آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۱۶۱۱
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
مجلسی‌ها در جلسه‌ای دیگر با رئیس‌کل بانک مرکزی، مشکلات سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری و راه‌حل‌های آن را به‌صورت غیر‌علنی بررسی کردند؛ جلسه‌ای که ولی‌الله سیف رئیس‌کل بانک مرکزی در آن، از در دستور کار قرار گرفتن پرداخت سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از بدهی موسسه کاسپین به سپرده‌گذاران این موسسه که تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان طلب داشتند خبر داد.
به گزارش فیدوس: مجلسی‌ها در جلسه‌ای دیگر با رئیس‌کل بانک مرکزی، مشکلات سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری و راه‌حل‌های آن را به‌صورت غیر‌علنی بررسی کردند؛ جلسه‌ای که ولی‌الله سیف رئیس‌کل بانک مرکزی در آن، از در دستور کار قرار گرفتن پرداخت سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از بدهی موسسه کاسپین به سپرده‌گذاران این موسسه که تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان طلب داشتند خبر داد.

این یعنی طلب ۹۸ درصد از مجموعه سپرده‌گذاران پرداخت شده است؛ موضوعی که بهروز نعمتی سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس ضمن اعلام آن به خبرنگاران تاکید کرد که سپرده دو درصد باقی مانده نیز که بالای ۲۰۰ میلیون تومان است، قرار است پرداخت شود.

سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس همچنین با اشاره به آنچه سیف در این جلسه غیرعلنی مطرح کرد، خبر داد که بخشی از پول برخی سپرده‌گذاران بیش از ۲۰۰ میلیون تومان نیز در حال پرداخت است.

بر این اساس و به استناد آنچه سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس گفته، اکنون با تعیین تکلیف وضعیت سپرده‌گذارانی که طلب کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان داشتند، سه هزار و ۶۰۰میلیارد تومان از مجموع کل تعهدات ۸۰۰۰ میلیارد تومانی پرداخت شده است. حال سوال اینجاست که بانک مرکزی از کدام راه بدهی موسسات اعتباری را به سپرده‌گذاران پرداخت می‌کند؟

محمدعلی پورمختار، عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در این باره به جام‌جم آنلاین پاسخ داد که شناسایی و فروش اموال بانک‌های بدهکار یکی از اقداماتی است که بانک مرکزی برای پرداخت بدهی موسسات اعتباری، در دستور کار خود قرار داده است. او البته تاکید کرد که این امر زمان‌بر بوده و مشمول فرآیند قضایی می‌شود.

طرح مشکلات در جلسه سران قوا
به هر روی، جلسه غیرعلنی روز یکشنبه مجلسی‌ها، ساعاتی پس از آن برگزار شد که حسن روحانی رئیس‌جمهوری، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه‌قضائیه در جلسه سران قوا، درباره موضوع موسسات اعتباری گفت‌وگو کردند؛ گفت‌وگوهایی که به باور حسن روحانی توانست هماهنگی سه قوه را برای رفع مشکل سپرده‌گذاران برخی موسسات اعتباری به‌وجود آورد. براساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، روحانی در این نشست ابراز امیدواری کرد که در سایه هماهنگی شکل گرفته میان سه قوه درباره موضوع سپرده‌گذاران موسسات مالی، برخی از موسسات دیگری که سپرده‌گذاران آنها نیز دچار مشکل هستند بتوانند پولشان را دریافت کنند. به باور رئیس‌جمهوری اگر این هماهنگی‌ها انجام نمی‌گرفت، طبق روال عادی اجرای آنها خیلی طولانی‌تر می‌شد.

آغاز پرداخت بدهی سایر موسسات
البته موضوع پرداخت طلب سایر سپرده‌گذاران موضوعی است که در جلسه غیرعلنی مجلسی‌ها با رئیس‌کل بانک مرکزی نیز مطرح شد؛ بهروز نعمتی سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس با اعلام اینکه در جلسه یاد شده بنا شد، سپرده افراد در سایر موسسات مالی تا 100 میلیون تومان پرداخت شود و این کار در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفته است، گفت: مجموعه این پرداخت‌ها 95 درصد کل سپرده‌ها خواهد بود و در این راستا امیدواریم درصد باقی مانده با تدبیر سران سه قوه و قوه‌قضائیه انجام شود.

جلسات جدید برای حل مشکل
نعمتی همچنین از تصمیم دیگری نیز خبر داد؛ او گفت که در جلسه غیرعلنی مجلس تصمیم بر آن شد که جلساتی میان معاونان سه قوه (اسحاق جهانگیری، مسعود پزشکیان و غلامحسین محسنی اژه‌ای) با ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی برگزار شود.

