آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۹۹۵۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
مورینیو برنده جدال با پوچتینو در هفته دهم لیگ برتر؛
ضربه دیدنی آنتونی مارسیال در اواخر بازی باعث شد شیاطین سرخ زیر باران شدید منچستر و در خانه خود با یک گل تاتنهام را مغلوب کنند تا تعقیب و گریز بین آنها و سیتی همچنان ادامه داشته باشد. اگرچه سیتیزن‌ها نیز با برتری برابر وست‌بروم فاصله خود را با رقبا حفظ کردند اما شاید نتایج هفته‌های اخیر رقابت قهرمانی میان مورینیو و گواردیولا شکل خواهد گرفت.
به گزارش فیدوس: شیاطین سرخ در روزی که نمایش فوق‌العاده‌ای نداشتند، با تک‌گل آنتونی مارسیال، یکی از رقبای مستقیم خود در فتح عنوان قهرمانی را مغلوب کردند.
ضربه دیدنی آنتونی مارسیال در اواخر بازی باعث شد شیاطین سرخ زیر باران شدید منچستر و در خانه خود با یک گل تاتنهام را مغلوب کنند تا تعقیب و گریز بین آنها و سیتی همچنان ادامه داشته باشد. اگرچه سیتیزن‌ها نیز با برتری برابر وست‌بروم فاصله خود را با رقبا حفظ کردند اما شاید نتایج هفته‌های اخیر و فراز‌ونشیب مدعیان کسب جام موید آن باشد که در نهایت رقابت قهرمانی میان مورینیو و گواردیولا شکل خواهد گرفت.
با توجه به اشتباه کشنده‌ای که ویکتور لیندلوف در جریان شکست یونایتدها برابر ‌هادرسفیلد در هفته گذشته انجام داد، مورینیو شنبه گذشته تصمیم به استفاده از اریک بایی، فیل جونز و اسمالینگ و انتخاب دفاع سه نفره گرفت. با توجه به غیبت فلینی، کریک و پوگبا دست مورینیو برای آرایش ترکیب میانی خود بسته بود و او چاره‌ای جز استفاده از هررا در مرکز میدان نداشت.
اما از آن سو و در حالی که همگان در انتظار تصمیم پوچتینو در مورد غیبت ستاره تیمش هری کین بودند، او موسی سیسوکو را در جناح چپ خط میانی قرار داد تا سون هیونگ مین را یک خط جلوتر ببرد. همچنین در این دیدار اریک دایر به سانچس ترجیح داده شد تا کنار فرتونگن و آلدرویرد در خط دفاعی اسپرز قرار گیرد.
تاکتیک‌های دو سرمربی
یونایتد و مورینیو در جریان بازی دو هفته قبل برابر آنفیلد به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بودند و رویکرد دفاعی آنها در دیداری که نهایتا با تساوی بدون گل خاتمه یافت، مورد پسند هیچ‌کس نبود اما در این دیدار خانگی همگان در انتظار رویکردی متفاوت از سرمربی شیاطین سرخ بودند و مورینیو نیز بازی را با ترکیب 3-4-3 آغاز کرد اما در 45 دقیقه اول بازیکنان کناری عملکرد قابل قبولی ارائه ندادند.
تاتنهام نیز با دفاع سه نفره خود قادر به کنترل جریان بازی بود اما در زمینه تغذیه بازیکنان هجومی آنها هرگز در حمایت از سون هیونگ مین و بعد از آن فرناندو یورنته موفق نبودند. البته اسپرز موقعیت‌هایی مانند فرصت فوق‌العاده دله آلی در دهانه دروازه و موقعیت اریکسن نیز ایجاد کرد اما در نهایت هرچه از جریان بازی گذشت، شیاطین سرخ هدفمندتر بازی کردند.
تعویض‌های دو تیم
تعویض هر دو سرمربی یک مفهوم مشترک داشت؛ نه پوچتینو و نه مورینیو هیچ‌یک به کسب یک امتیاز راضی نبودند اما نمی‌خواستند برای پیروز شدن به آب و آتش بزنند و به همین دلیل هر دو طرف دو تعویض داشتند و بازیکنانی با پست‌های مشابه را از زمین خارج کردند به هر حال باید حضور مارسیال در زمین را شاهکار مورینیو دانست زیرا این ستاره فرانسوی در نهایت روی تک‌موقعیت خود با پاس لوکاکو موفق شد قفل دروازه هوگو لوریس را بشکند.
مارسیال در این فصل تبدیل به تعویض طلایی آقای خاص شده و هنگام ورود به میدان چهار بار موفق به باز کردن دروازه رقبا شده است اما این گل قطعا شیرینی دو‌چندانی برای او و هواداران یونایتد داشت.
برای هر دو طرف بازی بسیار دشوار بود و البته بارش شدید و سیل‌آسای باران نیز تاثیر قابل توجهی بر سرعت دادن یونایتد و تاتنهام بر جریان بازی گذاشته بود اما به هر حال با بررسی جریان مسابقه در‌می‌یابیم که یونایتد شایستگی کسب سه امتیاز را داشت زیرا چند دقیقه قبل از گل مارسیال می‌توانست توسط لوکاکو به گل برسد اما ضربه سر او به دیرک دروازه هوگو لوریس برخورد کرد. با این پیروزی تردیدها در مورد عملکرد مورینیو حداقل در خانه به پایان خواهد رسید اما دو شکست برابر وستهام در جام اتحادیه و یونایتد در لیگ باعث می‌شود پوچتینو به دنبال برنامه‌ای جدید برای یافتن جایگزین هری کین در ترکیب باشد.
طغیان مورینیو با ژست و مصاحبه جنجالی
هنگامی که مارسیال تعویض طلایی مورینیو موفق به باز کردن دروازه تاتنهام شد، مورینیو با انگشت، دستانش را روی لب‌هایش قرار داد و بعد از بازی در این خصوص ادعا کرد منظورش این است که آرام باشید و لازم نیست استرس بگیرید. همچنین بعد از بازی هنگامی که از مورینیو پرسیده شد آیا غیبت هری کین در پیروزی آنها تاثیر داشته، با عصبانیت از مجری سوال کرد که آیا همین سوال را از پوچتینو در خصوص غیبت بازیکنانی چون زلاتان، پوگبا، فلینی و کریک نیز پرسیده است یا خیر تا این‌گونه روز ناآرامی را سپری کرده باشد.
منبع: نود
Histats.com START (standard) Histats.com END