آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۱۱۵۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
حسین نجابت: از حاشیه سازی های بقایی و احمدی نژاد به صورت عادی عبور کنیم
بعد از چند روز بست نشینی بالاهر بقایی و و دو همراه دیگرش به این نتیجه رسیدند که باید از این اقدام خود دست بکشند . اقدامی که مورد حمایت محمود احمدی نژاد هم بود و حتی با سخنرانی تند و تیز او هم در حرم ادامه یافت .این اتفاق البته با واکنش سرد رسانه های رسمی مواجه شد . رسانه های اصولگرا ترجیح دادند اصلا این اقدام را نبییند و اصلاح طلبان نیز از زاویه خاص خود وارد ماجرا شدند .

به گزارش فیدوس: حاشیه‌های دولت گذشته، تمامی ندارد و هربار با یک حرکتی نمایشی و پر سر و صدا، به صدر اخبار می‌آیند.
بعد از چند روز بست نشینی بالاهر بقایی و و دو همراه دیگرش به این نتیجه رسیدند که باید از این اقدام خود دست بکشند . اقدامی که مورد حمایت محمود احمدی نژاد هم بود و حتی با سخنرانی تند و تیز او هم در حرم ادامه یافت .این اتفاق البته با واکنش سرد رسانه های رسمی مواجه شد . رسانه های اصولگرا ترجیح دادند اصلا این اقدام را نبییند و اصلاح طلبان نیز از زاویه خاص خود وارد ماجرا شدند . در این زمینه با حسین نجابت گفت و گو کردیم.

حسین نجابت، نماینده سابق تهران می‌گوید: به این موضوع از زاویه‌ای دیگر نگاه کنیم. در حال حاضر مملکت دچار بلیّه زلزله است؛ مسائل مرتبط با تحریم‌ها و مسائل و مشکلات اقتصادی وجود دارد که کل نظام با آن درگیر است. معتقدم هر قصدی که آقای بقایی و یا همراهان‌شان داشته‌اند، دچار یک اشتباه محاسباتی شده‌اند. اکنون وقت این اقدامات نیست. وی افزود : به نظرم رسانه‌ها هم نبایستی به این موضوع بپردازند. در این شرایط ما نیاز به همدلی داریم و حاشیه از هر جنس که باشد، چه در حوزه ورزش چه در حوزه سیاست، همان‌طور که آقای رئیس‌جمهور هم در هیأت دولت گفتند، اینها را باید کنار بگذاریم یا حداقل در شرایط فعلی کنار بگذاریم. بنابراین پرداختن به این مسئله و تحلیل انگیزه این گروه موجب می‌شود رسالت رسانه‌ای را که بر دوش رسانه‌هاست، بر زمین بماند. بایستی از کنار اینها به طور عادی عبور کنیم.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، در ادامه افزود: به هر حال هر انگیزه و تحلیلی که پشت عمل این آقایان باشد، در شرایط کنونی، فرصت پرداختن به آن نیست. ممکن است اعتراضاتی به دستگاه قضایی داشته باشند، باید مورد رسیدگی قرار گیرد؛ اما بست‌نشستن آخرین گزینه است؛ وقتی افراد مستأصل می‌شوند دست به این اقدام می‌زنند.

وی افزود: اگر بخواهیم مسائل و مشکلات کشور را به دو گروه اصلی و فرعی تقسیم کنیم، این ماجرا فرعی است و نباید چندان بدان پرداخت. چراکه وقتی در رسانه‌ها منعکس می‌شود و به شکل خبر در می‌آید، موجب موضع‌گیری مردم می‌شود.

این استاد دانشگاه در خصوص مطرح شدن مسکن مهر و ایرادات آن طی زلزله اخیر در غرب کشور و همچنین ارتباط آن با دولت گذشته می‌گوید: مسکن مهر هم اشتباه بود؛ اشتباهی از همین جنس. البته اعلام نظر آقای جهانگیری در خصوص مسکن مهر هم اشتباه محض بود. حتی اگر فرض کنیم که آن موضع گیری درست بود که نبوده؛ این‌گونه حاشیه پردازی‌ها منجر به ایجاد یک موج [منفی بین مردم] می‌شود که حتی نظام را تحت الشعاع قرار می‌دهد. 

این فعال سیاسی اصول‌گرا در پایان اظهار داشت: وقتی کسی اقدام به بست‌نشینی می‌کند، حتماً از پیش برنامه‌ریزی کرده است، این نیست که ابتدا به ساکن دست به بست‌نشینی بزند. بست‌نشینی در تاریخ ما ریشه‌دار است و دارای یک فرهنگ است. ممکن است آقای بقایی در روند رسیدگی به پرونده خودشان، اعتراضی داشته باشند، بایستی به اعتراض ایشان رسیدگی شود. در گذشته هم ایشان به بازداشت طولانی مدت خودشان اعتراضاتی داشتند. بیان اعتراض به شکل کنونی و بست‌نشستن، متناسب با شرایط فعلی کشور نیست. ما در حال گذار هستیم، در بحث سیاست خارجی کشور، با مسائل جدی روبرو هستیم که نیاز به همدلی و انسجام ملی دارد.
منبع: نامه نیوز
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۹
0
0
احمدی نژاد یعنی یک ملت
Histats.com START (standard) Histats.com END