آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۰۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۱
شبکه چهار سیما با ویژه برنامه «برگ ۲۴» روز کتاب و کتابخوانی را جشن می‌گیرد.

به گزارش فیدوس: شبکه چهار سیما همزمان با 24 آبان روز کتاب و کتابخوانی، جشن بزرگی برای اهالی کتاب برگزار می‌کند که نخستین جشن ملی رسانه‌ای در حوزه کتاب به‌ حساب می‌آید. مارال دوستی، شاهین شرافتی، سعید بیابانکی و رشید کاکاوند اجرای این ویژه برنامه  12 ساعته را که از ساعت  10 صبح روز چهارشنبه تا ساعت 22 از «موزه و کتابخانه ملک» پخش می شود بر عهده دارند.

برای این ویژه برنامه یک پیش درآمد سه قسمتی در نظر گرفته شده که از امشب پخش آن آغاز می‌شود و در بخش‌های 5 تا 10 دقیقه ای از مخاطبان نظرخواهی می‌شود. مارال دوستی در این سه قسمت بخش‌های ویژه برنامه را معرفی و از مخاطبان شبکه دانایی دعوت می‌کند تا با ارسال پیامک، در موارد مختلف از قبیل نام کتاب، نویسنده، ناشر و ... در میان آثار معاصر (در سده ی اخیر)، اثر برتر را انتخاب کنند و هر فردی که بالاترین امتیاز را در نظر سنجی کسب کند به عنوان شرکت کننده منتخب مردمی در برنامه اصلی حضور یافته و معرفی و تقدیر خواهد شد.

ویژه برنامه زنده «برگ 24» از بخش های مختلفی همچون: کتاب و کتاب خوانی، کودک و نوجوان، خانواده های کتابی، فضای مجازی کتابی، راویان دفاع مقدس، مروجین کتاب در سه حوزه ترجمه، دین و بین الملل تشکیل شده است که در هر کدام از این قسمت ها از میهمانان مرتبط با موضوع دعوت به عمل می آید.

همچنین راه اندازی کمپینی برای حمایت از چاپ و ترویج کتاب برای نابینایان از جمله بخش های اصلی برنامه است که با همکاری انجمن نابینایان کشور و خانه کتاب تلاش می‌شود تا در این بخش حمایت‌های مالی بیشتری از ناشران و نویسندگان فعال در این حوزه صورت پذیرد.
«برگ 24» به تهیه کنندگی محمد رحیمی کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما است.
Histats.com START (standard) Histats.com END