آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
درگیری چنان شدید بود که ورود پلیس به صحنه هم باعث نشد که تا طرفین درگیر دست از ضرب و شتم هم بردارند....
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۰

شب گذشته درگیری دسته جمعی در خیابان ته لنجی آبادان که به مدت نیم ساعت باعث رعب و هراس در میان مردم و کسبه بازار شد با توسل پلیس به اسپری اشک آور پایان یافت. به گزارش فیدوس، حوالی ساعت هشت و سی دقیقه چهارشنبه شب، درگیری دو مرد در خیابان امام (بازار ته لنجی آبادان) باعث شد که گروهی به هواخواهی از طرفین یا برای میانجیگری وارد منازعه دسته جمعی شوند. برخی شاهدان حادثه می گویند جرقه درگیری با متلک پرانی یک از طرفین دعوا به همسر فرد دیگر آغاز شد. درگیری به سرعت گسترش پیدا کرد و چندین مرد خشمگین در مقابل چشم مردم به ضرب و شتم یکدیگر پرداختند. گقته می شود که دعوا به درون یکی از مغازه های خیابان کشیده شد و یکی از مردان که برای میانجیگری وارد منازعه شد به ضرب چاقو زخمی شد.

درگیری چنان شدید بود که ورود پلیس به صحنه هم باعث نشد که تا طرفین درگیر دست از ضرب و شتم هم بردارند. سرانجام پلیس با توسل به اسپری اشک آور منازعه را پایان داد اما ظاهرا افراد اصلی شرکت کننده در درگیری گریخته بودند. فرد مصدوم نیز به بیمارستان منتقل شد.

در حالیکه پلیس پیگیر این ماجراست؛ عدم استقرار پلیس در بازارهای اصلی شهر که گاه و بیگاه شاهد درگیری های دسته جمعی و مزاحمت برای مردم است سوال برانگیز شده است. برخی مردم معتقدند حضور پلیس در بازارها ضمن پیشگیری از وقوع جرایم، مانع از شدت یابی درگیری ها و بروز تلفات به دلیل طولانی شدن زمان رسیدن پلیس به صحنه، می شود. این موضوع به خصوص برای بازار ته لنجی ضروری است چرا که این بازار به مرکز خرید و گشت و گذار مردم آبادان و خرمشهر تبدیل شده و آخر هفته ها نیز شاهد حضور مسافران از دیگر شهرهای استان است.

انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عبدالشهیدجلوه
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
0
0
متاسفانه این بار اول نیست اینگونه حوادث در خیابانهای اصلی و شلوغ شهر اتفاق می افتد . همه روزه شاهد دعوا و درگیری و مزاحمت و ......هستیم . بطوری که تقریبا این دست در گیری ها برای همه ی ما عادی شده است .و این یعنی ناامنی.
شهروند
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
0
0
دیشب که درگیری پیش اومد من اونجا بودم.وقتی درگیری شد عده زیادی از مردم توی خیابون بودن پلیس بعد از نیم ساعت در محل حاضر شد و از اسپری اشک آور استفاده کرد و باعث شد چشمان همه کسانی که اونجا بودن دچار سوزش شدید بشه و به سرفه بیفتن.با اینکه چندین متر از محل وقوع حادثه دور بودم ولی از گاز ناشی از اسپری اشک آور در امان نماندم.من و بسیاری از همشهریانم به دلیل آلودگی هوا دچار بیماری های تنفسی و آسم شده ایم ،اسپری اشک آور هم مزید بر علت شد.سخنی با فرماندهی انتظامی آبادان دارم.چرا نیروهای پلیس در مواقع درگیری دیر در محل حاضر می شوند و حتی در بسیاری از موارد سعی می کنند زیاد خود را درگیر نکنند؟ شب گذشته با وجود اینکه پلیس در محل حاضر بود آن افراد دوباره با یکدیگر درگیر شدند! و در نهایت پلیس به روشی که برای مقابله با شورشهای خیابانی از آن استفاده می کنند متوسل شد، یعنی استفاده از اسپری اشک آور! چرا باید امنیت سیاسی 100 و امنیت اجتماعی 0 باشد؟!
ناشناس
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
0
0
سلام بارها و بارها گفته شد که نیروی انتظامی کوتاهی میکنه و به وظایف خود به طور صحیح عمل نمیکنه اما نه کوش بینا و نه چشم شنوا وجود نداره من هفته گذشته از تهران می آمدم یکی از هم سفرهای من ساکن خرم آباد بود حرفی زد که باعث نگرانی من شد او گفت که یکی از بستگانم در آبادان مامور پلیس هست وقتی میاد خرم آباد در مورد جرم و جنایت در آبادان خیلی تعریف میکنه من هم در پاسخ گفتم که متاسفانه کوتاهی امثال فاممیل شماست که جرم و جنایت را بالا میبره و اگر نیروی انتظامی به وظایفش بخوبی عمل کند امکان نداره که این جرایم رخ بدهد باعث تاسفه که نیروی انتظامی اینقدر کوتاهی میکنه
بنده خدا
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
0
0
بنظر می رسدانتظار از پلیس انتظامی در دو موضوع 1- پیشگیری ازجرم و 2 - واکنش و برخورد بهنگام وقوع خلاصه می شود . درموضوع پیشگیری ،اقدامات ابتدایی از وظایف مردم بعنوان شرط لازم و و عملکرد پلیس بعنوان شرط کافی شمرده می شوند. از طرفی نیزمصادیق پیشگیری با عنایت به شرایط جوامع تعریف می شوند .بطور مثال درجامعه ما از باب پیشگیری کسی انتظار ندارد که درب منزل خودرا باز بگذارد و انتظار عدم وقوع جرم هم متصور باشد . در موضوعات دیگر از جمله موضوعات امنیت اخلاقی وجلوگیری از وقوع جرم ازنیزاینچنین است . آیا افراد اعم از آقایان و خانمها همانند اینکه در موقع خروج خانه درب منزل را قفل می زنند در زمان حضوردر کوچه وخیابان بطوریکه در معرض وقوع جرم اخلاقی نباشند عمل می کنند ؟ به شهادت آنچه همه عزیزان در بازدید از خیابانهای امیری و ته لنجی به آن اذعان دارند آیابعضی خانمهای گرامی چه در معیت همسر و چه تنها، زمینه های پیشگیری وقوع جرم اخلاقی در خصوص خودشان را بررسی و کنترل می کنند ؟ آیا میزان حضور بیکارانه آقایان در بازه سنی زیر 25 سال با آن پوشش های نامتعارف نشانه وقوع بالقوه نا امنی اخلاقی نیست ؟ مستقل از تمهیدات نیروی انتظامی، شایسته است در قالب شرط لازم پیشگیری از وقوع جرم، مردم و بویژه بانوان گرامی ما با توجه به شرایط حاضر جامعه رفتار پیشگیرانه برقراری امنیت را از خود شروع نمایند . لذا چنانچه قائل باشیم که امر پیشگیری را بطور کامل به پلیس واگذارکنیم پس بطور بدیهی برای امرپیشگیری بایستی پذیرای عملکردارشادی و ممانعت حضوربعضی از آقایان و خانمهاازسوی پلیس ،(با تأکید بر شرایط فعلی اجتماعی وگونه های تربیتی مختلف) بمثابه عوامل بالقوه وقوع جرم اخلاقی شویم .
سروش
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
0
0
متاسفانه گوش شنوا و همتی برای حل کردن این معضلات وجود ندارد....پلیس تو آبادان خیلی منفعل عمل میکنه.وقتی در خیابان اصلی و مرکزی شهر حضور پلیس نیم ساعت طول بکشه و تازه به سختی بتونه اوضاع رو کنترل کنه واقعا جای تاسف داره
سعید
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
0
0
آقا پلیس كجا بود ماشین من رو ساعت 9:30 شب روبروی خیابان گمرك آقایون دزد محترم تو كمتر از نیم ساعت خالی كردن اونم تو اوج شلوغی از ماشین فقط لاستیك و فرمون و صندلی هاش مونده بود منم اومدم دیدم اینطوری زنگ زدم 110 نیومد رفتم دو تا پلیس پیدا كردم میگه به ما ربطی نداره خدا وكیلی این چه امنیتیه كه ما داریم آقایون فرماندهی انتظامی كه فقط اسم دارین به داد مردم برسید از دزدی و نبودن امنیت دیگه نمیدونیم چیكار كنیم.من بدبخت تازه عروسی كردم دوبار جلوی من و همسرم رو گرفتن كه این خانم نسبتش با شما چیه آخه یكی نیست بگه به توچه برو به فكر امنیت مردم باش نه دنبال نسبت مردم
آبادانی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
0
0
در ریشه یابی چنین وقایعی، اغلب یک نکته ی مهم مغفول می ماند. "شهرسازی" تمرکز زدایی از مراکز خرید و گردشی در شهری مثل آبادان که بیشتر گردشگر تجاری دارد و مردم عادی هم برای تفریح و گذران اوقات فراغت جایی بهتر از حواشی مراکز خرید پیدا نمی کنند، احتمال چنین برخوردهایی قوت پیدا می کند. چنانچه بشود در آبادان تمرکز زدایی را بخصوص در معنای "امیری زدایی"اش بگونه ای طراحی نمود که بار جمعیتی از خیابان امیری و ته لنجی در سایر نقاط شهر تقسیم شود، نه تنها برای آسایش خودمان خوب است(راه بندان های ترافیکی کمتر-برخوردهای ناسالم اجتماعی کمتر) در ایامی مثل نوروز و اواخر سال که شهر مسافرپذیر می شود نیز، با مشکلات کمتر و قابل کنترل تری مواجه خواهیم بود.
حیدر
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
0
0
باسلام متاسفانه مامور هم مامورهای قدیم که یکنفر در یک خیابان میامد همه خلفکارها خبر میدادند مامور ولی الان متاسفانه [....]این برمیگردد به بیش از حد غیر بومی شدن مامورهای ما که دلشان برای این شهر نمیسوزد اگر 4 تا مامور مثل مامورهای ضد اغتشاش یگان ویزه تهران اینجا بود هیچ کس جرات نداشت به کسی حتی نگاه بکند ....
اميد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
0
0
امنيت به زير صفر رسيده.... لطفا از زورگيريهايي كه روزانه تو شهر رخ ميده هم گزارش تهيه كنيد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END