آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۱۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند ، عنوان کرد؛
اسمعیل زمانی امروز دوشنبه با اشاره به ساحل سازی اروند صغیر ، اظهار کرد :عملیات تثبیت بدنه ساحل و فضاسازی شهری از حدفاصل پل امام حسین (ع) تا دهانه غربی رودخانه اروند صغیر احداث می شود.
به گزارش فیدوس: مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند ، گفت : پروژه لند اسکیپ و ساماندهی حاشیه شمالی اروند صغیر حدفاصل دو پل امام حسین (ع) و امام رضا (ع) انجام خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند ، اسمعیل زمانی امروز دوشنبه با اشاره به ساحل سازی اروند صغیر ، اظهار کرد :عملیات تثبیت بدنه ساحل و فضاسازی شهری از حدفاصل پل امام حسین (ع) تا دهانه غربی رودخانه اروند صغیر احداث می شود.
وی افزود : این پروژه با رویکرد حفظ محیط طبیعی ، بکر و سازگار با اقلیم منطقه طراحی شده است که دارای مسیر ویژه دوچرخه سواری ، باغ گیاه شناسی ، باغ مشاهیر بومی مینوشهر ، اسکله قایق سواری ، نشیمن های شهری ، بازارچه صنایع دستی ، فضاهای پذیرایی و دیگر فضاها و امکانات مورد نیاز برای جذب و حضور شهروندان مینوشهر و همچنین گردشگران و توریست ها می باشد.
وی ادامه داد : طراحی این پروژه براین اساس شکل گرفته تا ضمن در نظر گرفتن امنیت استفاده کنندگان و طراحی لبه رودخانه با تکنیک و متدهای روز دنیا انجام شده تا امکان استفاده و ارتباط فیزیکی با آب برقرار شود.
زمانی با اشاره به سیاست گذاری های سازمان منطقه آزاد اروند در این پروژه گفت : براین اساس در طراحی این پروژه حداکثر استفاده از پتانسیل های بالقوه منطقه همچون استفاده از گیاهان و درختان بومی ، باززنده سازی صنایع دستی منطقه ، حفظ و احیا ارزش های فرهنگی و توسعه اقتصادی بومی مد نظر قرار گرفته شده است.
وی افزود : این پروژه با اعتباری بالغ بر 335 میلیارد رالن انجام خواهد شد و پیش بینی می شود این طرح در مدت زمان 18 ماهه به اتمام برسد.
وی ادامه داد : شرکت سابیرایران بعنوان پیمانکار این پروژه می باشد و نظارت این طرح بر عهده شرکت مهندسین مشاور سازاب پردازان است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به خصوصیات انجام این پروژه ، گفت : با تکمیل و بهره برداری از این طرح آب جریان پیدا کرده و مشکلات زیست محیطی و کشاورزی ساکنین اطراف این منطقه را برطرف خواهد کرد.
وی هدف اصلی اجرای این پروژه را جذب گردشگر در منطقه دانست و افزود: آن چیزی که این طرح را متفاوت می کند این است که در ضلع شمالی ساحل اروند صغیر از حدفاصل پل امام حسین (ع) تا پل امام رضا(ع) طراحی شهری اجرا می شود.
وی ادامه داد : طراحی شهری در این پروژه به گونه ایی اجرا می شود که به جای مسیر تردد خودرویی ، مسیر تردد عابرین پیاده و لاین دوچرخه لحاظ شده و برای آنکه مشکل تردد وجود نداشته باشد مسیرهای فرعی منتهی به این محدوده در طرح دیده شده است.
وی اظهار کرد : همچنین برای تسهیل در تردد ساکنین آن منطقه جاده ها از ضلع شمالی پل امام رضا(ع) تا دهانه غربی اروند صغیر تکمیل ، آسفالت و آماده سازی می شود.
وی تصریح کرد : همچنین در این پروژه پارکینگ های خودرویی نیز برای سهولت در تردد مهمانان احداث خواهد شد.
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند ، با اشاره به دسترسی مهمانان و گردشگران به آب گفت: در مسیر این طرح برای دسترسی مردم ، گردشگران و مهمانان محل هایی دیده شده تا به آب دسترسی داشته باشند.
وی از احداث محل هایی برای ارائه محصولات صنایع دستی منطقه در این طرح خبرداد و افزود : همچنین محل هایی برای عرضه صنایع دستی بومی محلی در نظر گرفته شده تا بومیان منطقه بتوانند محصولات دستی خود را در اختیار مردم ، گردشگران و مهمانان قرار دهند.
وی ادامه داد : با اجرای این طرح در زمینه عرضه محصولات صنایع دستی اشتغال زائی فراهم خواهد شد که این نیز برای بومیان منطقه مد نظر قرار گرفته است.
زمانی از اجرای فضای سبز ، نورپردازی ، ساحل سازی و آسفالت در این پروژه خبرداد و گفت: طول این مسیر 3 هزارو 600 متر می باشد که با احتساب دو طرف مسیر 7 هزار و 200 متر ساحل سازی انجام می شود.
وی از استفاده نیروی انسانی بومی منطقه در این پروژه خبرداد و افزود : در این طرح از نیروهای بومی آبادان و خرمشهر استفاده می شود و حداقل 50 نفر نیروی انسانی مشغول به فعالیت خواهند شد.
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند ،گفت: پروژه طراحی لند اسکیپ حاشیه شمالی رودخانه اروند صغیر با هدف ایجاد پیاده راهی تفرجگاهی و توریستی در آینده نزدیک به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.
وی تصریح کرد : امید است در آینده نزدیک با اجرایی شدن این پروژه گامی بلند برای ارتقای کیفی رودخانه اروند صغیر و منطقه آزاد اروند برداشته شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END