آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۱۴۴۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
نگاهی به یک اتفاق عجیب، باورنکردنی و غیر قابل تصور در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و منطقه آزاد اروند
چرا دبیر شورایعالی مناطق آزاد که دارای حسن شهرت و اعتبار است اجازه می دهد برخی با مناسبات پشت پرده از این حسن اعتبار سواستفاده کرده و تلاش کنند در اقدامی غیر قانونی بار دیگر پای این فرد بدهکار به منطقه باز شود.

 

به گزارش خبرنگار فیدوس طبق شنیده بناست با هماهنگی دو تن از نمایندگان استان خوزستان مسئولان بخش حقوقی و سرمایه گذاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد با حضور در منطقه ازاد اروند به دنبال راهکاری برای بازگرداندن پیمانکار سابق کنزالمال تشکیل جلسه بدهند.

اتفاقی باور نکردنی که این سوال را ایجاد می‌کند آیا مرتضی بانک دبیر شورایعالی مناطق آزاد از پیشینه این اطلاع دارد و بر چه مبنایی اجازه می‌دهد فردی که با جای گذاشتن بدهی نزدیک به سی میلیارد تومانی به سازمان منطقه آزاد اروند و بدهی‌های میلیاردی به کسبه و در حالی که پرونده حقوقی آن در دادگستری خرمشهر به مرحله صدور حکم رسیده در اقدامی کاملا غیر قانونی فرصت حضور مجدد در این بازار را پیدا کند.

 
چرا دبیر شورایعالی مناطق آزاد که دارای حسن شهرت و اعتبار است اجازه می دهد برخی با مناسبات پشت پرده از این حسن اعتبار سواستفاده کنند؟
 
 
 
 
 
 
 

1. آیا دبیر شورایعالی مناطق آزاد از روند خلع ید شدن این فرد از مدیریت بازار خبر دارد؟

کسانی که یکسال گذشته پیگیر اخبار کنزالمال بودند به خوبی می‌دانند پس از پایان قرارداد این فرد با سازمان منطقه ازاد اروند و مشخص شدن بدهی سی میلیاردی به سازمان و پس از آنکه مدیریت ناصحیح این فرد که همراه با دریافت های غیر قانونی از کسبه بود جو ملتهبی در بازار کنزالمال ایجاد شد که ده ها نامه ی اعتراضی از سوی کسبه به مدیران سازمان، دبیرخانه و مدیران و مسئولان دولتی نوشته شد تا سرانجام ا ورود بازرسی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و محرز شدن بدهی و تخلفات این فرد به دستور دبیر وقت شورایعالی مناطق آزاد این فرد از مدیریت بازار خلع ید شد. عجیب اینکه چس از این خلع ید هنوز پرونده بدهی میلیاردی این فرد به سازمان در دادگستری خرمشهر باز و به مرحله صدور حکم رسیده است.

حال چرا دبیر شورایعالی مناطق آزاد که دارای حسن شهرت و اعتبار است اجازه می دهد برخی با مناسبات پشت پرده از این حسن اعتبار سواستفاده کرده و تلاش کنند در اقدامی غیر قانونی بار دیگر پای این فرد بدهکار به منطقه باز شود.

2. دبیر شورایعالی مناطق آزاد به مناسبات و توافقات مشکوک پشت پرده ورود کند

با توجه به شناختی که مردم منطه از حسن شهرت مرتضی بانک دارند توقع هست جناب بانک شخصا با ورود به این پرونده از زیر و بم توافقات مشکوک پشت پرده آگاه شده و به طور روشن به مردم منطقه اعلام نمایند چه کسانی با چه منافعی حاضر شدند از بازگشت این فرد بدهکار که پس از گذشت ماه ها هنوز حاضر به پرداخت بدهی خود به بیت المال و کسبه بازار نیست حمایت کنند.

برای مردم و به ویژه کسبه این سوال جدی ست که چطور می شود فردی با وجود بدهی میلیاردی باز هم امکان حضور در بازار را داشته باشد؟ آیا این شرایط برای همه قابل انجام است و یا در پشت پرده منافع برخی افراد چنان به خطر افتاده که حاضرند ریسک انجام چنین تخلف باور نکردنی را به جان بخرند؟

 
 
اگر جناب بانک پیگیر وضعیت حقوقی پرونده این فرد در دادگستری خرمشهر شود به خوبی در جریان زیان غیر قابل جبرانی که این فرد به بیت المال و بازار منطقه است خواهد شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3. چه کسانی مرتضی بانک را قربانی منافع کثیف خود می کنند؟

دبیر شورایعالی مناطق آزاد باید از دبیر پیشین جناب مهندس ترکان و مدیران سازمان منطقه آزاد اروند و بازرسی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد در خصوص عملکرد و خسارات به جای مانده این فرد تحقیق کرده و اجازه ندهد در بدنه دبیرخانه شوراعالی مناطق آزاد افرادی حسن شهرت ایشان را قربانی منافع به خطر افتاده خود کنند.

پیشینه و شهرت این فرد در منطقه چنان اظهر من الشمس است که پرس و جویی ساده می تواند تمامی ماوقع را در اختیار دبیر شورایعالی مناطق آزاد بگذارد.

