آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۰۰۲۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
سه حاشيه اروند در سه پره
به گزارش فیدوس مديريت سياسي باعث حاشيه و مشكلات فراوان است. مديريت دكتر آموزنده متاسفانه به دليل تبليغ بيش از اندازه خروجي مجموعه ايشان به نفع شخص مدير سياسي جلوه كرده است.


پرده نخست: دكتر آموزنده

مديريت سياسي باعث حاشيه و مشكلات فراوان است. مديريت دكتر آموزنده متاسفانه به دليل تبليغ بيش از اندازه خروجي مجموعه ايشان به نفع شخص مدير سياسي جلوه كرده است.

در دوره‌هاي گذشته يكي از انتقادهاي مهم به شهردار آبادان اين بود كه نبايد نوع عملكرد و تبليغات و بازتاب آن به گونه‌اي جلو كند كه به نظر بيايد ايشان قصد تبليغ براي خود و فعاليت سياسي در آبادان را دارند. واقعيت اين است كه آفت مديريت در اين منطقه تلاش مديران براي ورود به عرصه‌هاي سياسي است، مديري كه نوع تبليغ عملكرد مجموعه‌اش براي مردم به شكلي باشد كه به نظر بيايد بيشتر تلاش سياسي است مشخصاً مجموعه كاري خود را دچار حاشيه و چالش مي‌كند.

البته اين موضوع به منزله كتمان تلاش‌هاي مجموعه بهداشت ودرمان نيست، نكته اين است كه كل مجموعه بهداشت و درمان آبادان توفيقي باتوجه به سرمايه‌گذاري دولت و منطقه داشته است نه دكتر آموزنده به تنهايي، و اين تبليغ براي يك نفر خاص شاعبه فعاليت سياسي ايجاد كرده و به نظر آمده كه فرصت‌ها در حال از دست رفتن است.

پرده دوم: عوارض اربعين

در موضوع دريافت عوارض از زائران اربعين شايد بزرگترين مشكل نوع اطلاع‌رساني ضد و نقيض در مورد آن بود كه باعث برآشفته شدن امام جمعه خرمشهر و نطق ايشان در خطبه‌هاي اين هفته شد.

اما اينكه آيا بايد از زائران 12 هزارتومان عوارض دريافت شود يا نه يك نكته دارد و موضوع دريافت عوارض از يكماه پيش بر همه مسئولين و متوليان امور به لحاظ دستورالعمل قانوني مشخص بوده، عدم دريافت عوارض به عنوان ديون قانوني و دولتي در اختيار يك شخص نيست و نياز به گرفتن مجوزهاي لازم دارد، چرا مسئولين محترم و امام جمعه كه مخالف اين دريافت بودند از ماه‌هاي قبل از طريق نماينده محترم ولي فقيه در اين خصوص اقدام نكردند تا دولت مجوز لازم را در اين موضوع بدهد؟

ضمن آنكه نبايد فراموش كنيم همانطور كه دولت عراق براي ورود زائران و صدور ويزا 40 دلار دريافت مي‌كند، طبيعتاً دولت نيز در اين خصوص اگر عوارض 4 دلاري دريافت كند كه بايد پس از اتمام ايام در اصل صرف جمع آوري، پاكسازي و بهبود اوضاع خدمات عمومي شود و البته يك سوم هزينه‌اي صرف شده هم نيست كار اشتباهي انجام نداده است.

در هر حال نگارنده اعتقاد دارد بهتر بود به لحاظ حساست موضوع از ماه‌هاي گذشته مسئولين مربوطه كه معتقد به عدم دريافت عوارض هستند در اين خصوص اقدام مي‌كردند، رسانه‌اي شدن مسئله به اين شكل به صلاح نبوده است و ايام معنوي اربعين را به كام مردم خرمشهر و آبادان تلخ كرده است.

پرده سوم: سازمان منطقه آزاد اروند

طي هفته گذشته بارها رسانه فيدوس متهم شده است كه مدافع منطقه آزاد اروند و مديريت آن مي‌باشد. حقيقت اين است نگاه رسانه فيدوس اين است كه سازمان منطقه آزاد اروند با بيش از 700 نفر پرسنل كه استخدام تعداد زيادي از ايشان نتيجه روابط و فشارهاي سياسي از ناحيه‌هاي مختلف بوده‌، باعث شده جايگاه نظارتي اين مجموعه تقليل يافته و مبدل به سازماني دچار محدوديت‌هاي عملكردي مختلف شود.

سريعترين راهكار براي حل مشكلات منطقه آزاد اروند در شرايط فعلي انحلال مبنايي آن و جذب مجدد كمتر از 200 نفر در اين سازمان و برگشتن سازمان به جايگاه نظارتي است. در اين شرايط مابقي نيروها مي‌توانند در بخش‌هاي ديگر شهري مشغول به كار شوند.

اساساً ما اعتقاد داريم مديريت كردن اين سازمان حتي اگر وزير و رئيس جمهور شخصاً در آن حاضر شوند در شرايط فعلي كاري بسيار سخت و با حواشي فراوان است.

اما يك نكته را در نظر داشته باشيد بجز عموم مردم و نخبگان، صفي از منتقدين مديريت عالي منطقه آزاد در آبادان و خرمشهر و تهران شكل گرفته است كه ايشان در واقع متشكل از دلالان، كارچاق‌كن‌هاي سياسي و اقتصادي و زمين‌خواران و متخلفان كلان اقتصادي هستند، اين صف با هدف حل مشكلات اروند وارد اين كارزار نشده‌اند، بله به دنبال فريب افكار عمومي و ايجاد فرصت براي چپاولي چندصد ميلياردي با استفاده از ايجاد فشار و تغيير در فرصت بلبشو و ناهماهنگي آن در سال جاري هستند.

فيدوس مشغول دفاع از مديريت سازمان منطقه آزاد اروند نيست، بلكه مشغول روشنگري ريشه مشكلات و همچنين سناريو دلالان اقتصادي و سياسي براي چپاول حق مردم مظلوم آبادان و خرمشهر است.

 

 

 

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۴
0
0
متاسفانه هيچ برنامه جامعي براي ارتقا و افزايش توان نيزوهاي سازمان منطقه ازاد وجود ندارد .
هر مديري در اين سازمان خودش علامه دهر ميداند و بدون هيچ سابقه اي و تجربه اي به ميز مديريت رسيده .تنها سابقه انها حضور در منطقه ازاد هست و بس .انتظاري بابت بهبود عملكرد اين سازمان نداشته باشيد .هر مدير عاملي بيايد تغيير خاصي اتفاق نمي افتد.
Histats.com START (standard) Histats.com END