آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۱۵۴۲
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
شهردار جدید آبادان:
شهردار جدید آبادان گفت: قسمتهای مختلف شهر به طور مستقیم و غیر مستقیم متاثر می شوند. جشنواره خرید اروند تاثیر مستقیم روی در آمد اصناف دارد و از آنجا که 30 در صد مردم آبادان در حوزه اصناف فعالیت می کنند، با افزایش در آمد اصناف در آبادان رشد اقتصادی شهر و معیشت مردم بهبود می یابد.
سعاد سودانی زاده/

به گزارش فیدوس: شهردار جدید آبادان که منتخب شورای شهر با حداکثر ارای شورای اسلامی شهر آبادان است که با رویکرد جدید مدیریت فنی و بومی به تصدی گری در سمت شهردار آبادان  نقش خود را ایفا می کند.همکاری و همیاری شهرداری آبادان در برگزاری جشنواره های مردمی از اهمیت خاصی برخوردار است. یکی از دیدگاههای اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار بومی ، شناخت دغدغه های مردم شهر و آشنایی با زیرساخت های بومی این منطقه است .برای اطلاع بیشتر از دیدگاه شهردار جدید آبادان، در خصوص برگزاری جشنواره خرید طلایی اروند، ستاد خبری جشنواره  با مهندس حسین حمید پور گفت و گویی کوتاه در این مورد داشته است که به شرح زیر می باشد.

جشنواره خرید اروند  چه تاثیری در اقتصاد و نشاط اجتماعی شهر دارد؟
 قسمتهای مختلف شهر  به طور مستقیم و غیر مستقیم متاثر می شوند. جشنواره خرید اروند تاثیر مستقیم روی در آمد اصناف دارد و از آنجا که 30 در صد مردم آبادان در حوزه اصناف فعالیت می کنند، با افزایش در آمد اصناف در آبادان رشد اقتصادی شهر و معیشت مردم بهبود می یابد. درآمد زایی ایجاد شده و برنامه های جانبی که در کنار برنامه های فرهنگی و هنری جشنواره خرید اروند برگزار می شود. سبب افزایش نشاط اجتماعی در شهر می شود.

آبادان گنجایش پذیرش توریسم و  مخاطبان جشنواره خرید طلایی اروند را از اقصی نقاط استان و کشور دارد؟
البته رونق صنعت توریسم می تواند اقتصاد یک منطقه را متحول کند ولی برای جذب توریسم علاوه بر برگزاری جشنواره های بزرگ،  فراهم ساختن زیرساخت های جذب توریسم نیز لازم است. باید شهر برای پذیرای توریسم از اقصی نقاط کشور خودمان ودیگر کشور های همسایه  مناسب سازی باشد.
البته این جشنواره مقدمه جشنواره  عیدانه خرید است که اتفاق اصلی در جشنواره عیدانه خواهد افتاد.

شهرداری آبادان با رویکرد جدید مدیریت شهری ، چه نقشی در این جشنواره  می تواند داشته باشد؟
همکاری های لازمی که شهرداری توانایی انجام دادن آن را دارد پذیرفته است و در بخش خدمات شهری مکان هایی که جشنواره برگزار می شود نظافت شده  و کار های خدماتی آن انجام می شود.در مدت برگزاری جشنواره نقش خدمات شهری غیر قابل انکار است و برنامه پاک سازی مسیر های اصلی به مدت 50 روز با همکاری حداکثر نیروهای خدماتی انجام می شود.این جشنواره، مشارکتی و با همکاری ارگان های مختلف انجام می شود و تقریبا همه شهر را درگیر می کند. هر یک از ارگان ها بخشی از فعالیت های این جشنواره را به عهده گرفته است و امید واریم با همکاری های همه ارگان ها جشنواره بسیار خوبی برگزار خواهد شد و این کارناوال شادی که به مدت 16 روز در آبادان و خرمشهر برگزار می گردد می تواند شور و نشاط خاصی به در شهر ایجاد نماید.

Histats.com START (standard) Histats.com END