آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۰۵۸۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
صادق ورمزیار: تیم ملی باید با اروپایی‌ها بازی کند!
صادق ورمزیار در خصوص عملکرد هفته های اخیر استقلال با سرمربی آلمانی خود گفت: حضور شفر یک شوک مثبت به استقلال بود. به اعتقاد من این شوک به موقع بود و به کمک استقلال آمد و آبی پوشان توانستند در هفته های اخیر از لحاظ فنی عملکرد قابل قبولی داشته باشند.
به گزارش فیدوس: پیشکسوت فوتبال ایران با بیان این تیم ملی برای حضور مقتدرانه در جام جهانی به بازیهای تدارکاتی قویتری نیاز دارد گفت: بازی با تیم های اروپایی برای ما مفیدتر است.
صادق ورمزیار در خصوص عملکرد هفته های اخیر استقلال با سرمربی آلمانی خود گفت: حضور شفر یک شوک مثبت به استقلال بود. به اعتقاد من این شوک به موقع بود و به کمک استقلال آمد و آبی پوشان توانستند در هفته های اخیر از لحاظ فنی عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

وی تاکید کرد: در دیدار برابر نساجی مازندران و نفت تهران شفر توانست مالکیت توپ را به استقلال بازگرداند و تقریبا تیم به یک هماهنگی و هارمونی رسیده است و این می تواند نقطه امیدی برای استقلال باشد.

پیشکسوت استقلال تصریح کرد: با بازیهای خوبی که آبی پوشان انجام داده اند و تمرینات خوبی که در تعطیلات در حال انجام دادن هستند امید به این تیم بازگشته و آینده خوبی برای استقلال متصور است.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا می توان به آینده استقلال امیدوار بود، گفت: تعطیلات به موقع لیگ باعث شد تا شفر بتواند تمرینات منظمی را برگزار کند. او حالا با زمانی که در اخیتار دارد و اردویی که در حال برگزاری است می تواند به آنچه که می خواهد دست پیدا کرده، از بازیکنانش شناخت بیشتری پیدا کند و تیم را به هماهنگی کامل رسانده و کارهای تاکتیکی خود را به بازیکنان القا کند.

ورمزیار در خصوص دو بازی تیم ملی برابر پاناما و ونزوئلا افزود: دیدارهای تدارکاتی همیشه برای تیم های ملی مفید بوده است. اگر بتوانیم بجز این دو دیدار چند بازی تدارکاتی خوب دیگر را هم برگزار کنیم مطمئنا بازیکنان تجربه بیشتری پیدا خواهند کرد و آمادگی حضور برای جام جهانی را خواهند داشت.

وی ادامه داد: تیم ملی به بازیهای تدارکاتی با تیم های اروپایی نیاز دارد تا بتواند هم از حریف نترسد و هم شناخت خوبی از تیم های اروپایی پیدا کند. به یاد داشته باشیم در مقابل روسیه بازی خوبی از خود ارائه کردیم اما یک گل کاملا حرفه ای از این تیم دریافت کردیم. بنابراین باید با انجام بازیهای تدارکاتی با تیم های اروپایی شکل بازی آنها را از نزدیک تماشا کرده تا فاصله خود را با این تیم ها از لحاظ فنی کم کنیم.

ورمزیار در پاسخ به این سئوال که ۴ بازیکن استقلال از اردوی تیم ملی خط خوردند آیا حضور آنها در اردو موثر بوده است یا خیر، تصریح کرد: خط خورده های تیم ملی چند تمرین خوب را زیر نظر کی روش انجام دادند و از تجربیات این سرمربی حرفه ای استفاده کردند. مطمئنا این بازیکنان آینده فوتبال ایران هستند و نباید از این خط خوردن ناراحت باشند. کی روش از تجربه بالایی برخوردار است و مطمئن باشند بی دلیل آنها را به تیم ملی دعوت نکرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر لیگ منظمی داشته باشیم می توانیم بازیکنان خوبی هم به تیم ملی داده تا بتوانیم در جام جهانی از اعتبار فوتبالمان دفاع کنیم.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END