همچنین اگر جناب بانک پیگیر وضعیت حقوقی پرونده این فرد در دادگستری خرمشهر شود به خوبی در جریان زیان غیر قابل جبرانی که این فرد به بیت المال و بازار منطقه است خواهد شد.

چرا باید حقوق حقه مردم قربانی لابی های کثیف سیاسی برخی افراد در منطقه شود.

آیا این افراد پاسخگوی طلب به حق کسبه و حقوق میلیاردی از دست رفته بیت المال هستند که حال بار دیگر در تلاشند تا فردی که دارای پیشینه قضایی ست و به واسطه اتمام زمان قرارداد و خلع ید شدن هیچ ارتباط حقوقی با سازمان ندارد را بار دیگر به بازار کنزالمال برگردانند؟

این خواسته به حق مردم آبادان و خرمشهر از دبیر شورایعالی مناطق آزاد است که جلوی تخلفی غیر قابل انکار توسط برخی از ارکان دبیرخانه را بگیرد.

چرا که سابقه نشان داده این افراد نه تنها ارزشی برای حقوق مردم قائل نیستند بلکه برای حفظ منافع خود ابایی از هزینه کردن حسن شهرت معاون رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد نیز ندارند.

4. از شرکای اولیه این فرد تحقیق کنید

دبیر شوراعالی مناطق آزاد بد نیست از شرکای اولیه این فرد در شرکت گلایل کار اروند آقایان مرفاوی و شهرام دریس که طرف های اصلی قرارداد با سازمان بودند سوال کند تا مشخص شود این فرد حتی سرمایه ای از خود به این بازار نیاورده و تنها با بهره گرفتن از پول کسبه که بر خلاف مفاد قرارداد به نام پول پیش از آنها گرفته بازار را راه اندازی کرده است. مبالغی که امروز بدل به بدهی میلیاردی این فرد به کسبه شده که حاضر به تسویه آن نیست.

چگونه می شود برخی ارکان حقوقی و سرمایه گذاری دبیرخانه با همکاری چهره های سیاسی بخواهند این فرد را به بازار کنزالمال برگرداندند در حالیکه این فرد بنا به مستندات هنوز بدهی نزدیک به سی میلیاردی خود به سازمان را پرداخت نکرده است؟

آیا بناست به قیمت حفظ منافع شخصی حقوق مردم به راحتی پایمال شود؟

 چرا برخی چهره های سیاسی به خود اجازه می‌دهند به پشتوانه جایگاه حقوقی خود در نظام دست به اقدامات غیر قانونی اینچنینی زده تا مردم را نسبت به شعارهای مبارزه با فساد ناامید کنند؟
 
 
 
چرا برخی چهره های سیاسی به خود اجازه می‌دهند به پشتوانه جایگاه حقوقی خود در نظام دست به اقدامات غیر قانونی اینچنینی زده تا مردم را نسبت به شعارهای مبارزه با فساد ناامید کنند؟
 
 
 
 
 
 
 

5. برای منافع خود از آبروی نظام هزینه نکنید

مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری بارها و بارها بر ضرورت مبارزه با فساد مالی صحبت کردند. چرا برخی چهره های سیاسی به خود اجازه می‌دهند به پشتوانه جایگاه حقوقی خود در نظام دست به اقدامات غیر قانونی اینچنینی زده تا مردم را نسبت به شعارهای مبارزه با فساد ناامید کنند؟

این افراد چگونه به خود اجازه می دهند برای کسب منافع شخصی از آبروی نظام هزینه کنند؟

6. مراجعه اطلاعاتی و قضایی ورود پیدا کننذ

خواسته مردم آبادان و خرمشهر که در این سالها همواره با وجود مشقت و سختی پای آرمان های این کشور ایستاده اند این است مراجع اطلاعاتی و قضایی با ورود به این پرونده یکبار برای همیشه مردم را در اختیار جزییات آن بگذارند تا مشخص شود چگونه می شود فردی که پرونده بدهی اش به بیت المال در دادگشتری خرمشهر به مرحله صدور حکم رسیده بار دیگر فرصت حضور و بهره برداری اقتصادی از بیت المال را پیدا می کند.

آنچه در حال رخ دادن در منطقه آزاد اروند است تنها یک موضوع محلی نیست و آزمونی بزرگ برای دولت و قوه قضائیه است تا مردم بدانند نظام در قبال شعار مبارزه با فساد اقتصادی تا چه اندازه جدی ست؟

ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر روحانی بارها بر شفافیت تاکید داشته اند و حالا وظیفه معاونت محترم ایشان و دبیر شورایعالی مناطق آزاد است که با ورود مستقیم به این پرونده مردم را در جریان مناسبات پشت پرده ای که هم پیش از این و هم امروز منجر به تضییع حقوق ملت شده است قرار دهد تا دیگر فردی به پشتوانه نفوذ سیاسی به خود اجازه ندهد حقوق مردم را بازیچه منافع شخصی و نامعلوم خود قرار دهد.

پایگاه خبری فیدوس همانند همیشه به مردم شریف ابادان و خرمشهر قول می‌دهد تا انتهای پیگیر این تخلف آشکار و باور نکردنی باشد.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
احمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۵
0
0
خدا لعنت کنه هر کسی که با لابی گری حق کسبه را میخورند
آه همه ما کسبه به جون خانوادتون انشاالله
Histats.com START (standard) Histats.com END