آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۱۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
استاندار خوزستان تاکید کرد:
استاندار خوزستان در جلسه بررسی مشکلات کوی مهدیس اهواز، به آخرین بازدید از این منطقه اشاره کرد و گفت: در آبان ماه سال جاری برای سومین بار از منطقه کوی مهدیس اهواز بازدید بعمل آورده وپس از آن با دستگاه های اجرایی مربوطه و شهردار اهواز جلسه ای در راستای رفع موانع موجود برگزار شد.


به گزارش فیدوس: استاندار خوزستان  در جلسه بررسی مشکلات کوی مهدیس اهواز، به آخرین بازدید از این منطقه اشاره کرد و گفت: در آبان ماه سال جاری برای سومین بار از منطقه کوی مهدیس اهواز بازدید بعمل آورده وپس از آن با دستگاه های اجرایی مربوطه و شهردار اهواز جلسه ای در راستای رفع موانع موجود برگزار شد.


وی افزود: کلیه دستگاه های اجرایی پای کار آمدند و به منظور اقدامات بین بخشی  تقسیم کار در میان کلیه دستگاه های مربوطه نیز انجام شد.


شریعتی با بیان اینکه در چند سال اخیر آنگونه که باید اقدامات بین بخشی مناسب در جهت رفع مشکلات این منطقه مطابق با خواسته های بحق مردم دیده نشد ، خاطر نشان کرد: کلیه ساکنان منطقه کوی مهدیس اهواز بر اساس مجوز و اخذ پروانه منازلشان را ساخته اند وانتظار داشتند در قبال هزینه های صرف شده، زیر ساخت های لازم از سوی دستگاه های اجرایی برایشان فراهم شود.


شریعتی، در ادامه تصریح کرد: متاسفانه انجام اقدامات لازم مطابق با پرداختی های مردم در قبال اخذ مجوز ساخت مسکن انجام نگرفت و مردم پیش از این نسبت به محل سکونت خود رضایت کامل نداشتند. چرا که کلیه خدمات شهری در بخش های آب و فاضلاب، گاز و آب شرب برای یک کلانشهر لازم است.


مقام عالی استان در این جلسه از ارائه گزارشات دستگاه های مربوطه نسبت به پیشرفت منطقه کوی مهدیس اهواز  ابراز رضایت و خشنودی کرد و اظهار داشت: با گذشت بیش از یکماه از آخرین بازدیده انجام شده، شاهد اقدامات موثری هستیم و کلیه دستگاه ها ی مربوطه از جمله، شرکت گاز، برق، آبفا اهواز، برنامه و بودجه، نوسازی مدارس، آموزش و پرورش و شرکت نفت به تعهداتشان عمل کرده اند.


وی همچنین ، افزود: خوشبختانه یک کار جهادی و بین بخشی برای اصلاح و بهبود وضعیت منطقه کوی مهدیس اهواز صورت گرفته  و تا کنون از پیشرفت کار رضایت دارم.


استاندار خوزستان بر انجام خدمات دستگاه های اجرایی تا پایان موعد طبق برنامه ریزی انجام شده در منطقه کوی مهدیس  تاکید کرد و گفت: می بایست کلیه خدمات به نحو احسن تا پایان کار انجام بگیرد، و ساکنان این منطقه مطابق با خدماتی که بهشان ارائه می شود بتوانند در یک شرایط مطلوب به زندگیشان ادامه دهند.شریعتی، با اعلام اینکه بر اساس بررسی ها انجام شده بالغ بر هفده منطقه دیگر نیاز به توسعه ی شهری دارند، اذعان داشت: انجام اقدامات لحاظ شده برای پیشرفت منطقه کوی مهدیس مانند یک پایلوت است و اگر به طور دقیق انجام شود، قطعا با توجه به بررسی های انجام شده این اقدام الگویی برای دیگر مناطق نیازمند در شهر اهواز خواهد بود.


نماینده عالی دولت در استان، تاکید کرد: انجام کارهای عمرانی در جهت توسعه کلانشهر اهواز از اقدامات مهم و اساسی در این کلانشهر است. باید سرانجام پروژه های عمرانی به گونه ای باشد تا عدالت در کلیه مناطق شهر اهواز برقرار شود، و اهواز چهره ی شهر توسعه یافته بر اساس ظرفیت های موجود را به خود بگیرد.
منبع: آراس
Histats.com START (standard) Histats.com END