آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۹۹۴۷
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۷
در حاشیه بازدید مرتضی بانک از نمایشگاه مطبوعات
در حاشیه بازدید دبیرشورایعالی مناطق آزاد از نمایشگاه مطبوعات خبرنگار فیدوس گفتگویی با مرتضی بانک انجام داد
در حاشیه بازدید دبیرشورایعالی مناطق آزاد از نمایشگاه مطبوعات خبرنگار فیدوس گفتگویی با مرتضی بانک انجام داد.
مرتضی بانک با اشاره به حمایت از لایحه تشکیل هشت منطقه جدید گفت: مناطق آزاد الگوی حضور در بازارهای جهانی هستند و در بحث اشتغالزایی و صادرات عملکرد مناسبی داشته اند.
این مناطق الگوی مناسب برای تسهیل تجارت، حذف بروکراسی های زائد و الگوی تحولات نوین اقتصادی هستند.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد همچنین در خصوص تبعات واگذاری دبیرخانه به وزارت اقتصاد که براساس مصوبه مجلس صورت گرفته است گفت: با توجه به احکام و اختیاراتی که ریاست محترم جمهور به دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و دبیر این دبیرخانه واگذار کرده اند نگرانی در خصوص تاثیرات منفی بر عملکرد مناطق نخواهیم داشت.
مرتضی بانک همچنین انسجام بیشتر مناطق آزاد و هماهنگی میان دستگاه های اجرایی در این مناطق را از جمله اولویت برنامه های آتی این دبیرخانه اعلام کرد و گفت باید در مناطق آزاد شاهد انسجام و یکپارچگی بیشتر دستگاه های اجرایی باشیم و خود این مناطق نیز در قبال دیگر مناطق دارای نقش هم پوشانی باشند.
 از جمله نکات قابل توجه در خصوص بازدید امروز دبیر شورایعالی مناطق آزاد از نمایشگاه مطبوعات صبوری و حوصله مرتضی بانک در قبال خبرنگاران بود که با وجود ازدحامی که به واسطه حضور او شکل گرفته بود با حوصله در غرفه های مختلف حضور یافته و به سوالات مختلف خبرنگاران پاسخ داد.
Histats.com START (standard) Histats.com END