آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۰۰۱۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند:
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در حاشيه بازديد وزير ارتباطات از مرز شلمچه، در جمع خبرنگاران ضمن قانوني خواندن دريافت عوارض از زائران در مرز شلمچه اظهار كرد: این مبلغ در سال‌های گذشته به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌های لازم در مرز شلمچه و هچنين به منظور جلوگیری از ازدحام در این مرز دريافت نمی‌شد.
به گزارش فیدوس:  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در حاشيه بازديد وزير ارتباطات از مرز شلمچه، در جمع خبرنگاران ضمن قانوني خواندن دريافت عوارض از زائران در مرز شلمچه اظهار كرد: این مبلغ در سال‌های گذشته به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌های لازم در مرز شلمچه و هچنين به منظور جلوگیری از ازدحام در این مرز دريافت نمی‌شد.

وي ادامه داد: امسال به دليل مهيا شدن زیرساخت‌های لازم در این مرز وازدحام جمعیت، اين ميزان عوارض دريافت مي شود.

مدير عامل منطقه آزاد اروند در واكنش به اين پرسش که به گفته استاندار خوزستان، مبلغ عوارض به صورت مستقیم به خزانه دولت واریز می‌شود عنوان کرد: عوارض در منطقه آزاد به حساب منطقه آزاد واریز می‌شود  و منطقه آزاد هم دولت است.

نماینده آبادان : باید بررسی بیشتری صورت گیرد

همچنین جليل مختار نماینده آبادان درخصوص اخذ عوارض مرزي از زائرين اظهار كرد:  در این خصوص فعلا نمي توان اظهار نظر كرد چون گفته مسئولان منطقه آزاد اروند مبنی بر دريافت این عوارض به دلیل مهیا بودن زیرساخت‌های لازم از جمله نصب گیت‌های ورودی و خروجی باید بررسی شود. 

نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي گفت: به گفته مسئولان منطقه آزاد اروند، عوارض دريافت شده با مدیریت اين منطقه، براي بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) هزینه خواهد شد.

گفتني است امسال براي نخستين بار، در مرز شلمچه به دليل آن چه عوارض تردد از منطقه آزاد خوانده شده است، و جزو مصوبت دولت است، از افراد عوارض خروج اخذ مي شود كه  موجبات نارضايتي مسئولان  استان از جمله استاندار  خوزستان  و امام جمعه  آبادان را فراهم كرده است.
منبع: آراس
Histats.com START (standard) Histats.com END