آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۲۲۶۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۴
پیام مرتضی زاده؛ عضو هیات رئیسه اتاق اصناف آبادان در مورد جشنواره خرید طلای اروند گفت: منطقه آزاد اقتصادی اروند با دیگر مناطق آزاد قابل قیاس نیست چه از لحاظ استراتژیکی و چه از نظر جغرافیایی. ولی منطقه آزاد اروند ظرفیت و پتانسیل تغییر و تحول را دارد.اگر همت و تلاش کنیم آبادان و خرمشهر به قطب اقتصادی و تجاری تبدیل می شود.

به گزارش فیدوس: مراکز اقتصادی منطقه آزاد اروند برای آنکه در کشور معرفی شود شرایطی باید فراهم شود تا این معرفی به صورت کامل و صحیح انجام شود. بخشی از این معرفی توسط بازاریان انجام می شود و همان اجناسی است که ملموس در اختیار مشتریان قرار می گیرد وهنگامی که قیمت ها با کل کشور مقایسه می شود و تفاوت قیمت ها مشتریان خود را از گوشه و کنار کشور جذب می کنند.برای آشنایی بیشتر با شرایط بازار و موقعیت اقتصادی منطقه آزاد اروند، گفت و گو کوتاهی با عضو هیات رئیسه اتاق اصناف آبادان  پیام مرتضی زاده داشته ایم .

جشنواره خرید اروند در معیشت مردم چه تاثیری می تواند داشته باشد؟
وضعیت بازار آبادان نسبت به سال گذشته تغیرات بسیاری داشته و بسیار بهتر شده است. تبلیغات جشنواره در سطح ملی و استانی تاثیر داشته است و شاهد استقبال خوب و مردمی از جشنواره هستیم.
مردم آبادان و خرمشهر، همچنین مهمانانی که با تبلیغات انجام شده به این شهر آمده اند، می تواند در بازار های شهر تحولی ایجاد نمایند و در واقع این جشنواره با افزایش رونق کسب و کار شهروندان  آبادان و خرمشهر می تواند سطح معیشت را در این منطقه بالا ببرد.

بازخورد این جشنواره در بین خود بازاریان و اصناف چگونه بوده است؟
استقبال خوبی بوده است . هرچند که همه بازار و همه بازاریان هنوز به کیفیت این جشنواره و تاثیرات جشنواره در جذب مخاطبان به بازار ها و مراکز تجاری پی نبرده اند و این روند صرف وقت و هزینه بسیاری دارد ولی امیدواریم در جشنواره های بعدی همکاری، همیاری و همفکری بیشتری از بازارهای آبادان و خرمشهر داشته باشیم.
ولی در کل بازاریان از این جشنواره و تبلیغات گسترده راضی هستند چرا که منتفع اصلی بازار های آبادان و خرمشهر است.

هدف اصلی این جشنواره چیست؟
این جشنواره ناهمواری هایی را که در کسب و کار و رونق اقتصادی این شهر وجود دارد  را یافته و در جهت رفع و بهبود ان گام برمی دارد.
در واقع با برگزاری این جشنواره می توانیم منطقه آزاد اروند را به منطقه طلایی تجارت و گردشگری تبدیل کنیم.

 چه ضعف هایی در این جشنواره و در بازار کسب و کار سد راه رونق اقتصادی منطقه آزاد اروند است ؟
ضعف ها بر می گردد به به بستر های سرمایه گذاری و کسب و کار که باید فراهم شود.علاوه بر بستر های کسب و کار باید برای جذب گردشگر نیز بستر ها فراهم شود و زیر ساخت های گردشگری، تفریحی و اقامتی برای گردشگران فراهم باشد.نداشتن هتل های کافی ، مراکز تفریحی و امکانات خوب برای مسافران می تواند بزرگترین ضعف منطقه باشد. که با توجه به قوانین اقتصادی که تقاضا عرضه خود را به وجود می آورد وقتی تقاضا برای تفریح ، خرید و اسکان بالا رود عرضه این مکان ها افزایش می یابد.

در حال حاضر جایگاه اقتصادی آبادان و خرمشهر نسبت به دیگر مناطق آزاد در چه رتبه ای قرار دارد؟
منطقه آزاد اقتصادی اروند با دیگر مناطق آزاد قابل قیاس نیست چه از لحاظ استراتژیکی و چه از نظر جغرافیایی. ولی منطقه آزاد اروند ظرفیت و پتانسیل تغییر و تحول را دارد.اگر همت و تلاش کنیم آبادان و خرمشهر به قطب اقتصادی و تجاری تبدیل می شود.

منطقه آزاد اروند برای رونق اقتصادی و بهبود کسب و کار در منطقه آزاد اروند چه برنامه هایی داشته است ؟
علاوه به برگزاری جشنواره های مختلف حذف روادید اتباع خارجه این منطقه محلی برای رفت و آمد افراد خارجی به منطقه آزاد اروند می باشد که می تواندبه خودی خود رونق کسب و کار بالایی را در منطقه آزاد اروند فراهم کند.

آبادان در حال حاضر برندهای مختلفی دارد چه برندی در این جشنواره بیشتر از همه برندها مردم را به آبادان و خرمشهر می کشاند؟
خوش برخورد بودن این مردم و خونگرم و صمیمی  بودن آنها است که برند منطقه آزاد اروند می باشد.

Histats.com START (standard) Histats.com END