آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۰۴۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
پرورش اندام ایران در اسپانیا روی سکوی اول رفت
تیم‌ملی پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک کشورمان، برای چهارمین ‌سال پیاپی به قهرمانی جهان دست پیدا کرد. ایران با قهرمانی‌های اخیر خود توانسته به یکی از برترین قدرت‌های پرورش اندام در دنیا تبدیل شود و هر‌ سال از عنوان خود دفاع کند.
به گزارش فیدوس: تیم‌ملی پرورش اندام ایران توانسته در سال‌های اخير به تیمی بی‌رقیب در دنیا تبدیل شود. ایران در دوره اخیر مسابقات قهرمانی جهان ١٤مدال در رشته‌های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک کسب کرد. ٦ مدال طلا، ٥ مدال نقره و ٣ مدال برنز باعث شد ایران برای چهارمین‌ سال پیاپی فاتح سکوی قهرمانی جهان شود. ورزشکاران ایرانی در رشته پرورش اندام بیشترین مدال را کسب کردند.
محبوبیت پرورش اندام در ایران
امسال اسپانیا میزبان برگزاری رقابت‌های پرورش اندام قهرمانی جهان بود. اسپانیایی‌ها امسال هفتاد‌و‌یکمین دوره مسابقات قهرمانی پرورش اندام را برگزار کردند که این موضوع نشان از قدمت این رشته در کشورهای مختلف دارد. در سال‌های اخیر هم استقبال زیادی از پرورش اندام در بین ورزشکاران شده و افراد زیادی به سمت حضور حرفه‌ای در این رشته رفته‌اند. همین موضوع باعث شده ایران برای چهارمین‌بار متوالی بر سکوی نخست قهرمانی جهان قرار بگیرد. ایران در حالی توانست عنوان قهرمانی خود را تکرار کند که در‌ سال جاری تغییرات زیادی در نفرات حاضر در تیم‌ملی ایجاد شد.
دوپینگ و تغییر در ترکیب تیم ملی
دوپینگ در پرورش اندام یکی از معضلات همیشگی این رشته است. به همین دلیل فدراسیون جهانی سختگیری زیادی نسبت به استفاده از مواد نیروزا دارد و برای کنترل این موضوع به صورت متوالی از نفرات ملی‌پوش کشورها تست می‌گیرد.‌ سال گذشته تیم‌ملی ایران در مسابقات بدنسازی قهرمانی جهان روی سکوی نخست ایستاد اما نتیجه تست‌های دوپینگ اتفاق بدی برای این رشته بود. فدراسیون جهانی طبق اساسنامه خود، تست گرفتن از ورزشکاران را آغاز کرد که براساس آزمایش‌های صورت گرفته، سه  ورزشکار پرورش اندام ایران دوپینگی از آب درآمدند. روح‌الله میرنورالهی، کیوان رضاپور و سالار مددی سه ورزشکاری هستند که تست دوپینگ آنها مثبت اعلام شد. در بین این ورزشکاران فقط کیوان رضاپور موفق به کسب مدال شده بود که مدال او به فدراسیون جهانی برگشت. البته خللی در قهرمانی ‌سال گذشته تیم‌ملی ایجاد نشد اما کادر فنی برای پر کردن جای خالی سه ورزشکار دوپینگی به استفاده از نیروهای جوان روی آورد. به همین دلیل تیم‌ملی ایران برای مسابقات جهانی امسال از نفرات جوان و جدید که تجربه حضور در مسابقات بین‌المللی را نداشتند استفاده کرد و توانست از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.
Histats.com START (standard) Histats.com END