمد افراد معمولی که اهداف تفریحی خاص دارند میشود نه اینکه باعث امدن سرمایهداران عراقی بشود چون سرمایه داران به راحتی برای کارهای تجاری لا روادید میایند و میروند ولی نیازی به لغو روادید ندارند . مسئله امنیت بسیار مهم است که قطعا با لغو روادید و امدن حجم انبوه افراد به خطر میافتد و قطعا تنها چیزی که پیشرفت میکند گسترش سیگار فروشیها و قلیان خانه ها برای عراقیها میشود بگذریم از خانه های فسادی که تشکیل میشود ومنبع درامد بسیاری برای از یوء استفاده گران میشود. با وضعیت ملتهب امنیتی عراق این لغو روادید بییار کار نادرینی در شرایط فعلی است. بگذریم از اینکه وجب به وجب آبادان خون شهید ریخته. متاسفانه با دست خودمان داریم ابادان و خرمشهر را حیات خلوت عراقیهایی که از فشارهای موجود در عراق به دنبال جایی برای تفریحات خود میگردند میکنیم. بحث سر این است که در شرایط فعلی این گار درست نیست .
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
0
0
حق چیه آقا؟این چه حرفیه؟بی قانونی که حق نیست نا حقه.حالا یه عراقی بیاد این جا نا امنی به وجود بیاره کی جوابگو میشه؟اون موقع باز هم میاین بگین حق مردم منطقه آزاد؟
مرزهای این منطقه مثل مرزهای جاهای دیگر ایرانه و اگه قبول کنیم آبادان و خرمشهر هم جزیی از خاک این مملکته نبایداین چنین به کشوری که جوانانمونُ تیکه تیکه کرده مهمان نوازانه برخورد کنیم.
ابادانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۷
0
0
اولا کسانی که وارد می شوند فقط عراقیها نیستند.بلکه هرانسانی ازهرجای جهان می توناد وارد شود به جز شهروندان رژیم غاصب صهیونیستی.ثانیا عراقیها (یا سایر خارجی ها) که میان اینجا به هرحال تاثیر مثبت می گذارند روی رونق اقتصادی.از رانندگان تاکسی ها تا هتل ها و مسافرخانه ها تا غذا خوریها و مغازه ها.همین عراقیها تاثیر مثبتی در اقتصاد مشهد داشته اند.ضمننا مگر ورود با ویزا یا بدون آن چه تاثیری روی امنیت می گذارد.یعنی عراقی با ویزا نمی تواند تخلف کند؟
Histats.com START (standard) Histats.com END