تجمع سپرده‌گذاران کاسپین مقابل مجلس
البته روز یکشنبه و همزمان با برگزاری جلسه غیرعلنی مجلسی‌ها با رئیس‌کل بانک مرکزی درباره حل مشکل سپرده‌گذاران موسسات مالی، جمعی از سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری کاسپین مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و خواستار تعیین تکلیف وضعیت سپرده‌های خود شدند. این نخستین بار نیست که سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری تجمع اعتراضی خود را در مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار کرده‌اند؛ آنها پیش از این هم بارها با تجمع مقابل مجلس خواستار توجه به وضعیت سپرده‌های خود از سوی نمایندگان شده بودند.
منبع: دنیای اقتصاد
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
0
0
آقا شما را به هر چه وهر که میپرستید اینقدر با اعصاب نداشته مردم بازی نکنید زودتر تکلیف سپرده گذاران ثامن الئیمه را مشخص کنید کافر که گیر نیاورده اید که بخواهید داخل پرس قرارش دهید تا مسلمان شود اکثر کسانی که داخل این موسسه سپرده گذاری کردند به خاطر اسم مقدسش ووابستگی به جایی که حتی یک درصد هم فکر کلاه برداری نمیکردند.نزدیک 6ماهه که نه زندگی داریم ونه اعصاب آقایان هم که انگاری ما متجاوزان صهیون هستیم که میبایست متوسل به ارباب ویا کدخدا بشویم تاکنون ودر هیچ حکومتی چنین مال مردم خوری در هیچ جایی از دنیا دیده نشده ایشالله بمیری بااین اعتدالت که بوی تعفنش همه جاراگرفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
0
0
تسلیت، حقیرترین واژه ای است برای بیان داغی که بر دل نشسته از فاجعه ای که هموطنان شریف کشور را دچار کرده است
همه خانه ها با سیل، زلزله و طوفان ویران نمی شوند! خانه هایی هستند که با مسدود شدن و تصرف حسابهای سپرده گذاران به یکباره غارت و کل زندگی انسانها خراب می شود و کانون گرم خانواده ها منجر به فروپاشی می شود.
ای کاش برای خراب شدن چنین خانه هایی هم مسئولان کشور پیام تسلیت و همدردی به مالباختگانی که دو سال است از زندگی ساقط شدند، می دادند!
خصوصیت زمین لرزه آنست که حداقل یه لرزه کوچک را مسئولان ناخودآگاه احساس می کنند. ولی مسدود شدن دوسال حساب سپرده گذارانی را که تمام سرمایه، دارایی و کل زندگیشان را برای گرفتن چندر غاز سود جهت حیات و بقاء در ام القرای جهان اسلام به موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج یا تعاونی های دیگر سپردند هیچ احساس نمی کنند!
کدام مسئول کشور می تواند ذره ای تصور کند که شمار زیادی از سپرده گذاران در شرایط رکود شدید اقتصادی و بیکاری و احتیاج به پول، با فروش مأمن و خانه و یا کل زندگیشان تمام دارایی شان را جهت یک درآمد بخور و نمیر در موسسات مالی و اعتباری گذاشتند تا جلوی زن و بچه هایشان شرمنده نباشند!؟
ای کاش مسئولانی هم پیدا می شدند تا حداقل با سپرده گذاران مالباخته ای که دو سال است تمام دارایی شان را از دست دادند و هزاران پس لرزه را تاکنون تحمل کرده اند ابراز همدردی می کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
0
0
حکایت موسسات مالی ومردم ودولت:این است که سرپرست خانواده به جهت رفاه وآسایش اعضای خانواده لوازم وامکاناتی را تهیه میکند واعضاء خانواده هم درخورنیازخود از آن امکاناتی که توسط بزرگ خانواده تهیه شده وباتوجه به ایمانی که به بزرگ خانواده دارند ازآن امکانات استفاده میکنند حال چنانچه درحین استفاده مشکلی برای اعضاءخانواده بوجود بیاید شرعآ وقانونن رفع مشکل وظیفه بزرگ خانواده میباشد نه اینکه بیاید وحاشیه سازی وفرافکنی کند که فلانی چرا شمارفتی ومثلآ فلان غذا را تناول کردی که این مشکل برایت پیش بیاید مادر حکومت اسلامی به حاکمان خود ایمان داریم و هرچیزی که درجامعه موجود میباشد را با اطمینان استفاده میکنیم واگر غیر ازاین باشد حاکمان ما در جایگاه غصبی نشسته اند وبه مردم بگویند که ما فقط رای شما را میخواهیم به مشکلات شما کاری نداریم هریک خود برای رفع مشکلاتتان عمل کنید آنوقت به این جامعه چه باید گفت؟؟؟؟؟؟؟
Histats.com START (standard) Histats.com END