آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۹۹۵۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
پرده برداری از شرایط حضور در جوایز سینمایی اسکار
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار از ارسال ۱۷۰ اثر متقاضی برای رقابت در شاخه بهترین مستند بلند در نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار خبر داد که رکوردی جدید در این شاخه از این جوایز محسوب می‌شود‌.
 به گزارش فیدوس: ۱۷۰ اثر مستند برای حضور در شاخه بهترین مستند بلند جوایز سینمایی اسکار در سال ۲۰۱۸ به آکادمی اسکار ارسال شدند‌. 
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار از ارسال ۱۷۰ اثر متقاضی برای رقابت در شاخه بهترین مستند بلند در نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار خبر داد که رکوردی جدید در این شاخه از این جوایز محسوب می‌شود‌. 
چندین فیلم از میان ۱۷۰ فیلم ارسالی هنوز در لس‌آنجلس و نیویورک اکران نشده‌اند تا واجد شرایط در شاخه اسکار مستند باشند‌. تمام این فیلم‌ها باید واجد تمامی شرایط شاخه اسکار بهترین مستند بلند باشند تا در فرآیند رای‌گیری برای نامزد شدن در این شاخه مورد بررسی قرار گیرند‌. 
یک مستند بلند برای واجد شرایط شناخته شدن جهت حضور در جوایز سینمایی اسکار باید در بازه زمانی تعیین شده حداقل هفت روز در سینماهای منطقه لس‌آنجلس و همچنین هفت روز در سینماهای شهر نیویورک اکران شده باشد‌. 
داشتن نقد فیلم در یکی از روزنامه‌های نیویورک‌تایمز یا لس‌آنجلس تایمز نیز یکی دیگر از شرایط لازم احزار صلاحیت برای حضور در بخش مستند جوایز اسکار است و نقدهای تلویزیونی قابل قبول نیست‌. فیلمسازانی که قادر به دریافت نقد و بررسی در این روزنامه نیستند می‌توانند درخواست خود مبنی بر معافیت از این شرایط را ارسال کنند‌. 
آثار شرکت‌کننده در شاخه بهترین مستند بلند جوایز سینمایی اسکار می‌توانند در سایر شاخه‌های این جوایز سینمایی شامل بهترین فیلم و‌.‌.‌. نیز شرکت کنند به شرط آنکه واجد شرایط خاص هر یک از این شاخه‌ها باشند‌. 
آثار مستند ارسالی توسط اعضای شاخه مستند آکادمی اسکار مشاهده می‌شوند و با استفاده از یک سیستم رای‌گیری حرفه‌ای ۱۵ فیلم به‌عنوان نامزدهای اولیه جوایز اسکار در بخش مستند معرفی می‌شوند‌. رای‌گیری نهایی برای انتخاب پنج نامزد نهایی نیز تنها میان اعضای فعال و دائم آکادمی صورت می‌گیرد که تمامی فیلم‌های مستند نامزد شده را دیده باشند‌. 
سال گذشته «اُ‌. جی ساخت آمریکا» به کارگردانی ازرا اِدلمن موفق به کسب جایزه اسکار بهترین مستند بلند جوایز اسکار شد‌. 
نامزدهای نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار ۲۳ ژاویه ۲۰۱۸ (سوم بهمن) اعلام خواهد شد و مراسم اعطای جوایز این رویداد مهم سینمایی نیز چهارم مارس (۱۳ اسفند) برگزار خواهد شد‌.
منبع: شهروند
Histats.com START (standard) Histats.com END